Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

Su Arıtma Filtreleri

  Su arıtma filtreleri bir su arıtma cihazının kullanım süresi ve suyun kalitesini belirleyen en önemli faktördür. Su arıtma cihazlarında filtre bakımı yaptırmak suyunuzu daha lezzetli almanıza ve daha kaliteli bir su içmenize fayda sağlayacaktır. Su arıtma filtrelerinde bazı önemli noktalar vardır. Su arıtma firmalarının aynı ürünü farklı fiyatlarda satmasının asıl sebebi kullanılan malzemelerin kalitelerindeki farklılıklardır. Filtreler sarf malzemelerdir.  İçinden ilk su geçmeye başladığı an itibari ile kullanım başlar ve belli bir kullanım tarihi vardır, dolayısıyla düzenli değiştirilmediği takdirde cihaz sağlıklı su üretmeyecek ve amacına ulaşamayacaktır. Ayrıca değişim yapılmayan filtrelerde arıtma sağlanamadığı için suyu geri itme durumu ile birlikte cihazda su kaçağı oluşturup farklı maliyetlerde hasarlar meydana getirecektir.

  Birçoğu satıcı filtrelerdeki gramajları farklı tutup ucuz malzeme kullanarak filtreleri uygun fiyattan satmaktadır. Kaliteli ve insan sağlığını tehdit etmeyen filtre değişim ücretleri orijinal firmalarda garantili ve ücretsiz servis imkânı ile yapılmaktadır. Maliyetinden uygun yapılan filtre değişimleri müşteriye ne kadar cazip gelse de kullanılan malzemelerin ucuz olması ve orijinallik ifade etmemesi sebebiyle sağlık açısından bakıldığında bir tehdittir. İnsan sağlığı için bu denli önemli olan ve maliyet olarak bir külfet oluşturmayan filtreler düzenli ve orijinal değiştirilmediğinde kötü sonuçları beraberinde getirecektir.

  Kullandığınız su arıtma cihazınızın filtreleri:

 • Orijinal olmalı
 • Yarı ömrü kadar garantili olmalıdır.
 • NSF onaylı olmalıdır
 • Servis desteği olan bir firma olmalı
 • Gerekli test ve analizlerden geçmiş olmalı
 • Denetlenmiş ve onaylanmış olmalıdır.

 

  Maalesef günümüzde orijinal olmayan filtreleri orijinal diyerek değiştiren ve sonrasında cihazınızda arızaya sebep olan bazı firmalar vardır. Orijinal olmayan bir filtre kullanmanız 6-8 ay ömrü olan ön takı filtrelerin ömrünü 3 aya indirerek membran filtrenizi hızla tıkanmasına sebep olur. Orijinaliyle yarı yarıya fiyat farkı olmayan bu filtreler:

 • Sağlığınızı olumsuz etkiler
 • Suyunuzun uygun olmayan malzemelerden geçerek size ulaşmasına
 • Diğer filtrelerinizin hızla tıkanmasına
 • Daha fazla harcama yapmanıza
 • Sağlıklı suya ulaşmaya çalışırken hayat kalitesini düşürerek sağlığınızdan olmaya bile sebep olabilir.

 

  Su arıtma filtrelerinin ne denli önemli olduğunu anladığınız da hem cihazınızın ömrünü uzatmış olur hem de sağlıklı suya uygun fiyatla ve az sorunla ulaşmış olursunuz.

 

 Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp