Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

alkali-su-nedir

Alkali Su Nedir?

 Bu gün alkali su nedir? başlığı altında alkali özellik ve alkali su faydalarından bahsedicez.

   Kelime anlamı olarak açıklayacak olursak alkali su ; bazik özelliğe sahip , yani pH seviyesi 7-14 arasında olan sudur. pH sıkalası 1 den başlar. 1 en asidik , 7 nötr ve 14 en alkali değerdir.

Bir suyun alkali olduğunu söyleyebilmek için pH değerinin 7 nin üzerinde olması gerekir. Doğada doğal halde bulunan doğal kaynak sularının pH seviyelerine bakıldığından bu suların 7-7,5 pH aralığında olduğu tespit edilmiştir.Genel olarak tüketimi tavsiye edilen suların pH değeri 7-8,5 ph dır. Bu dalda araştırma yapan bir çok uzman 10 pH seviyesinin üzerindeki suyun tüketilmesini de uygun görmez. Çünkü yüksek alkali özellikli su mide bulantısına ve çeşitli hastalıklara sebebiyet verir. Alkali suyu tüketmeye yeni başlayacak olan kişileri alkali özelliği yüksek su tavsiye edilmez. Alakli özellikli suya geçiş aşamasında vücut yavaş yavaş alıştırılır.  Vücudumuzun %70' i , kemiklerimizin %22'si, kanımızın %90'ı , beynimizin %75'i sudan oluşmaktadır. Vücudumuzun suya duyduğu ihtiyaç hayati önem taşır. Ve  içtiğimiz suya da dikkat etmemiz gerekir. Çünkü organlarımızın konağı olan vücudumuzunda bir pH değeri vardır. Bu pH' yı ise kanımız belirler  ve kanımızın ideal pH'sı 7,35-7,45 değerleri arasında kabul edilir. 

Bizler daha dirençli olmak ve hatta beden sağlığımızı, organlarımızı koruyabilmek için vücut pH'mızı kormalıyız. Tükettiğimiz gıdalar, içtiğimiz her içecek vücut pH'mızı etkiler. Asitli ve yapay tatlandrııcılı besinler daha az tüketilmeli ve günlük hayatta alkali özellikli besinlere daha fazla yer verilmelidir. Günlük hayatımızdan asidik özellikli besinleri çıkartmamıza imkan yoktur. Bunların belirli miktarda tüketimin sindirmek ve düzenlemek üzere  vücudumuzda tampon görevinde olan bir sistem vardır. Uzun süre alkali beslenmek te vücut yapımızı bozduğu için kişide gözle görülür şikayetlere sebebiyet verecektir. Yani biz ne fazla asidik beslenip vücudumuzun pH değerini bozalım, ne de  fazla alkali özellikte gıdalar tüketip vücut Ph değerimizi arttıralım.

Vücut suyumuzun %10'unu kaybettiğimizde hayatımız tehlikeye girer. %20'sini kaybettiğimizde ise ölüm kaçınılmaz olur. Yeterince su alınmaması durumunda beyin faaliyetleri durur. İçtiğimiz su hayati önem taşır bir bakıma.Alkali su; bazik bir yapıya sahip olduğundan dolayı vücudumuzdaki toksinleri nötr hale geltirerek daha kolay vücut dışına atılmasını sağlar. Bu su normal suya oranla daha küçük su kümelerine sahip olduğu için hücrelere daha hızlı ve etkili şekilde nüfuz eder. Alkali su sindirim sistemine destek olarak daha hızlı ve düzenli çalışmasına da yardımcı olur. Cildimizi besleyerek, yaşlanma belirtilerini azaltır ve cildi daha parlak bir hale büründürür ,güzelleştirir. Hücrelerin daha çabuk yenilenmesini sağlar. pH dengesini sağladığı için vücudun bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasına da yardımcı olur. Ödem oluşumunu da engeller. Vücuttan toksinleri atma, ödemi engelleme gibi özellikleri olduğu için zayıflamaya da yardımcı olur.  Su tüketmenin her şeye faydalı olduğunu zaten biliyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konudada bildiğimiz eksik; alkalin özellikteki suyun faydalı olduğudur. Alkali suyun faydaları ve kullanım alanları oldukça fazladır.

   Su hayattır hayatımız ise 7,45 pH tır :)

 

Blogger : Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp