Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

suyun-insan-sagligi-icin-onemi

Suyun İnsan Sağlığı İçin Önemi

----Waterstation Su Arıtma Sistemleri Editör Köşesi----

 

Merhaba bu pazar Müşteri Hizmetleri Departmanı kadromuzdan Aliye Bozkurt'un Kaleme aldığı ''Suyun insan Sağlığı İçin Önemi'' başlıklı yazı dizisini sizler ile paylaşıyoruz.

 

SUYUN İNSAN SAĞLIĞI İÇİN ÖNEMİ

 

Su tüm canlılar için tek yaşam kaynağıdır. Günümüzdeki mevcut su kaynaklarının azalması nedeniyle dünya genelinde iklimler gün geçtikçe kuraklığa doğru gitmektedir. Bu kaynakların azalması 2 sonucu ortaya çıkarmıştır. Birincisi su azaldıkça maliyeti arttırmıştır. Diğer önemli bir husus da azalan su kaynaklarının kirlilik oranı artmıştır. Bu nedenle hem içme sularımızın getirdiği tehlike hem de şebeke sularının kirliliği sağlığımızı tehlikeye atmaktadır.

           Suyun insan sağlığı için öneminden yola çıkılarak Ters Ozmos sistemi yöntemiyle arıtma sistemi ile içme suyu üretilmeye başlanmıştır. Bu yöntem canlılarda doğal olarak bulunan ozmos olayından yola çıkılarak bulunmuş ve geliştirilmiştir.

 

ÇEŞME SUYU ZARARLI MI?

 

            Çeşme (şebeke) suları içerisinde mikrop, klor, kireç ve daha birçok hastalıkları beraberinde taşır. Geçmiş zamandan bugüne kadar çoğu insanlar nasıl olsa eskiden de çeşme suyu içiyordum, şimdi de içerim mantığıyla çeşme(şebeke) sularının farkında değiller. Fakat orta yaşlardan sonra ve yaşlılık da anlaşılıyor ki ortaya çıkan çeşitli hastalıklar ve bunun yanında böbrek taşı yaygın olarak görülen sonuçlardan biridir ve sonunda da gençlik zamanlarda bir şey olmaz denilip de içilen çeşme sularından böbrek yetmezliği ortaya çıkmaktadır.

 

SADECE ÇEŞME SULARI MI ZARARLI?

 

            Hayır. Tabi ki sadece çeşme suları zararlı değil. Evlerimize aldığımız damacana ve plastik şişelerden paketlenmiş hazır sular da tehlike saçıyor. Üretilen plastiğin hammaddesi nedeniyle sağlığımızı riske atıyoruz. Özellikle yaz döneminde depolarda ve güneşin altında günlerce bekleyen paket suların tüketimiyle de kanserojen riski her geçen gün daha da artıyor. Bu suları tüketerek de sağlıklı yaşama hakkımızı engellemiş oluyoruz. İler ki yıllarda insanlar su kaynaklarını korumak için büyük çaba sarf edeceklerdir. Oysaki Kullanılan suyumuzu arıtma sistemleri ile arıtarak tekrar kullanabilsek daha etkin bir sonuç elde ederiz.

     

Günümüzde, teknolojinin gelişmesine paralel olarak su arıtma cihazları zaman içerisinde son derece gelişmiş bir seviyeye gelmiştir. Eski su arıtma yöntemleri yerine yeni model su arıtma yöntemleri geliştirilmiştir. Su arıtma yöntemlerinin gelişmesi ile ortaya çıkan arıtma cihazları zaman içerisinde son derece ekonomik seviyelere inmiş ve bugün herkesin alabileceği su arıtma cihazları yapılmıştır.

Su arıtma sistemleri bize 2 kazanç sağlar:

Su arıtma cihazı sağlıklı, temiz ve taze su verir,

Su arıtma cihazı en ekonomik ve ucuz içme suyunuz üretir.

Eğer içtiğimiz sudan emin olmak, daha ucuza içme suyu elde etmek istiyorsanız, su arıtma sistemi ile tanışmalısınız?

Daha kaliteli yaşamak için sağlığımızı ertelemeyelim. Vücudumuzun % 70 ini oluşturan, yaşamımızın her alanında ihtiyacımız olan suyun önemini ve değerini göz ardı etmeyelim. Şimdi su arıtma sistemi kullanmak istemiyorum demeden önce bir kez daha düşünelim ve karar verelim. Gerçekten de bir su arıtma sistemine ihtiyacınız yok mu ?

 

www.waterstation.com.tr 

Müşteri Hizmetleri : 0 850 532 0 282

 

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp