Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

su-aritma-cihazi-tavsiye

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

   Yıllar önce sessizce hayatımıza giren ve sinsice yerleşip bir vazgeçilmez haline gelen hazır sular hayatımızı ısrarcı bir şekilde tehdit etmeye devam ediyor. Fakat yıllar öncesinden biraz daha tehlikeli bir boyut almış bulunuyor. Çünkü zararlarını bildiğimiz halde biz insanlar bu suları kullanmakta ısrarcı oluyoruz. Siz bir kimyevi atığının gittiği bir suyu bırakın içmeyi, emin olun oranın yakının da dahi yaşamazsınız. Ama ne yapıyoruz? Bu suyu kimyasallara maruz kala kala içiyoruz. Pet veya damacana içinde beklemiş içine kimyasal almış ve bize uzun vadede çok büyük sağlık sorunlarına maruz bırakma potansiyeli olan bir suyu tüketiyoruz.

   Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı suya ihtiyaç duyarız. Fakat yaşamak için de suya ihtiyaç duyarız. Yani insan için vazgeçilmez olan tek şey sudur. Bir insan 168 saat yani en fazla 7 gün susuz yaşayabilir. Sağlıklı bir suya ulaşmak için suyu ya kaynağından doğal, taze bir şekilde tüketmemiz gerekir. Ya da kendimiz ne şartlarda ve ne koşullarda arıtıldığını bildiğimiz bir suyu tüketmeliyiz. Klora ve kimyasal maddeye vücudumuzu maruz bırakmadan sağlığımızı tehlikeye atmadan bu suyu elde etmeliyiz. Peki bir su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Daha önceki makalelerimizde bu konudan bahsetmiştik. Fakat bloğumuzu gözden kaçıranlar için bu konuyu tekrar bir hatırlayalım.

1) Su arıtma standartlarını belirlendiği belge ve sertifikalara sahip olması

    Firmayı dünya standartlarına ulaştıran ve bu şekilde kaliteli bir hizmet almanıza garantili hale getiren, maliyet olarak oldukça külfetli olan bu belgeler küçük çaplı ya da bu işi garantili hizmet vererek yapamayacak firmaların ayrıştırılmasını da sağlamaktadır. Ancak bir konuda dikkat edilmelidir ki bu belgeleri cihazın içerisinde bulunan tek bir parça için almış ve ürünü NSF, WHO belgesine sahip gibi gösteren birçok firma bulunmaktadır. Bu noktada ise müşteri uyanık ve araştırmacı yönünü açığa çıkartarak ıslak imzalı cihaz belgesini görmeyi talep etmelidir.

2) Uygun fiyat listesi

    Su arıtma cihazlarında fiyat aralığını belirleyen en önemli faktör kullanılan malzemelerin kalitesidir. Günümüzde su arıtma cihazları fiyatlarının ortalama bedeli 1.000-2.000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Önemli olan ise ürünün fiyatı kadar sunduğu hizmettir.

3) Müşteri hizmetleri (Satış sonrası hizmet)

    Su arıtma cihazını satın aldıktan sonra alışverişimizin bitmediğini aksine yeni başladığını bilmemiz gerekir. Cihazın satış aşamasından sonra sunulan hizmet su arıtma cihazı alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsurdur.

4) Teknik servis

    Arıtma cihazını satın aldıktan sonra sizlere hizmet sağlarken ki kaliteyi servis ağı belirler. Kaliteli bir su arıtma firması talebinize en geç 24 saat içerisinde geri dönüş sağlayabilmelidir. Servis ağının genişliği ve servis hızı da su arıtma cihazlarının kalitesini belirler.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 

 

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp