Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

su-aritma-cihazi-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

    Insanlığa hizmet eden her konuda olduğu gibi Su arıtma Sistemlerinde de bir rekabet vardır. Bunu bir yarış haline getirmenin olumsuz sonuçları da açığa çıkmaktadır. Bir çok firma müşteriye hitap edebilme noktasında maddi unsurları göz önüne aldığı için cihaz özellikleri, çalışma prensipleri göz ardı edilen unsurlardandır. Su arıtma cihazı satışı yapan kişiler tarafından yapılan çeşitli deneyler, fiyatlar hakkındaki kelime oyunları; bizleri bu cihazı asıl alma sebebimizden ve cihazın faydalarından uzaklaştırmaktadır.Peki bizler evimize herhangi  bir ürün alırken yalnızca ürünün fiyatına mı bakmaktayız? Elbette ki bunun cevabı hayır olacaktır. Çünkü bizler bir ürün karşılığında aldığımız her hizmetin bedelini karşılaması fikrini benimseriz. Bir su arıtma cihazı alırken de izleyeceğimiz yol bu şekilde olmalıdır. Su arıtma sistemlerinde hizmet veren bir çok firma bulunduğu gibi bunları birbirlerinden ayıran tek özellik renkleri , görüntüleri yada fiyatları değildir. Her su arıtma cihazını ve su arıtma firmasını birbirinden ayıran özellikler vardır. Su aırtma cihazı satın alırken dikkat etmemiz gerekenleri sıralayacak olursak ;

1) Su arıtma standartlarını belirlendiği belge ve sertifikalara sahip olması

    Firmayı dünya standartlarına ulaştıran ve bu şekilde kaliteli bir hizmet almanıza garantili hale getiren, maliyet olarak oldukça külfetli olan bu belgeler küçük çaplı yada bu işi garantili hizmet vererek yapamayacak firmaların ayırıştırılmasını da sağlamaktadır. Ancak bir konuda dikkat edilmelidir ki bu belgeleri cihazın içersinde bulunan tek bir parça için almış ve ürünü NSF ,WHO  belgesine sahip gibi gösteren bir çok firma bulunmaktadır. Bu noktada ise müşteri uyanık ve araştırmacı yönünü açığa çıkartarak ıslak imzalı cihaz belgesini görmeyi talep etmelidir.

    Marka isim ve logolarını izinsiz kullanıp bunu küçük çaplarda yaptıkları içinde kurumsallığı taklit eden firmalar hem sizlere sağlıksız bir hizmet sunacak hem de kullandığı sahte logo sayesinde sizden oldukça yüksek ücretler talep edecektir.

2) Uygun fiyat listesi

    Su arıtma cihazlarında fiyat aralığını belirleyen en önemli faktör kullanılan malzemelerin kalitesidir. Günümüzde su arıtma cihazları fiyatlarının ortalama bedeli 1.000-2.000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Önemli olan ise ürünün fiyatı kadar sunduğu hizmettir.

3) Müşteri hizmetleri (Satış sonrası hizmet)

    Su arıtma cihazını satın aldıktan sonra alışverişimizin bitmediğini aksine yeni başladığını bilmemiz gerekir. Cihazın satış aşamasından sonra sunulan hizmet su arıtma cihazı alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsurdur.

4) Teknik servis

    Arıtma cihazını satın aldıktan sonra sizlere hizmet sağlarken ki kaliteyi servis ağı belirler. Kaliteli bir su arıtma firması talebinize en geç 24 saat içerisinde geri dönüş sağlayabilmelidir. Servis ağının genişliği ve servis hızı da  su arıtma cihazlarının kalitesini belirler.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp