Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

waterstation-aritmali-su-sebilleri

Arıtmalı Su Sebili

    Ev ve iş yerlerimizle birlikte günlük hayatta bir çok yerde karşılaştığımız sebiller, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte arıtmalı, damacanalı ya da direkt duzdolaplarımızda kullanılabilecek çeşitlilikte karşımıza çıkmaya başlamıştır. Su arıtma cihazı prensibiyle çalışan su sebillerinde 5 adet filtre ve 6 litrelik tank haznesi bulunmaktadır. Haznesinde 1,5 litrelik sıcak ve 3,5 litrelik soğuk su kapasitesi bulunmaktadır. Sebil cihazlarımız da diğer modellerimizde olduğu gibi Ters Osmoz (Reverse Osmoz) sistemiyle su arıtımı yapmaktadır. Üretim kapasitesi günde 200 litredir. WaterStation firması olarak çevre dostu R134A kompresör soğutucu kullandığımız, su hazneleri paslanmaz çelikten oluşan arıtmalı sebil modelimizdir. Sıcak su yanmalarına karşı çocukların erişememesi için sıcak su aparatında çocuk kilidi bulunmaktadır. Çay, kahve gibi sıcak içecek yapmak istediğinizde uygun sıcaklıkta suya ulaşmak kolay olduğu kadar soğuk tüketmek istediğimizde de kullanımı kolay ve pratiktir.

    Arıtmalı su sebili damacananın oluşturduğu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmakla birlikte daha hesaplı hale gelir. Daha önce de bildiğimiz üzere, sebile dönüşümlü damacana takılarak içmeye hazır olan suyu dilediğimiz sıcaklıkta veya soğuklukta ulaşabilmemize yarayan bir diğer modelimiz de damacanalı sebil modelleriydi. Artık teknolojinin ilerlemesi ile su giderlere bağlantı yapılarak direkt chazdan arıtılmış sağlıklı suya ulaşabilmemiz mümkün. Her teknolojik cihazda olduğu gibi su arıtma cihazları da bakıma ihtiyaç duymaktadır. Gerek arıtmalı gerekse de hazır damacanalı sebiller olsun içerisinde su bulundurmasından dolayı koku, tat değişikliği ya da yosunlanma olabilir. Bu etkenlere maruz kalan sebiller ise sebepsiz ağrılara, mide bulantılarına ve karın ağrılarına sebep olduğu gibi kişide iştahsızlık ve diare ye neden olabilir. Arıtmalı sebillerde her ne kadar periyodik bakımlarla filtre değişimi sağlansa da bu suyun geçtiği her alanın temizlenmesine olanak sağlamamaktadır. Bu sebeple sebiller için geliştirilen ve suyun hazneleriyle birlikte su geçişlerinin de temizlenmesine olanak sağlayan ve tek bilinen sebil temizleme şekli Ozonlama`dır. Bu temizleme şekli şu şekilde yapılır;

♦ Su sebilinin elektrik bağlantısı sökülür, genel okntrolleri yapılıp sebilin genel dış temizliği yapılır.

♦ Su sebilinin soğuk su haznesine ozon cihazı ile 10 dk ozon gazı verilir.

♦ Ozonla kaynayan su sebil içersindeki boru hatlarından geçer.

♦ Bu işlem bittikten sonra soğuk ve sıcak musluklarından cihazın içersindeki ozonlu su dışarıya tahliye edilir.

♦ Ozonlama işlemi sayesinde cihazın içersindeki tüm parçalardan ozonlu su geçerken bütün bakteri ve mikroplar ölür ve sudaki kötü koku giderilmiş olur.

♦ Bütün işlem toplamda 20-30 dk sürmektedir.

♦ İşlemler bittikten sonra arıtmalı su sebilimiz sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır olup teslim edilir.

    WaterStation arıtmalı su sebili ev ve ofislerinizdeki şıklığı ve pratikliği ile sizlere kolaylık sağlar, yaşamınızı kolaylaştırır ve sağlığınızda etkin rol oynar.

 

Blogger: Büşra Kaya

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp