Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

su-aritma-filtresi-ne-zaman-degistirilmeli

Su Arıtma Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli

  Su arıtma cihazlarının çalışmasında ana prensip olan filtreler, cihazınızın kullanımıyla beraber yıpranır. Bu filtreler sizi sağlıklı suya ulaştıran en önemli ve su arıtma cihazlarının çalışması için gerekli olan malzemelerdir. Su arıtma filtreleri belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken parçalardır. Bu parçalar farklı özelliklerde ve farklı amaçlarda kullanılır. Bir su arıtma cihazı kullanıyorsanız eğer bu cihaza belirli aralıklarla bakım yaptırmanız gerekmektedir. Su arıtma cihazlarına bakım yaptırmak için suyun tadının değişmesini beklemek büyük bir yanlış olcaktır. Çünkü her filtrenin değişim periyodu farklıdır. Ancak membran filtre kirlenir ve uzun süre değişim yapılmaz ise suyunuzun tadı değişir. Ve ya suyunuzun tadı 5 ve 6. filtrelerin işlevini yitirmesiyle değişir.o halde değişim periyotlarına geçmeden önce cihazınızda bulunan filtreleri bir tanıyalım.

  Reverse osmos bir su arıtma cihazında bulunan filtreler:

  • 1. Sediment filtre: Şehir şebeke suyuyla birlikte cihaza gelen sudaki kaba partikülleri (toz kum çamur küçük taşlar) tutan filtredir.
  • 2. Granül Aktif Karbon Filtre: Sudaki organik maddelerin tutulumunu sağlayarak renk, koku, tat ve klor giderimini sağlar.
  • 3. Blok Karbon Filtre: 1 mikron büyüklüğündedir. 2 numaralı aktif karbonda tutulamayan sağlığa zararlı mikroorganizma, kum, çamur ve suya bulanıklık, koku veren diğer maddeleri tutmak için kullanılır.
  • 4. Membran Filtre: Suyun ana işlevini yani su molekülleri hariç kalan tüm patojen ve su moleküllerinden büyük mikroorganizmaların temizlendiği kısımdır.
  • 5. Post Karbon Filtre: Suyun içerisinde ki kloru yok ederek suya daha yumuşak bir tat verir.
  • 6. Alkali Filtre: Vücuda ihtiyacı olan mineral dengesini sağlar.

 

Görevleriyle birlikte filtreler bu şekildedir. Bunların özelliklerini kaybetmemesi için de belirli periyotlarda değişmesi gerekir.

  Filtre değişim periyotları:

  • 1-2-3 numaralı filtreler: 6-8 ay
  • 4 numaralı membran filtre: 2-3 yıl
  • 5 numaralı filtre: 12 ay
  • 6 numaralı filtre: 12 ay

 şeklindedir.

Suyunuzu güvenle içmeye devam etmek için filtre değişimlerinizi zamanında ve orijinal filtreler ile yapınız.

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp