Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

ucuz-su-aritma-cihazlari-nasil-sorunlar-yasamamiza-sebep-olur

Ucuz su arıtma cihazları nasıl sorunlar yaşamamıza sebep olur?

    Hayatımıza zaman içerisinde değişimler yaşayarak giren su arıtma sistemleri, kullanım alanlarını arttırarak oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya da devam ediyor. Gerek arıtmalı sebil gerekse de tezgâh altı olarak karşımıza çıkan bu sistemler her alanda bize kolaylık sağlar nitelikte. Evinizde kendinizin arıttığı ve hangi şartlar altında üretildiğini bildiğiniz, filtre değişimleriyle içtiğiniz suyun kalitesini kendinizin belirlediği bir sistem olan su arıtma birçok farklı fiyatlarda karşımıza çıkıyor.

    Finansal mantık olarak değerlendirdiğinizde size kar-zarar açısından fayda sağlayan bu sistemler, kimi satıcılar tarafından fırsatçılığa dönüştürülüyor. Bu tip satıcıların düşünmediği ailelerinde sadece maddi boyutuyla ilgilenerek atladıkları sağlık kısmı ise oldukça ciddi bir kısım aslında. ‘Ucuz mal her zaman pahalıdır’ sözü bu tip ürünlerin neden tercih edilmemesi gerektiğini bize açıklar nitelikte. Satın aldığınızda %10’luk bir fiyat farkıyla uygun olan bu cihazlar size kalite, garanti, muhatap bulma ve sorunları çözmek noktasında sorun çıkartıyor. Piyasa ürünü olarak adlandırılan ve herhangi bir bayisi ve ya teknik servisi olmayan bu ürünler, kişiler tarafından satış yapılan, garantisini yazılı bir şekilde teslim edilmeyen ürünlerdir. Belirli bir markası olan ve direk muhatap bulabileceğiniz firmalarda; filtre değişimi, ürün taşıma, arıza, servis desteği, montaj ve taşıma işlemleri size sorun çıkartılmadan garanti kapsamı sürecinde düzenli takip edilirken, piyasa ürünlerinde herhangi bir destek bulunmaz. Cihazınızda meydana gelecek herhangi bir sorunda ücret ödeyerek servis çağırmanız gerekir. Her işlemi farklı firma yaptığı için filtreler orijinal olmayan yan sanayi ürünler kullanılarak değiştirilebilir. Herhangi bir su baskınında veya cihazınızda meydana gelen herhangi bir sorunda size en hızlı hizmeti vermesi için birçok farklı firmayı ararsınız. Maddi olarak ilk başta uygun olan bu ürün zaman içerisinde servis ücretleri ve garantisiz olmasıyla size muadillerinden daha pahalıya gelmiş olur.

   Tüm bunların yanı sıra her geçen gün çıkardığı farklı sorunlar sebebiyle cihazı kaldırıp atmak istersiniz. Birçok farklı firmadan hizmet aldığınız için filtre bakım zamanı yaklaştıkça sıkça aranırsınız ve daha da kötüsü her firma farklı fiyat verir ama siz yine fiyat farklarını yanlış bulup kendinize uygun olanı seçersiniz. Kullanılan yan sanayi ürünler sebebiyle ciddi sağlık problemleri yaşayabilir hatta bazı enfeksiyonları geç fark edip çok ağır bedellerde ödeyebilirsiniz.

 Bir su arıtma cihazı aldınız ve ikinci bir masraf çıksın istemiyorsunuz. Bilinçsiz olarak aldığımız bu ürünü sağlığımız için tehdit oluşturmayacak bir hale getirmek imkânsız değil. Piyasa üzerinde kendini kanıtlamış, hizmet belgeleri ve gerekli kurum izinleri tam olan, uzun süredir sektörde hizmet vermiş ve orijinal garantili hizmet sağlayan firmaları tercih ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

    Peki ya daha ürün satın almamış ve araştırma yapan kimselere tavsiye verecek olursak; ürünler birbirine bu kadar benzerken fiyatlar neden bu kadar farklı? dediğinizi duyar gibiyiz. Sebebi şu: Birçok su arıtma firması fiyatlarını minimum seviyede tutarak hizmet bedelini ve kurulum fiyatlarını düşerek cihaz satışında bulunuyor. Buda aynı ürünü daha uygun fiyatla bulduğunuzu düşünmenize sebep oluyor. Ama iş esasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Ürün aynı firma aynı satan kişi aynı ama ürün daha ucuz. Tabi ki buda neden %10-15 kadar fazla bir ücret ödeyeyim ki demenize sebep oluyor. Servis ücreti montaj bedeli parça ve gerekli malzemeleri eklediğinizde aslında ortalama fiyata tabii olmuş oluyorsunuz. Umuyoruz ki yazımız ucuz olduğunu düşündüğünüz ve kalite bakımından fark yaratan ürünlerin arasındaki farkı sizlere açıklayabilmişizdir.

    Waterstation Su Arıtma Sistemleri size bu noktada kaliteli bir hizmet sunacak. Kaliteyi en uygun şekilde karşınıza çıkararak sorunlarınıza çözüm olacaktır. Gerek geniş servis ağı gerekse de verdiği kaliteli hizmetle sizi memnun edecek olan Waterstation Su Arıtma Sistemleri her ihtiyacınızda yanınızda.

 

Sonraki bloglarımızda faydalı bilgilerle size hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Kalite asla tesadüf değildir. Emekler değerlerle anlaşılır. Kendinize ve sağlığınıza değer verin.

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp