Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

suyu-oturarak-icmenin-onemi

Suyu Oturarak İçmenin Önemi

Vücudumuzun %70’ını oluşturan suyun sağlığımız için önemi aşikar.. Peki suyu nasıl tüketmeliyiz? Ayakta su içmek zararlı mıdır?

İçinde bulunduğumuz samanyolu galaksisinde yeni bir yaşam izini araştırırken, aranan ilk şey Su’dur. Çünkü yaşamın en önemli kaynağı sudur. Su vücudumuz içinde de  çok büyük önem taşır ve vücudumuzun 3/2sini oluşturur. Su organlarımızın işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlar. Bu döngüyü sağlamak için herkes su tüketimine dikkat etmelidir. Daha önceki makalelerimizde nasıl daha fazla su içebilirim, nasıl su içmeliyim, su içemeyenler ne yapmalı konularına değindik. Pekala, suyu nasıl içmeliyiz?

Midemizin pozisyonu ayakta ya da oturur vaziyetine göre değişiklik gösterir. Ayakta duran bir insan su içerse bu su hiçbir faydada bulunmadan direk onikiparmak bağırsağına geçer ve midede birikmez. Mide asidiyle karışamayan su, varsa bulunduğu bakterilerle doğrudan onikiparmak bağırsağına geçer ve çeşitli hastalıklara sebep olur. Bunun yanında beklenen fayda görülemeyeceği gibi ayakta içilen suyun, o hızla mideden geçerken mide asidini bozarak birçok  hastalığa da sebep olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Hz. Muhammed (sav)  ayakta su içilebileceği, ancak oturarak içmenin ise daha uygun olduğu söylemiş ve yapmıştır. Ayakta içilen bir suyun zararı olduğu fakat herhangi bir yararı olmadığı da uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Eğer siz de içtiğiniz sudan yeterince fayda almadığınızı düşünüyorsanız, su içmenize rağmen susuzluk problemleriyle karşı karşıyaysanız; bu konuya bir de bu yönden bakabilirsiniz. Tabi su hayat olmakla beraber, nasıl hayattan tek beklentimiz yaşamak olmadığı gibi; suda da suyu içmek değildir. Her gün belirlenen miktardaki kaliteli ve iyi arıtılmış suyu günün belli  saatlerine bölerek içmek, bu yaşamın kalitesi için çok önemli ve gereklidir. Daha sağlıklı ve faydalı bir suyla daha iyi bir yaşamın yanında bir sünnete uymanın iç rahatlığını bir arada sunan bu ayrıntı umarız, işinize yarar!

 

Blogger : Emine Köse

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp