Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

yerli-su-aritma-cihazi-kullanmanin-avantajlari-nelerdir

Yerli Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 Her evin ihtiyacı haline gelen su arıtma sistemleri bilinçli kullanımla birlikte birçoğu ailenin sağlıklı suya erişmesinde bir araç haline gelmiştir. Tercihin artmasıyla birlikte birçok su arıtma cihazı farklı marka ve modellerle piyasada yerini almıştır. Yerli ve yabancı birçok üretici bu sektöre cihaz üretim yaparken bizlerin aklında hangi ürünü tercih etmeliyiz? diye bir soru belirmeye başlamıştır. İnternet üzerinden alınan birçok ürün ithalatçı firmaların üretimindeki ürünleri kapsıyor. Asıl alışveriş ürünü almakla bitmemekte ve bu durum birçok kullanıcı tarafından göz ardı edilmekte veya bilinçsizlikle atlanmakta. Su arıtma cihazı temin etmek artık oldukça kolay. Peki cihazın herhangi bir arızasında ya da bakım zamanı geldiğinde uygun fiyata aldığımız bu yerli olmayan ürünler bize ne gibi sorunları beraberinde getirecek gelin birlikte inceleyelim.

  Üretilen su arıtma cihazlarında bir montaj kurulum yapılması gerekir. Bunun için bir servis çağırmanız ve servise ayrıca bir ücret ödemeniz gerekir. Su arıtma cihazlarında çalışma prensibi gereği belli filtreler kullanılır. Bu filtreler 6-8 ay periyotlarında değişmesi gereken parçalardır. İnternetten aldığımız ürünlerin bakım zamanları geldiğinde satıcı firmanın bir teknik servisinin olmaması başlıca bir sorun olacaktır. Teknik servis arayışına başladığınızda karşılaşacağınız birçok farklı firma olacaktır. Bu firmalardan cihazına uygun olanı seçmeniz ve cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakmayacak orijinal parça temin edebilecek bir servis bulmanız gerekecektir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda cihaza bakmak için gelecek teknik ekibin servis ücreti alması da sizi masrafların artması noktasında endişeye düşürecektir. Peki tüm bu sorunlarla karşılaşmamak için ne yapmalıyız? Hangi niteliklerdeki ürünü almalıyız? Bu sorulara verilecek en uygun cevap ‘yerli’ ürünleri tercih etmeniz gerektiğidir. Satış noktasından sonra cihazın montajını yapacak, bakımlarını düzenli takip edecek, her türlü sorunda size ücretsiz servis olanağı sağlayacak bir firma ile çalışmanız en doğru karar olacaktır.

  Yerli su arıtma cihazlarında firmaların belirttiği garanti süresi de cihazın güvenilirliğini teyit etmeniz noktasında belirleyici bir özellik olacaktır. Bazı firmaların teknik servisi bulunmamasına karşı verdikleri uzun süreli garantiler de sizin bilinçli bir tüketici olup doğru sorular sorarak bu bilgilere erişmenizde önemli bir rol oynayacaktır. Yalnız teknik servis değil üründe kullanılan yedek parçaların fiyatları ve ulaşılabilirliği de önemli unsurlardır.  Nasıl su arıtma cihazı almalıyım? Hangi ürünü tercih etmeliyim? Kullanımıma en uygun ürün hangisi? Gibi sorular sizi yanlış tercih yapmaktan kurtarabilir.

  Yerli bir su arıtma cihazı aldığınız taktirde yedek parça, tat koku bozuklukları, teknik arızalar ve suyunuzu analiz ettirebilme gibi birçok olanağa da erişmiş olursunuz.

  Bu noktada size en kaliteli hizmeti sunmaya çalışan Netsa su arıtma firması size birçok olanağı da sağlamakta. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak şikayetleri en aza düşürmeye çalışan firmamız, müşterilerin talepleri doğrultusunda 24 saat içerisinde ücretsiz servis olanağı sağlar. Ürünlerde ki sorunları testlerle en aza indirgeyerek müşteri mağduriyetini engellemeye çalışır. Yedek parça teminini uygun fiyat politikasıyla gerçekleştirmesi de firmayı çok tercih edilen firma düzeyine çıkartmaya yarar sağlamıştır.

  Siz de kaliteli ve doğru bir tercih yapmak istiyorsanız müşteri hizmetlerimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetleri : 0850 532 02 82

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

www.waterstation.com.tr  

 Şeyda Ayaz   2020
daha-kolay-su-icmek-icin-bunlari-yapin

Daha Kolay Su İçmek İçin Bunları Yapın

   Her gün su içmek kimilerine bir eziyet gibi gelirken, kimileri ise bunu bir alışkanlık haline getirmiş ve aklına dahi gelmeden suyunu yudumlayıp günlük su ihtiyacını karşılayabilir. Su hayatımızı devam ettirebilmemiz için gerekli olan en önemli unsurlardandır. Bir bardak su içme alışkanlığı sizi birçok olası durumdan alıkoyabilir. Örneğin vücut susuz kaldığında bazı sinyallerle bizi daha kötü durumlardan alıkoyabilir. Vücudumuz susuz kaldığında bize çeşitli uyaranlar gösterir bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

* Unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu, baş ağrısı gibi sorunlar,
* Cildin yeterli derecede hidrate olamamasından dolayı ciltte kuruluk, saç dökülmesi gibi problemler,
* Su tüketiminde azlık sindirim sistemini yavaşlatacağından dolayı kabızlık,
* Vücut direncinde düşme,
* Su tüketiminin kasların elastikiyeti için gerekli olmasından dolayı eklem ve kemik sağlığında olumsuzluklar
* Uzun vadede susuzluk nedeniyle tansiyon, dolaşım ve böbrek görevlerinde sorun yaşayabilirsiniz.

 

   Gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Peki su içme alışkanlığı kazanmak ve daha kolay su içmek için neler yapılabilir? Gelin bir de buna alternatif üretelim.

 

 1. Size su içmeyi hatırlatacak küçük notlar hazırlayıp en çok vakit geçirdiğiniz alanlara bu notları yapıştırın böylelikle siz de su içmeyi hatırlayacaksınız.
 2. Telefonunuza su içmeniz ile ilgili bildirim gönderecek bir uygulama indirin. Günün belli zaman dilimlerinde size su içmeniz gerektiğini hatırlatsın.
 3. Renkli, dikkat çekici bir matara edinerek her defasında gözünüze çarpmasını sağlayın.
 4. Her lavabo ihtiyacınız veya molanız da bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.
 5. Suyunuzu renklendirerek tadını damak tadınızın hoşlanacağı bir hale getirin.
 6. Her yemekte önünüze bir bardak su koyarak yudumlamayı deneyin.
 7. Şekerli içecekleri su ile seyrelterek hem sevdiğiniz içeceği yudumlayın hem de su ihtiyacınızı karşılayın.
 8. Uyumadan evvel baş ucunuza bir bardak su koyun ve erişimi kolay olduğu için aklınıza geldiğinde yudumlayın.
 9. Baharatlı yiyecekler tüketerek suyu anımsamayı arttırıcı besinler alın.
 10. Olduğunuz yere; iş yeriniz, çalışma masanız, odanız, sehpanızın üzeri gün içinde sıkça vakit geçirdiğiniz yerlerde bir sürahi su bulundurun.
 11.  Bir arıtma veya filtreli sistem edinerek sürekli suya ulaşmayı kolaylaştırın.

   Umarız işinize yarayacak fikirler olmuştur. Siz de su içmek için susamayı beklemeyin. Su ihtiyaç değil yaşam kaynağımızdır. Sağlıklı günler dileriz. Bir bardak su içmeyi unutmayın…

 

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazlari-ile-ne-kadar-tasarruf-saglariz

Su Arıtma Cihazları ile Ne Kadar Tasarruf Sağlarız?

   Su arıtma sistemleriyle birlikte kolayca sağlıklı suya ulaşmayı başarmış bulunuyoruz.  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler sayesinde hem suyunuzu sağlıklı bir şekilde arıtıyorsunuz hem de taze ve güvenilir bir suya ulaşmış oluyorsunuz. Peki su arıtma cihazlarının aynı zamanda bizi ekonomik rahatlığı da kavuşturduklarının farkında mıyız? Bir su arıtma cihazı sudan tasarruf sağlayıp doğaya ve çevreye katkı sağlarken bizlerin cebine de katkı sağlıyor. Nasıl mı gelin inceleyelim.

 

  Her an taze suya ulaşabilme imkânı sunan ve bizleri su taşıma zahmetinden kurtaran su arıtma cihazları, aynı zamanda cebimizi de düşünmektedir. Kısa bir hesap yapacak olursak: 4 kişilik bir ailenin yeme, içme, meyve sebze yıkamak için haftalık ortalama 4 damacana su kullandığını varsayalım. Damacana başına 9 TL ödedikleri göz önüne alındığında haftalık 9x4:36 TL, aylık bu ücret 144 TL, yıllık 1728 TL yapacaktır. 10 yılda ise 17280 TL yi bulacaktır. Günümüz şartlarında hiçte göz ardı edilmeyecek bir rakam bu aslında. Yani bir arıtma cihazı edinip bunu 10 yıl kullanmanız sonucunda arıtma cihazı sizi bir araba sahibi yapabilir.

  Su arıtma cihazı bakımları ve filtre fiyatları ile size yılda max: 250 tl masraf çıkartacaktır. Bunu hazır et veya damaca ile kıyasladığımızda aradaki fark tam; 1478 TL olacaktır. Sadece hazır içme suyuna ödediğiniz faturanızın dışındaki tutar bu. Bir de şöyle düşünün hem şebeke suyu faturası hem de içme suyuna ödediğiniz tutar neden yalnızca hazır suya ödediğiniz tutarla aynı olsun ki?

  Yüksek tutarları parçalar halinde ödemek bize her ne kadar az gibi gelse de, bir ailenin içme suyuna ulaşmak için ödediği bu tutar hiçte göz ardı edilesi cinsten değil. Su arıtma cihazları sağlığınız kadar cebinize de dost olacaktır.

 Şeyda Ayaz   2020
su-icmenin-cilde-faydalari

Su İçmenin Cilde Faydaları

Ortalama olarak, yetişkin bir insan vücudunun %60-70'i sudur. Bu durum bebek ve çocuklarda %70 -%75 arasındadır. Vücudumuzda olan toplam su miktarının %20 si cildimizde yer almaktadır.

Cilt güzelliği dediğimizde, parlak , temiz, canlı bir cilt aklımıza gelir. İnsanlar yıllardır güzellik için birçok yönteme başvurmaya devam ediyor. Çeşitli bitkiler, ilaçlar ve ismini saymakla bitiremediğimiz pek çok kremler.. Aslında temel ve en kolay yol, yeterli suyu vücudumuzun almasını sağlamaktan geçer.

Hücrelerin canlılığını sürdürebilmesindeki en önemli etken sudur. Su cildimizi, canlandırır, nemlendirir ve diri tutar.. cildimizdeki dokular susuz kaldığında kapanır, nefes alamaz ve ciltte erken yaşlanmalara sebep olurken; su içmek, tüm ciltteki gözenekleri açacaktır.

Bir günde yeterli miktarda su içtiğimizde ciltte olan değişiklikleri sıralarsak;

 • Yeterli suyu aldığımızda, böbreklerimiz daha iyi çalışır ve bu da sindirim sistemi ve organların daha temiz çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla toksinlerden arınmış bir cilt ile parlak bir cilde sahip olabiliriz.

 • Kuru ve suzu ciltler, çizgileri ve kırışıklığı belli eder. Su ile bir organ olan derimizdeki hücreler yenilenir, erken yaşlanma belirtilerine engel olur.

 • Vücuttaki şişkinliğin sebebi de yeterli su içmemekten geçer.Az su içildiğinde vücudumuz bunu depolar ve şişkinliğe sebep olur.

 • Ilık , temiz bir su ile yüzümüzü yıkamak gözenekleri açacaktır. Ayrıca sağlıklı saçlar içinde saç derisinin yeterli suya düzenli kavuşması gereklidir.

Hayatımızdan suyu eksik etmememiz için bence en önemli sebeplerden biri sağlık, diğeri güzelliktir. Nasıl susuz kalan bir toprak çöle dönebiliyorsa, vücudumuz susuz kaldığında, tüm organlar çalışmaz hale gelecek ve hayal ettiğimiz görüntüden çok uzak kalacağız.

Temiz ve güzel bir cilt için susuz kalmayın..

 

Blogger : Hatice Girişgen

 

 

 Hatice GİRİŞGEN   1
su-aritma-cihazlarinda-pompa-ne-ise-yarar

Su Arıtma Cihazlarında Pompa Ne İşe Yarar?

   Su arıtma cihazlarında pompa düşük basıncı bölgelerde su arıtma cihazından su almaya yarar. Suyun basıncının3 barın altında kaldığı noktalarda kullanılır. Pompa kullanılan su arıtma cihazları elektrikli su arıtma cihazlarıdır.  Şebeke sularında genelde yeterli basınç bulunmaktadır. Fakat köy ve kasabalarda yaşayanlar pompalı model kullanmak durumunda kalırlar. Çünkü bu bölgelerde şebeke sularının basıncı oldukça düşüktür. Bu bölgelerdeki Hidrofor olan binalarda pompalı modele gerek yoktur. Çünkü hidrofor kullanılarak su basıncı istenilen düzeye getirilebilmektedir. Pompalı cihazlarda, cihazın pompası en kıymetli filtre olan membrana sürekli sabit basınçta su vereceği için membranınızın yıpranma süresini uzatır. Pompa bazı zamanlarda arıza vererek su kaçağına veya cihazın çalışmamasına sebep olabilmektedir. Su arıtma cihazlarında kullanılan pompa 2 kısımdan oluşmaktadır. Elektrik aksam kısmı ve pompa başlığı kısmı. Pompanın başlık kısmında bulunan pompa diyaframı ve contası zamanla aşınarak işlevini yitirir ve su kaçağı meydana getirir. Bu su kaçağı da zamanla metal parça üzerinde oksitlenme yaparak parça değişiminin gerçekleşmesine sebep olur. Elektrik aksamıyla da alakalı olan bu aşınma da adaptörün de etkisi vardır.

  Su arıtma cihazlarında bulunan bir diğer parça da adaptördür. Adaptör elektrikle çalışan su arıtma cihazı pompasının elektriksel akımını 240 w dan 24 w a düşürerek tasarruflu ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Su arıtma cihazlarındaki pompanın 24w ile çalışmasında büyük rolü olan bu parça elektrik kesintilerinde aşınarak pompayı da aşındırır. Bu sebeple su arıtma cihazlarında önemli bir yeri olan bu iki parça Elektrikli su arıtma cihazlarında su alabilmemizi sağlayan parçalar olarak tanımlanabilir.

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp