Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

vucudumuzda-suyun-asil-gorevi-nedir

Vücudumuzda suyun asıl görevi nedir?

    Suyun hayatımıza girişinin bir tarihi yoktur. Çünkü su insanlıkla birlikte var olmuş ve yaşamsal bir unsur olmuştur. Susuz bir hayat düşünülemez. Zaman içinde yapılan araştırmalarla suyun insan vücudu için her geçen gün yeni bir faydası ortaya çıkmaktadır. Su insan vücudunda kalıtımsal ve yapısal her anlamda ana unsurdur. Su insan vücudunda sindirilmeyen tek bileşiktir. Su hangi organa geçiş yaparsa yapsın fazla olmadığı sürece hiçbir reseptör dur demez. Herhangi bir denetimden geçmez. Suyun vücudumuzda üstlenmiş olduğu yapısal görevler söz konusu olduğundan, çok fazla olmadığı sürece hiçbir reseptör dur demez ve su molekülleri vücudumuzun her noktasına ulaşır. Su insan vücudunda sindirilmediği içinde görevi yalnızca dengeyi sağlamaktır. Vücudun kişi ağırlığına göre %55-%60 ı sudan oluşur. Su sadece vücutta organlarda değil; kanda omurilikte ve vücudun birçok yapısal işlev gören kısmında bulur. Yani su vücudumuzun bir mineral kaynağı değildir. Mineralleri vücut alınan besinlerle sağlar. Sudan alınan mineraller ve vitaminler en fazla 30-50 gr peynirle dahi alınabilir. Suyun vücudumuzdaki asıl görevini sıralayacak olursak;

Taşıma işlevini yerine getirir.

Sindirim sürecinde mutlaka yer alır ve de aynı zamanda sindirimin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Yani siz o anda yemeğiniz ile birlikte su içmemiş dahi olsanız, vücudunuz depoladığı sudan kullanarak sindirim yapar. Buradan da yemeklerde su tüketmenin önemini görmekteyiz.

Vücut ısısını ayarlar. Özellikle sıcak havalarda vücutta terleme ve buharlaşmayı sağlayarak, vücudun serinlemesini etkiler.

Çözücü olarak görev alır.

Beyni dış etkenlerden koruyan önemli bir kalkandır.

İdrar sisteminin çalışmasında da en önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Böbreklerde taş oluşumunu engeller.

Böbrek sağlığını korur.

Vücutta eklem sıvısının yapısında bulunan su, hidrolik düzenin sorunsuzca çalışmasını sağlar.

Cildin sağlıklı ve esnek olmasını sağlar.

 

    Bunlar sadece suyun görevlerinin belli başlılarıdır. Fakat tüm bunların sorunsuz gerçekleşmesi kaliteli ve filtrelenmiş temiz bir su tüketmeniz gerekir. Suyun her zaman aynı kalitede ve doğallıkta olmadığını biliyoruz. Temiz ve kaliteli suyu kendi imkânlarınızla ancak arıtma sistemleri edinerek elde edebilirsiniz. Amerika’da ve yurt dışındaki birçok evde su arıtma cihazı kullanımı oldukça yaygındır. Ve uzmanlar başlıklarıyla dikkat çeker; ‘Parası olan bir arıtma alsın olmayan ise çeşmeden su içsin’. Burada iki şeye dikkat etmenizde fayda var. İlki parası olan denilmiştir sebebi ise fiyatların oldukça yüksek olmasıdır. Hâlbuki Türkiye’ de arıtma sistemleri her ailenin bütçesine uygun olarak karşımıza çıkar. Bir diğeri ise çeşme suyu içmeleri söylenmiştir. Sebebi bir önceki makalemizde açıkladığımız pet şişelerin ve hazır suların tehlikesi. Çünkü pet şişelerde bekleyen sular şebeke sularımızdan daha kirlidir. Sağlığınız ve hayat kaliteniz küçümsenmeyecek kadar kıymetlidir. Eğer kaliteli bir su içmek istiyorsanız kaliteli bir su arıtma markası tercih edin.

 

    Sağlıklı suyu size kaliteli bir hizmet ile sunan Waterstation su arıtma sistemleri her ailenin bütçesine ve her ailenin kullanımına uygun tezgah altı modelleri ve sebilleriyle karşınıza çıkıyor.

Kalite asla tesadüf değildir. Emekler değerlerle anlaşılır. Sağlığınız için emek verin.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp