Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

su-aritma-cihazi-alacak-ailelere-tavsiye

Su Arıtma Cihazı Alacak Ailelere Tavsiye

  Her evde artık birçok aileye beyaz eşya kadar gerekli hissettiren su arıtma cihazları yenilenen modelleri, değişen tasarımları, malzeme ve üretici farklılıklarıyla her yıl farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Su arıtma cihazı alırken en çok dikkat ettiğimiz konular neler peki? 2019 yılı genelinde oldukça başarılı bir satış oranı yakalayan su arıtma cihazları alan kişilerin bilinçli olmasına bağlı hem fiyat-performans hem de çalışma potansiyeli olarak farklılıklar gösterir. 2019 yılında kendini bu sektörde oldukça geliştiren üretici yerli firmalar. 2020 yılında hatırı sayılır bir oranda ithal parça alımını engelleyebilecektir. Türk üretici firmalarının membran ve pompa üretimi hariç su arıtma cihazını bir araya getirebilecek diğer parçaların üretiminin tamamını ülkemizde yapar hale gelmesi ile fiyatların değişimini zam olarak yeni yılda engellemekle kalmayıp, performans düzeylerini de arttıracaktır.

  Firmaların kendi markalarıyla cihaz üretmesi bazı durumların daha dikkat edilmesine de sebebiyet verecektir. Su arıtma sektöründeki birçok firma ithal parçalar gereği fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı müşteri portföyünü kaybetmemek adına hizmet kalitesini düşürebiliyor. Fakat yerli üretim ile yeni yılda herhangi bir fiyat artışı şu an da ön görülmemektedir.

 

   Peki su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Kullanıcıların talepleri ve firma talepleri ne yönde? birlikte inceleyelim.

 

1) Su arıtma standartlarını belirlendiği belge ve sertifikalara sahip olması

    Firmayı dünya standartlarına ulaştıran ve bu şekilde kaliteli bir hizmet almanıza garantili hale getiren, maliyet olarak oldukça külfetli olan bu belgeler küçük çaplı ya da bu işi garantili hizmet vererek yapamayacak firmaların ayrıştırılmasını da sağlamaktadır. Ancak bir konuda dikkat edilmelidir ki bu belgeleri cihazın içerisinde bulunan tek bir parça için almış ve ürünü NSF, WHO belgesine sahip gibi gösteren birçok firma bulunmaktadır. Bu noktada ise müşteri uyanık ve araştırmacı yönünü açığa çıkartarak ıslak imzalı cihaz belgesini görmeyi talep etmelidir.

    Marka isim ve logolarını izinsiz kullanıp bunu küçük çaplarda yaptıkları içinde kurumsallığı taklit eden firmalar hem sizlere sağlıksız bir hizmet sunacak hem de kullandığı sahte logo sayesinde sizden oldukça yüksek ücretler talep edecektir.

2) Uygun fiyat listesi

    Su arıtma cihazlarında fiyat aralığını belirleyen en önemli faktör kullanılan malzemelerin kalitesidir. Günümüzde su arıtma cihazları fiyatlarının ortalama bedeli 1.000-2.000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Önemli olan ise ürünün fiyatı kadar sunduğu hizmettir.

3) Müşteri hizmetleri (Satış sonrası hizmet)

    Su arıtma cihazını satın aldıktan sonra alışverişimizin bitmediğini aksine yeni başladığını bilmemiz gerekir. Cihazın satış aşamasından sonra sunulan hizmet su arıtma cihazı alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsurdur.

4) Teknik servis

    Arıtma cihazını satın aldıktan sonra sizlere hizmet sağlarken ki kaliteyi servis ağı belirler. Kaliteli bir su arıtma firması talebinize en geç 24 saat içerisinde geri dönüş sağlayabilmelidir. Servis ağının genişliği ve servis hızı da  su arıtma cihazlarının kalitesini belirler.

 

 

Müşteri Hizmetleri 0850 532 02 82 - WhatsApp Business 0549 532 02 82

 

 Şeyda Ayaz   2019
su-icmenin-cilde-faydalari

Su İçmenin Cilde Faydaları

Ortalama olarak, yetişkin bir insan vücudunun %60-70'i sudur. Bu durum bebek ve çocuklarda %70 -%75 arasındadır. Vücudumuzda olan toplam su miktarının %20 si cildimizde yer almaktadır.

Cilt güzelliği dediğimizde, parlak , temiz, canlı bir cilt aklımıza gelir. İnsanlar yıllardır güzellik için birçok yönteme başvurmaya devam ediyor. Çeşitli bitkiler, ilaçlar ve ismini saymakla bitiremediğimiz pek çok kremler.. Aslında temel ve en kolay yol, yeterli suyu vücudumuzun almasını sağlamaktan geçer.

Hücrelerin canlılığını sürdürebilmesindeki en önemli etken sudur. Su cildimizi, canlandırır, nemlendirir ve diri tutar.. cildimizdeki dokular susuz kaldığında kapanır, nefes alamaz ve ciltte erken yaşlanmalara sebep olurken; su içmek, tüm ciltteki gözenekleri açacaktır.

Bir günde yeterli miktarda su içtiğimizde ciltte olan değişiklikleri sıralarsak;

 • Yeterli suyu aldığımızda, böbreklerimiz daha iyi çalışır ve bu da sindirim sistemi ve organların daha temiz çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla toksinlerden arınmış bir cilt ile parlak bir cilde sahip olabiliriz.

 • Kuru ve suzu ciltler, çizgileri ve kırışıklığı belli eder. Su ile bir organ olan derimizdeki hücreler yenilenir, erken yaşlanma belirtilerine engel olur.

 • Vücuttaki şişkinliğin sebebi de yeterli su içmemekten geçer.Az su içildiğinde vücudumuz bunu depolar ve şişkinliğe sebep olur.

 • Ilık , temiz bir su ile yüzümüzü yıkamak gözenekleri açacaktır. Ayrıca sağlıklı saçlar içinde saç derisinin yeterli suya düzenli kavuşması gereklidir.

Hayatımızdan suyu eksik etmememiz için bence en önemli sebeplerden biri sağlık, diğeri güzelliktir. Nasıl susuz kalan bir toprak çöle dönebiliyorsa, vücudumuz susuz kaldığında, tüm organlar çalışmaz hale gelecek ve hayal ettiğimiz görüntüden çok uzak kalacağız.

Temiz ve güzel bir cilt için susuz kalmayın..

 

Blogger : Hatice Girişgen

 

 

 Hatice GİRİŞGEN   1
arac-icinde-beklemis-isinmis-sular-nelere-sebep-olur

Araç içinde beklemiş ısınmış sular nelere sebep olur?

      Havaların iyice ısınmasıyla birlikte serin yerlere ve sahil kenarlarına ziyaretler çoğalıyor. Susuzluğu en çok hissettiğimiz ve vücudumuzun su kaybından dolayı bitkin düştüğü bu zamanlarda kolay ulaşımıyla bize en cazip gelen şey pet şişeler oluyor. Pet şişe sular maalesef ki göründüğü kadar masum değil ve içtiğimiz suda göründüğü gibi temiz değil. Pet şişe naylondan, plastik maddeden üretilen içecek kabıdır. Üretimi oldukça ucuz ve kolay olduğu için dünyanın her yerinde kullanımı oldukça yoğundur. Pet şişelerin içerisinde, bazı bebek emziklerinde ve hatta market fişlerinde bulunabilen BPA (Bisfenol A) çocuklarda hormon bozukluklarına, yetişkinlerde ise göğüs kanserine yol açabilir. Plastiğin içerisinde bulunan kimyasallar dolayısıyla pet şişeden tüketilen bir suyun kalitesi ( pH değeri ) düşüyor. 2015 yılında yapılan Ambalajlı Su Raporu araştırmasına göre Türkiye’de bulunan 167 su markası temizlik standartlarından bir veya birkaçına uygun değil. Pet şişelerin içerisinde bulunan BPA’nın yanı sıra dioksin adlı bir kimyasalda bulunuyor. Dioksin büyük bir grup kimyasal bileşiğin adıdır. Benzer yapıya sahip bir grup kimyasalın bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Bu bileşikler hidrojen, karbon, oksijen ve klor atomlarından oluşmaktadır. Zararlı bir maddedir. Yapılan araştırmalar sonucu plastiklerin sıcak su veya ısıyla temas etmesi sonucu dioksin üretildiği ifade edilir. Dioksin çok zararlı kanserojen maddedir. Birçok fast food şirketi bu nedenle plastik kullanımından vazgeçmiştir. Bunun yerine kâğıt bardak kullanımına geçilmiştir. Dioksinin zararlı olmasının en büyük nedenlerinden biri de bir kere bedene girdikten sonra bir daha dışarı atılamaz olmasıdır. Yağ dokuda birikir ve hayat boyu orada kalır. Doğum yapmamış kadınlarda meme kanseri görülmesinin nedenlerinden biridir. Hamile kadınlar emzirme ile birlikte farkında olmaksızın göğüslerinde birikmiş olan dioksini bebeklerine aktarmış olurlar. Bu şekilde bebek daha doğar doğmaz dioksin ile tanışmış olur.

      Özellikle araçlarda bırakılan unutulan ısınmış suların içilmemesi konusunda ciddi uyarılar yapan yetkili birçok araştırmacı aynı zamanda bu suların ayna görevi görerek araçların yanmasına sebep olduğunu da belirtmiştir.

      Sağlığımızı bu denli tehdit eden plastik şişeler hayatımızın en yaygın alışkanlığı olmuş durumda. Fakat bunun yerine evde temin ettiğiniz cam bir şişe veya çelik bir matara size aynı işlevi sağlayacaktır. Hayatımızdan tamamen çıkartmamız gereken pet şişeleri özellikle araç içinde unutulduklarında veya sıcak bir yerde ısındığında direk imha edin ve kullanmayın. Pet içerisindeki kimyasalların ısı ile aktive olması ve suya sızarak vücudumuza girmesi oldukça büyük riskler meydana getiriyor. Araçta unutulan açılmış pet şişe içerisindeki suların bir süre sonra kokmasının renginin değişmesinin ve hatta bulanıklaşmasının asıl sebebi budur.

Pet şişe alırken bir kez daha düşünün. 

 Şeyda Ayaz   2019
en-kaliteli-su-aritma-sistemi

En Kaliteli Su Arıtma Sistemi

  Su arıtma cihazı almak için harekete geçen her kişide en kaliteli su arıtma cihazını almalıyım düşüncesi ön planda bulunur. Peki bir su arıtma cihazını en kaliteli hale hangi özellikler getirir? Ya da bir su arıtma cihazını diğerlerinden öne geçiren şey nedir? Bilinçli bir kullanıcı olarak yola çıktığınız bu alışverişte size daha iyi yardımcı olmak için belli başlı özellikleri ve şartları size sunmak istedik. Her gün hızla kullanımı yaygınlaşan su arıtma cihazları, farklı firmalar tarafından birçok reklamla karşımıza çıkmakta. Her gün televizyondaki reklamlarda, internet sitelerinde, gazete ve günlük dergilerde birbirinden farklı birçok su arıtma cihazını görüyoruz. Dünya çapında kullanımı olan bu ürünün benzer nitelikteki görsellerinin olması bizi yanıltmasın. Çünkü dış görünüşleri ne kadar benzer olsa da onları birbirinden ayıran tek özellik renkleri ya da amblemleri değildir.

  Kaliteli bir su arıtma da olması gereken belli başlı özellikler vardır. Bu hem ürünü hem de firmayı diğerlerinden ayıran önemli bir özelliktir. Peki kaliteli bir su arıtmada hangi özellikle bulunmalıdır?

  Su arıtma sistemlerinde kullanılan 3 farklı arıtma yöntemi vardır. Bunlardan en yaygını ve en çok kullanılanlarını sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Reverse Osmosis Sistemi (Ters osmos): Türkçe ters osmos olarak adlandırılan bu filtrasyon tekniği ile sudaki bütün yabancı maddeler ayrıştırılabilmektedir. Bu teknoloji membranlarında sadece su moleküllerinin geçebileceği büyüklükte delikler bulunmaktadır. 1 milimetrenin 10 milyonda biri büyüklüğüne angstrom adı verilmektedir. Membran gözenekleri 5 angstrom büyüklüğüne sahiptir. Yüksek basınç altında su molekülleri osmos istikametinin tersine hareket ederek yabancı maddelerinden arınır.

 

 1. UV Sistem (Ultraviyole sistem): Ultraviyole (U.V.) ışınlarıyla suların dezenfeksiyonu, ekolojik ve teknik avantajları sayesinde kullanılmaktadır ve günümüzde pek çok alanda klor gibi kimyasal dezenfektanların yerini almaktadır. 254 nm dalga boylu UV ışınları, su içindeki her türlü mikroorganizmayı hiçbir zararlı yan ürün, koku veya tat oluşturmadan ve suyun doğal özelliklerini bozmadan etkisiz hale getirmektedir.

 

 1. UF Sistem (Ultrafiltrasyon): Tanecik boyutu 0,02 mikron seviyesine kadar olan partiküller bu filtrasyon tekniği ile tutulabilmektedir. Bu maddeler arasında bakteri ve virüsleri de saymamız mümkündür. Uygun maliyeti sebebiyle büyük ölçekte endüstriyel ve şehir şebekeleri için kullanılır.

 

  Su arıtma sistemlerinde kullanımı en yaygın olan arıtma yöntemi yukarıda da belirttiğimiz gibi Reverse Osmos sistemidir. Sektördeki birçok firmada yaygın olarak bu sistemi kullanmaktadır. Hem sistemin filtre maliyetleri daha düşük olduğu için hem de kullanıma bağlı filtre değişimi yapılabilmesi sebebiyle tercih edilir.

 Kaliteli bir su arıtma sisteminde bulunması gereken özellikleri sıralayacak olursak:

 1. Kaliteli bir su arıtma cihazının TDS oranlarını içilebilir özelliklerde vermesi gerekir.
 2. Suyun depolanmasında kullanılan malzemenin insan sağlığına uygun özelliklerde olması gerekir.
 3. Ürünün NSF, FDA ve WQA sertifikalı olması ve kullanılan malzemelerin bu sertifikalara sahip olması gerekir.
 4. Kurulum firma tarafından sağlanmalıdır.
 5. Ürünün firma garantisi olması ve bu garantinin belirli parçaları kapsaması gerekir
 6. Bakım ve yedek parça temini ürünün satın alındığı firma tarafından uygun sertifikalarda ve orijinal parçalar olması gerekir.
 7. Satış sonrası hizmet noktasında müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalı ve müşteri mağdur edilmemelidir.

 

Bu özellikler bir su arıtma cihazını kaliteli olarak nitelendirmenize yardımcı olur. En önemli nokta ise satış sonrası hizmetin kalitesidir. Siz de su arıtma cihazı almaya karar verdiğiniz de bu özelliklere dikkat ederek doğru bir tercih yapabilirsiniz.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazi-montaji

Su Arıtma Cihazı Montajı

   Su arıtma cihazı montajı teknisyenler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Su arıtma cihazı montajı için gerekli olan malzemeler, su arıtma cihazının geldiği kutu içinden çıkmaktadır. Su arıtma cihazı montajından dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İlki işi yapacak kişinin bilinçli olması kuralıdır. Eğer bilinçli değilse cihazın daha kullanılmadan bozulmasına sebep olacak durumlar ortaya çıkarabilir. İşinde başarılı kişilerin yapması gereken bu işlem cihaz garantinizin başlatma işlemi ile beraber yapılır. Yani ürünü aldığınız firmanın teknik destek ve teknik servis verdiğinden emin olmanız gerekir. Kaliteli bir ürün için doğru bir tercih yapmanız gerekir.

   Su arıtma cihazlarından bir önemli diğer nokta ise su hattının bağlantısını alabilmektir. Tezgâhın altındaki musluğu sökerek hat alma aparatı yardımı ile su arıtma cihazı içerinden çıkan vanayı oraya sıkmak suretiyle cihaza giriş yapacak suyu oradan almış olursunuz. Tabi bu bağlantıların yapılırken sargı yapılarak ve conta konularak yapılması sızdırmazlık bakımından çok önemlidir. Tüm bu ekipman ve malzemeler için donanımlı bir ekip ve tecrübe gerekir. Karşılığında ödeme yaptığınız ürünü en sağlıklı ve en güvenilir yolla almak için bir teknik ekipten destek alabilirsiniz.

  Waterstation su arıtma sistemleri olarak teknik servise dair tüm hizmetleri sunmaktayız. Montaj, söküm, taşıma, filtre bakımı, yedek parça aksesuar temini ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

 

Waterstation Su Arıtma Sistemleri

 

www.waterstation.com.tr

 

İletişim numarası: 0850 532 02 82- 0549 532 02 82

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazlari-ile-ne-kadar-tasarruf-saglariz

Su Arıtma Cihazları ile Ne Kadar Tasarruf Sağlarız?

   Su arıtma sistemleriyle birlikte kolayca sağlıklı suya ulaşmayı başarmış bulunuyoruz.  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler sayesinde hem suyunuzu sağlıklı bir şekilde arıtıyorsunuz hem de taze ve güvenilir bir suya ulaşmış oluyorsunuz. Peki su arıtma cihazlarının aynı zamanda bizi ekonomik rahatlığı da kavuşturduklarının farkında mıyız? Bir su arıtma cihazı sudan tasarruf sağlayıp doğaya ve çevreye katkı sağlarken bizlerin cebine de katkı sağlıyor. Nasıl mı gelin inceleyelim.

 

  Her an taze suya ulaşabilme imkânı sunan ve bizleri su taşıma zahmetinden kurtaran su arıtma cihazları, aynı zamanda cebimizi de düşünmektedir. Kısa bir hesap yapacak olursak: 4 kişilik bir ailenin yeme, içme, meyve sebze yıkamak için haftalık ortalama 4 damacana su kullandığını varsayalım. Damacana başına 9 TL ödedikleri göz önüne alındığında haftalık 9x4:36 TL, aylık bu ücret 144 TL, yıllık 1728 TL yapacaktır. 10 yılda ise 17280 TL yi bulacaktır. Günümüz şartlarında hiçte göz ardı edilmeyecek bir rakam bu aslında. Yani bir arıtma cihazı edinip bunu 10 yıl kullanmanız sonucunda arıtma cihazı sizi bir araba sahibi yapabilir.

  Su arıtma cihazı bakımları ve filtre fiyatları ile size yılda max: 250 tl masraf çıkartacaktır. Bunu hazır et veya damaca ile kıyasladığımızda aradaki fark tam; 1478 TL olacaktır. Sadece hazır içme suyuna ödediğiniz faturanızın dışındaki tutar bu. Bir de şöyle düşünün hem şebeke suyu faturası hem de içme suyuna ödediğiniz tutar neden yalnızca hazır suya ödediğiniz tutarla aynı olsun ki?

  Yüksek tutarları parçalar halinde ödemek bize her ne kadar az gibi gelse de, bir ailenin içme suyuna ulaşmak için ödediği bu tutar hiçte göz ardı edilesi cinsten değil. Su arıtma cihazları sağlığınız kadar cebinize de dost olacaktır.

 Şeyda Ayaz   2020

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp