Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

su-icmenin-cilde-faydalari

Su İçmenin Cilde Faydaları

Ortalama olarak, yetişkin bir insan vücudunun %60-70'i sudur. Bu durum bebek ve çocuklarda %70 -%75 arasındadır. Vücudumuzda olan toplam su miktarının %20 si cildimizde yer almaktadır.

Cilt güzelliği dediğimizde, parlak , temiz, canlı bir cilt aklımıza gelir. İnsanlar yıllardır güzellik için birçok yönteme başvurmaya devam ediyor. Çeşitli bitkiler, ilaçlar ve ismini saymakla bitiremediğimiz pek çok kremler.. Aslında temel ve en kolay yol, yeterli suyu vücudumuzun almasını sağlamaktan geçer.

Hücrelerin canlılığını sürdürebilmesindeki en önemli etken sudur. Su cildimizi, canlandırır, nemlendirir ve diri tutar.. cildimizdeki dokular susuz kaldığında kapanır, nefes alamaz ve ciltte erken yaşlanmalara sebep olurken; su içmek, tüm ciltteki gözenekleri açacaktır.

Bir günde yeterli miktarda su içtiğimizde ciltte olan değişiklikleri sıralarsak;

  • Yeterli suyu aldığımızda, böbreklerimiz daha iyi çalışır ve bu da sindirim sistemi ve organların daha temiz çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla toksinlerden arınmış bir cilt ile parlak bir cilde sahip olabiliriz.

  • Kuru ve suzu ciltler, çizgileri ve kırışıklığı belli eder. Su ile bir organ olan derimizdeki hücreler yenilenir, erken yaşlanma belirtilerine engel olur.

  • Vücuttaki şişkinliğin sebebi de yeterli su içmemekten geçer.Az su içildiğinde vücudumuz bunu depolar ve şişkinliğe sebep olur.

  • Ilık , temiz bir su ile yüzümüzü yıkamak gözenekleri açacaktır. Ayrıca sağlıklı saçlar içinde saç derisinin yeterli suya düzenli kavuşması gereklidir.

Hayatımızdan suyu eksik etmememiz için bence en önemli sebeplerden biri sağlık, diğeri güzelliktir. Nasıl susuz kalan bir toprak çöle dönebiliyorsa, vücudumuz susuz kaldığında, tüm organlar çalışmaz hale gelecek ve hayal ettiğimiz görüntüden çok uzak kalacağız.

Temiz ve güzel bir cilt için susuz kalmayın..

 

Blogger : Hatice Girişgen

 

 

 Hatice GİRİŞGEN   1

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp