Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

yumusatma-cihazi-bakim-fiyati

Yumuşatma Cihazı Bakım Fiyatı

   Yumuşatma Sistemi bakımı; arıtma işlemini yapan reçinelerin artık işlevini yitirdiği zaman yapılan bakım türüdür. Arıtma sistemleri günümüz itibariyle kullanımı artan bir ürün haline gelmiştir.

 

   Yumuşatma sistemleri endüstriyel alanda ki birçok sektörde kullanılmaktadır. Hatta artık insanlar müstakil olarak kullandığı Villa veya evinde bile kullanarak suyu arıtma işlemi gerçekleştirmektedir. Hayatımızın birçok alanında kullanılan bu sistemlerin belli kullanımlardan sonra bakıma ihtiyaçları vardır. Yumuşatma sistemlerinde kullanılan Reçine minerali her ne kadar kendini tuzlu su ile yenilemiş olsa da belli bir süreden sonra artık eski değerlerin üzerinde değerler çıkmaya başlar. Bu da sistemde değişimin yaklaştığını ortaya çıkartır.

  Yumuşatma sistemlerinde reçineler bir tank içerisine doldurularak belirlenen kapasiteye göre ayar yapılır. Yumuşatma sistemlerinde tank içerine doldurulan reçineler otomasyonlu valfler ya da manuel valfler olarak değerlendirilir. Reçineli sistemlerde tuz emiş yaptırılarak mineral sürekli yenilenir. Bu sayede kireç alma oranı sürekli aynı kalmış olur.

  Ters yıkama yaparak tuzla kendini temizleyen mini ve maxi kabinetli sistemler otomatik yıkama ile tüketim bazlı kendini temizler. Reçineleri yıkayan tuz üretime göre 24-72 saat arasında doygunlaştığı zaman tuzla kendini yıkar. Tuz reçineyi temizlerken, reçine de suyu yumuşatır.

  Yumuşatma sistemi Reçine ömrü kullanılan suyun değerleri ve kapasiteye göre değişim gösterebilir. Genel olarak Yumuşatma sistemlerinde değişim aralığı 1 veya 3 yıl arasında değişmektedir. Sistem içinde kullanılan reçine değiştirilerek yenisi sisteme konulmaktadır.

 

 Saf suya erişmek isteyen üretici fabrikalar veya özel merkezler 2 farklı reçine sistemi ile suyu saflaştırarak kullanırlar. Katyonik reçinelerin yaygın kullanıldığı yumuşatma sistemleri saf su istenen yerlerde anyonik reçine tankı ile suyu saflaştırıp nötralize eder.

 

Kullandığınız yumuşatma cihazınızın bakımı ve kontrolleri ile ilgili teklif almak için müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz:

https://waterstation.com.tr/

Müşteri Hizmetleri:

0850 532 02 82

0212 552 02 82

 

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp