Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

su-nedir

Su nedir?

       2 oksijen 1 hidrojen atomlarından oluşan, renksiz, kokusuz ve tatsız bir bileşiktir. Hayat fonksiyonlarını devam ettirebilmek için her canlı suya ihtiyaç duyar. . Su besinlerin sindirimi, emilim ve hücrelere taşınmasında, Hücre, organ ve dokuların düzenli çalışmasında, zararlı maddelerin vücuttan atılmasına, Vücut ısısının denetiminde ve daha sayılamayacak kadar çok işleve sahiptir. Su doğada 3 farklı durumda bulunur. Katı, sıvı, gaz. Buz suyun katı hali, su sıvı hali, su buharı ise gaz halidir. Suyun doğada sıvı halde bulunuş şekli; akarsular, göller, denizler ve yer altı sularıdır. Katı halde bulunduğu yerler ise soğuk iklimlerde dağlarda buz ve kar olarak; gaz hali ise bulutlarda bulunur. Buharlaşma dünya üzerindeki akarsular; göller ve denizlerin sıcaklığın etkisiyle ısınması ve bunun sonucunda gaz haline geçmesiyle oluşur. Su buharının soğuk hava ile karşılaşarak tekrar su haline dönmesine yoğunlaşma denir. Bulutları oluşturan su taneciklerinin yeryüzüne inmesi durumuna yağmur denir. Yeryüzünün %71’i sularla kaplıdır. Dörtte üçü sularla kaplı olmasına rağmen, insan kullanımına uygun tatlı su miktarı oldukça sınırlıdır. Dünya üstündeki toplam tatlı su miktarı yaklaşık 35 milyon km3 (yani Dünya üzerindeki toplam suyun %2,5’i) olup bunun yalnızca %0,3’ü (yaklaşık 105.000 km3 ) ekosistem ve insan kullanımına elverişli tatlı su kaynaklarından oluşmaktadır. Geri kalan tatlı sular çoğunlukla kutuplarda ve yüksek dağlardaki buzullarda ve yeraltı rezervlerinde hapsolmuş durumdadır.

     Doğada sular, kaynaklarına göre klasik olarak 4 sınıfta incelenir:

Meteor suları (yağmur ve kar suları): Mevcut sular içinde en saf olanıdır, bununla beraber havada bulunan bütün gazları içerdiği gibi, bazı inorganik ve organik maddeler de bulunabilir.

Yeraltı ve kaynak suları: Bulunduğu ve geçtiği toprak tabakalarını çözmesi sonucunda, tabakaların cinsine göre, çözünmüş maddeleri içerir.

Yeryüzü suları (nehir, göl, baraj ve deniz suları): Yüzeylerinin açık olması sebebiyle özellikle organik yapıdaki yabancı maddeleri almaya yatkındır. Buna karşılık hava ile temas halinde olduğundan karbonat sertliği azdır.

Maden (mineral) suları: Doğal sulara oranla çözünmüş madde miktarı belirli bir sınırı aşmış veya temperatür ve radyoaktivitesi doğal sınırı geçmiş olan sulardır.

Doğada farklı hallerde ve durumlarda bulunan, zaman içinde değişen sular arıtılarak tüketilebilir. Tatlı su kaynaklarımızın zaman içerisinde artan nüfusla dağılımı da kişi başı oranla giderek azalmaktadır. Giderek popülerleşen su arıtma sistemleri ilerleyen zamanlarda su sorununa büyük çözüm olacak bir sistem olarak öngörülür. Sizde kendi suyunuzu üreterek sağlıklı bir su hizmeti almak isterseniz; Waterstation su arıtma sistemlerine sahip olabilirsiniz. Ürünlerimiz kısmından cihaz modellerimize bakabilir ve satış için destek alabilirsiniz.

 Şeyda Ayaz   2020
su-icmenin-cilde-faydalari

Su İçmenin Cilde Faydaları

Ortalama olarak, yetişkin bir insan vücudunun %60-70'i sudur. Bu durum bebek ve çocuklarda %70 -%75 arasındadır. Vücudumuzda olan toplam su miktarının %20 si cildimizde yer almaktadır.

Cilt güzelliği dediğimizde, parlak , temiz, canlı bir cilt aklımıza gelir. İnsanlar yıllardır güzellik için birçok yönteme başvurmaya devam ediyor. Çeşitli bitkiler, ilaçlar ve ismini saymakla bitiremediğimiz pek çok kremler.. Aslında temel ve en kolay yol, yeterli suyu vücudumuzun almasını sağlamaktan geçer.

Hücrelerin canlılığını sürdürebilmesindeki en önemli etken sudur. Su cildimizi, canlandırır, nemlendirir ve diri tutar.. cildimizdeki dokular susuz kaldığında kapanır, nefes alamaz ve ciltte erken yaşlanmalara sebep olurken; su içmek, tüm ciltteki gözenekleri açacaktır.

Bir günde yeterli miktarda su içtiğimizde ciltte olan değişiklikleri sıralarsak;

 • Yeterli suyu aldığımızda, böbreklerimiz daha iyi çalışır ve bu da sindirim sistemi ve organların daha temiz çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla toksinlerden arınmış bir cilt ile parlak bir cilde sahip olabiliriz.

 • Kuru ve suzu ciltler, çizgileri ve kırışıklığı belli eder. Su ile bir organ olan derimizdeki hücreler yenilenir, erken yaşlanma belirtilerine engel olur.

 • Vücuttaki şişkinliğin sebebi de yeterli su içmemekten geçer.Az su içildiğinde vücudumuz bunu depolar ve şişkinliğe sebep olur.

 • Ilık , temiz bir su ile yüzümüzü yıkamak gözenekleri açacaktır. Ayrıca sağlıklı saçlar içinde saç derisinin yeterli suya düzenli kavuşması gereklidir.

Hayatımızdan suyu eksik etmememiz için bence en önemli sebeplerden biri sağlık, diğeri güzelliktir. Nasıl susuz kalan bir toprak çöle dönebiliyorsa, vücudumuz susuz kaldığında, tüm organlar çalışmaz hale gelecek ve hayal ettiğimiz görüntüden çok uzak kalacağız.

Temiz ve güzel bir cilt için susuz kalmayın..

 

Blogger : Hatice Girişgen

 

 

 Hatice GİRİŞGEN   1
daha-kolay-su-icmek-icin-bunlari-yapin

Daha Kolay Su İçmek İçin Bunları Yapın

   Her gün su içmek kimilerine bir eziyet gibi gelirken, kimileri ise bunu bir alışkanlık haline getirmiş ve aklına dahi gelmeden suyunu yudumlayıp günlük su ihtiyacını karşılayabilir. Su hayatımızı devam ettirebilmemiz için gerekli olan en önemli unsurlardandır. Bir bardak su içme alışkanlığı sizi birçok olası durumdan alıkoyabilir. Örneğin vücut susuz kaldığında bazı sinyallerle bizi daha kötü durumlardan alıkoyabilir. Vücudumuz susuz kaldığında bize çeşitli uyaranlar gösterir bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

* Unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu, baş ağrısı gibi sorunlar,
* Cildin yeterli derecede hidrate olamamasından dolayı ciltte kuruluk, saç dökülmesi gibi problemler,
* Su tüketiminde azlık sindirim sistemini yavaşlatacağından dolayı kabızlık,
* Vücut direncinde düşme,
* Su tüketiminin kasların elastikiyeti için gerekli olmasından dolayı eklem ve kemik sağlığında olumsuzluklar
* Uzun vadede susuzluk nedeniyle tansiyon, dolaşım ve böbrek görevlerinde sorun yaşayabilirsiniz.

 

   Gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Peki su içme alışkanlığı kazanmak ve daha kolay su içmek için neler yapılabilir? Gelin bir de buna alternatif üretelim.

 

 1. Size su içmeyi hatırlatacak küçük notlar hazırlayıp en çok vakit geçirdiğiniz alanlara bu notları yapıştırın böylelikle siz de su içmeyi hatırlayacaksınız.
 2. Telefonunuza su içmeniz ile ilgili bildirim gönderecek bir uygulama indirin. Günün belli zaman dilimlerinde size su içmeniz gerektiğini hatırlatsın.
 3. Renkli, dikkat çekici bir matara edinerek her defasında gözünüze çarpmasını sağlayın.
 4. Her lavabo ihtiyacınız veya molanız da bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.
 5. Suyunuzu renklendirerek tadını damak tadınızın hoşlanacağı bir hale getirin.
 6. Her yemekte önünüze bir bardak su koyarak yudumlamayı deneyin.
 7. Şekerli içecekleri su ile seyrelterek hem sevdiğiniz içeceği yudumlayın hem de su ihtiyacınızı karşılayın.
 8. Uyumadan evvel baş ucunuza bir bardak su koyun ve erişimi kolay olduğu için aklınıza geldiğinde yudumlayın.
 9. Baharatlı yiyecekler tüketerek suyu anımsamayı arttırıcı besinler alın.
 10. Olduğunuz yere; iş yeriniz, çalışma masanız, odanız, sehpanızın üzeri gün içinde sıkça vakit geçirdiğiniz yerlerde bir sürahi su bulundurun.
 11.  Bir arıtma veya filtreli sistem edinerek sürekli suya ulaşmayı kolaylaştırın.

   Umarız işinize yarayacak fikirler olmuştur. Siz de su içmek için susamayı beklemeyin. Su ihtiyaç değil yaşam kaynağımızdır. Sağlıklı günler dileriz. Bir bardak su içmeyi unutmayın…

 

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 

 Şeyda Ayaz   2019
en-kaliteli-su-aritma-sistemi

En Kaliteli Su Arıtma Sistemi

  Su arıtma cihazı almak için harekete geçen her kişide en kaliteli su arıtma cihazını almalıyım düşüncesi ön planda bulunur. Peki bir su arıtma cihazını en kaliteli hale hangi özellikler getirir? Ya da bir su arıtma cihazını diğerlerinden öne geçiren şey nedir? Bilinçli bir kullanıcı olarak yola çıktığınız bu alışverişte size daha iyi yardımcı olmak için belli başlı özellikleri ve şartları size sunmak istedik. Her gün hızla kullanımı yaygınlaşan su arıtma cihazları, farklı firmalar tarafından birçok reklamla karşımıza çıkmakta. Her gün televizyondaki reklamlarda, internet sitelerinde, gazete ve günlük dergilerde birbirinden farklı birçok su arıtma cihazını görüyoruz. Dünya çapında kullanımı olan bu ürünün benzer nitelikteki görsellerinin olması bizi yanıltmasın. Çünkü dış görünüşleri ne kadar benzer olsa da onları birbirinden ayıran tek özellik renkleri ya da amblemleri değildir.

  Kaliteli bir su arıtma da olması gereken belli başlı özellikler vardır. Bu hem ürünü hem de firmayı diğerlerinden ayıran önemli bir özelliktir. Peki kaliteli bir su arıtmada hangi özellikle bulunmalıdır?

  Su arıtma sistemlerinde kullanılan 3 farklı arıtma yöntemi vardır. Bunlardan en yaygını ve en çok kullanılanlarını sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Reverse Osmosis Sistemi (Ters osmos): Türkçe ters osmos olarak adlandırılan bu filtrasyon tekniği ile sudaki bütün yabancı maddeler ayrıştırılabilmektedir. Bu teknoloji membranlarında sadece su moleküllerinin geçebileceği büyüklükte delikler bulunmaktadır. 1 milimetrenin 10 milyonda biri büyüklüğüne angstrom adı verilmektedir. Membran gözenekleri 5 angstrom büyüklüğüne sahiptir. Yüksek basınç altında su molekülleri osmos istikametinin tersine hareket ederek yabancı maddelerinden arınır.

 

 1. UV Sistem (Ultraviyole sistem): Ultraviyole (U.V.) ışınlarıyla suların dezenfeksiyonu, ekolojik ve teknik avantajları sayesinde kullanılmaktadır ve günümüzde pek çok alanda klor gibi kimyasal dezenfektanların yerini almaktadır. 254 nm dalga boylu UV ışınları, su içindeki her türlü mikroorganizmayı hiçbir zararlı yan ürün, koku veya tat oluşturmadan ve suyun doğal özelliklerini bozmadan etkisiz hale getirmektedir.

 

 1. UF Sistem (Ultrafiltrasyon): Tanecik boyutu 0,02 mikron seviyesine kadar olan partiküller bu filtrasyon tekniği ile tutulabilmektedir. Bu maddeler arasında bakteri ve virüsleri de saymamız mümkündür. Uygun maliyeti sebebiyle büyük ölçekte endüstriyel ve şehir şebekeleri için kullanılır.

 

  Su arıtma sistemlerinde kullanımı en yaygın olan arıtma yöntemi yukarıda da belirttiğimiz gibi Reverse Osmos sistemidir. Sektördeki birçok firmada yaygın olarak bu sistemi kullanmaktadır. Hem sistemin filtre maliyetleri daha düşük olduğu için hem de kullanıma bağlı filtre değişimi yapılabilmesi sebebiyle tercih edilir.

 Kaliteli bir su arıtma sisteminde bulunması gereken özellikleri sıralayacak olursak:

 1. Kaliteli bir su arıtma cihazının TDS oranlarını içilebilir özelliklerde vermesi gerekir.
 2. Suyun depolanmasında kullanılan malzemenin insan sağlığına uygun özelliklerde olması gerekir.
 3. Ürünün NSF, FDA ve WQA sertifikalı olması ve kullanılan malzemelerin bu sertifikalara sahip olması gerekir.
 4. Kurulum firma tarafından sağlanmalıdır.
 5. Ürünün firma garantisi olması ve bu garantinin belirli parçaları kapsaması gerekir
 6. Bakım ve yedek parça temini ürünün satın alındığı firma tarafından uygun sertifikalarda ve orijinal parçalar olması gerekir.
 7. Satış sonrası hizmet noktasında müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalı ve müşteri mağdur edilmemelidir.

 

Bu özellikler bir su arıtma cihazını kaliteli olarak nitelendirmenize yardımcı olur. En önemli nokta ise satış sonrası hizmetin kalitesidir. Siz de su arıtma cihazı almaya karar verdiğiniz de bu özelliklere dikkat ederek doğru bir tercih yapabilirsiniz.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazi-montaji

Su Arıtma Cihazı Montajı

   Su arıtma cihazı montajı teknisyenler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Su arıtma cihazı montajı için gerekli olan malzemeler, su arıtma cihazının geldiği kutu içinden çıkmaktadır. Su arıtma cihazı montajından dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İlki işi yapacak kişinin bilinçli olması kuralıdır. Eğer bilinçli değilse cihazın daha kullanılmadan bozulmasına sebep olacak durumlar ortaya çıkarabilir. İşinde başarılı kişilerin yapması gereken bu işlem cihaz garantinizin başlatma işlemi ile beraber yapılır. Yani ürünü aldığınız firmanın teknik destek ve teknik servis verdiğinden emin olmanız gerekir. Kaliteli bir ürün için doğru bir tercih yapmanız gerekir.

   Su arıtma cihazlarından bir önemli diğer nokta ise su hattının bağlantısını alabilmektir. Tezgâhın altındaki musluğu sökerek hat alma aparatı yardımı ile su arıtma cihazı içerinden çıkan vanayı oraya sıkmak suretiyle cihaza giriş yapacak suyu oradan almış olursunuz. Tabi bu bağlantıların yapılırken sargı yapılarak ve conta konularak yapılması sızdırmazlık bakımından çok önemlidir. Tüm bu ekipman ve malzemeler için donanımlı bir ekip ve tecrübe gerekir. Karşılığında ödeme yaptığınız ürünü en sağlıklı ve en güvenilir yolla almak için bir teknik ekipten destek alabilirsiniz.

  Waterstation su arıtma sistemleri olarak teknik servise dair tüm hizmetleri sunmaktayız. Montaj, söküm, taşıma, filtre bakımı, yedek parça aksesuar temini ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

 

Waterstation Su Arıtma Sistemleri

 

www.waterstation.com.tr

 

İletişim numarası: 0850 532 02 82- 0549 532 02 82

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp