Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

97c012f6-be79-4265-874f-083edf0b91f0

SU ARITMA CİHAZI ZARARLI MI? 

SU ARITMA CİHAZI ZARARLI MI? 

Şu günlerde çevremizden en sık duyduğumuz cümlelerden biri haline gelen " Şu arıtma cihazı çok zararlı. " cümlesinin oldukça yanlış bir tutum olduğunu açıkça belirtmemizde herhangi bir yanlışlık olduğunu kesin olarak belirtmek isterim. Şu arıtma cihazları uzun yıllardır kullanılan ve amacına uygun olarak mineral bakımından zenginleştirilmiş bir su içmemize olanak sağlamaktadır. Reverse osmos sistemi ile mineral bakımından zenginleştirilmiş , klor ve ağır metallerden ayırıştırılmış bir su içmekteyiz. Su arıtma cihazları gerek sağlık kuruluşlarında gerekse bir çok tesiste kullanılan bir sistemle günümüzdeki halini almıştır. Bu cihazlar hem maliyet hem de tasarruf sağlayarak her an sağlıklı ve taze bir şu içmemize olanak sağlamaktadırlar. Bir çok aşamadan geçerek çökertme, temizleme, arındırma ve tatlandırma yapan su arıtma cihazları, kolay kullanımı ve her an elinizin altında taze bir içme suyu bulundurmasıyla oldukça pratik sistemlerdir. 


Yapay bir su mu içiyoruz?, konusuna gelirsek yapay su şu moleküllerinin tamamen farklı bir sistemle farklı bir şeye dönüştürülmesine verilen isimdir. Sağlıksız bir su , sağlıksız koşullarda saklanan ve taze tüketilmeyen sudur diyebiliriz. Uygun saklama koşullarında muhafaza edilen sular, hem mineral hem de içerik konusunda size herhangi bir tehdit oluşturmaz. Güneş ışığına maruz kalan sular maalesef ki bayatlayarak her gıda ürününde olduğu gibi belirli bir bozulmaya ve bakteri üremesine yol açar. Serin kuru ve plastik ürünlerine temas etmeyen sularda herhangi bir zarar söz konusu değildir. Dünya sağlık örgütü hayati önem taşıyan su konusunda belirli şartlar aramaktadır. Özellikle cam şişe içerisinde kısa sürede tüketilen suların kullanılması gerektiğini vurgulayan Dünya sağlık örgütü Su arıtma cihazları içinde belirli sertifika ve tedbirleri alarak sağlıksız su tüketilmesinin önüne geçmeyi hedefler. Özellikle yan sanayi filtreler bakteri oluşumunu arttırdığı ve doğru oranda bileşen bulundurmadığı için sağlığımızı ciddi ölçüde tehdit etmekte. Bunun önüne geçmek ve sağlığımızı koruyarak doğru şekilde vücudumuzun ihtiyacı olan suyu karşılamak için elbette sadece su arıtma cihazı temin etmek yeterli olmayacaktır. Water quality, NSF ve FDA belgelerine sahip filtreler ve doğru periyotlarda yapılan bakımlar hem su arıtma cihazınızın ömrünü uzatacak hem de size sağlıklı bir su elde etme fırsatı sunacaktır.


Musluklarımızı her açtığımızda gerek eski tesisatlardan gerekse eski altyapılar dolayısıyla ağır metaller bakımından oldukça zengin olan şebeke suları bizi ve ailemizi ciddi ölçüde tehdit ediyor.  Cıva, çinko, kurşun, bakır ve arsenik elementlerini fazlasıyla barındıran ve tüketimi tehlikeli olan şebeke suları su arıtma cihazlarında bulunan ters osmos sistemiyle çökertme ve süzme işlemleri yapılarak sudan yeteri ölçüde uzaklaştırılıyor. 4 aşamada filtre edilerek, su önce arıtıp  daha sonra yeteri ölçüde ağır metaller ve klor gibi istenmeyen bileşenlerden yarı geçirgen membran aracılığı ile uzaklaştırılırken, 5ve 6. aşamalarda da mineral takviyesi ile su zenginleştirilmiş pH bakımından iyileştirilir.Toplumumuzda olumsuz yargılar oldukça hızlı yayılırken, olumlu sonuçlar maalesef ki dile getirilememekte. Su arıtma cihazları da bilinçsizce yapılan yorumlarla maalesef asılsız yargılamalara maruz kalmaktadır. 

Eğer amacınız sağlıklı bir su elde etmekse ilk tercihiniz bir Waterstation su arıtma cihazı olabilir. Uygun koşullarda ve tüm gerekli sertifikalara sahip olan markamız su arıtma cihazları size ve ailenize en yüksek kalitede sağlıklı su sunmayı hedefler.

 Erdem Girişgen   1

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp