Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

silifoz-filtre-ne-ise-yarar

Silifoz Filtre Ne İşe Yarar?

  Sağlıklı ve iyi bir suya ulaşmak için ne gibi yöntemler olduğunu önceki bloglarımızda detaylı olarak anlatmıştır. Sağlıklı bir suya ulaşmanın en kolay ve pratik yolu ise bir su arıtma cihazı edinmekten geçiyor. Farklı modellerde ve özelliklerde üretilen su arıtma cihazlarında kullanılan birçok malzeme ve cihazın özelliklerini belirleyen en önemli unsur ise filtrelerdir.

  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler; şehir şebekelerinde sağlıklı suya ulaşmak için ihtiyaç duyulan arıtma işlemlerini yapacak malzemelerden oluşturulur. Peki farklı bölgelerde ve hatta kullanım alanına göre farklılıklar gösteren bu su arıtma cihazları ne gibi farklılıklar oluşturur. Tabi ki kuyu suyu veya merkezi sistemli yerlerde kullanılacak su arıtma cihazları yoğun kirece karşı dayanıklı veya basınca dayanıklı filtreler kullanılarak üretir. Kuyu suları veya doğal kaynak suları sert sulardır ve sert sular damak tadımıza çokta hitap etmedikleri için bir yumuşatmaya ihtiyaç duymaya sebep olurlar.

  Kireç nedir sorusunun yanıtını hatırlayacak olursak; Kireç sert su demektir. Sert su, suda yüksek düzeyde kalsiyum ve magnezyum iyonu bulunması sonucu oluşur. Ülkemizdeki en önemli su problemidir. Kireçli su kullanımı sonucu: Gergin bir cilt ve sert saç. Daha çok sabun ve temizleme ürünü kullanımı. Küvetinizde ve lavabolarınızda sabun köpüğü lekesi. Tabaklar, cam eşyalar ve çatal bıçak üzerinde leke. Su tesisatında kireçlenme. Yüksek elektrik ve gaz faturaları. Araç ve gereçlerinizin ömrü kısalır.

  Peki tüm bunlarla Silifoz filtrenin ne bağlantısı var dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki Silikoz filtre; kireç önleyici özelliği sayesinde suda bulunan kireci önleyerek kireçsiz bir su elde etmenizi sağlar. Silifoz filtrelerde; pas, korozyon ve kireç taşı oluşumunu önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Silifoz suyun içinde dolaştığı metalin yüzeyini çok ince ama sağlam bir fosfat filmi şeklinde kaplayarak, metalle suyun temasını kesmektedir. Suda çözünen 2 ppm Fosfat molekülleri suda bulunan ve kalıcı sertliği meydana getiren kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonatın kireç taşı halinde su dolaşım sistemine çökmesini engeller.


  Silifoz dispanserler hemen hemen tüm su sistemlerine takılabilir. Ayrı bir elektrik tesisatına ihtiyaç yoktur ve neredeyse hiçbir bakım gerektirmez.
Yapılması gereken tek şey cihazınızdaki küreler bittikçe yenisini koymaktır. Doldurması çok kolaydır.

 

  Bugün ki yazımızda da Silifoz filtre hakkında sizleri bilgilendirmeyi hedef edindik. Umarız sizlere sağlıklı bir bilgi aktarımı sağlayabilmişizdir.

Silifoz filtre hakkında bilgi almak ve temin etmek için Waterstation Su Arıtma Sistemlerine ulaşabilirsiniz.

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
su-yumusatma-cihazlari-nasil-calisir

Su Yumuşatma Cihazları Nasıl Çalışır?

 Günümüzde hemen hemen her evde bulunan su arıtma cihazları; güvenilir ve sağlıklı su içmek isteyen birçok aileye hizmet sunan bir cihazdır. Suyun kimyasal ve diğer maddelerden arındırılmasıyla elde edilen temiz içme suyunu bize sunan bu ürün sert suyu hemen fark etmemize de sebep olur. Bu noktada  suyunuzda sertliğe neden olan mineralleri tutarak yumuşak su elde etmeniz sağlayan su yumuşatma cihazları suyun sertliğini gidererek makine ve ekipmanlarınızı; ev aletlerinizi ve eşyalarınızı sudaki kirecin olumsuz etkilerinden korumanıza yardımcı olur.

  Peki ya neden suyu yumuşatmaya ihtiyaç duyarız düşündünüz mü? Bu konuyu şu şekilde açıklayabiliriz;

Suyun içerisinde bir takım iyonlar vardır. Bu iyonlardan kalsiyum ve magnezyum, suda sertliğe neden olan iyonlardır. Suda bulunan kalsiyum ve magnezyum miktarı sudaki sertlik miktarını belirler ve genelde sertlik birimi olarak Fransız Sertliği terimi kullanılır.

 

Suların sertlik derecesi aşağıdaki gibi sınıflandırılır;

 

 • Çok Yumuşak Sular 0 - 7 F
 • Yumuşak Sular 7 - 14 F
 • Orta Sert Sular 14 - 21 F
 • Oldukça Sert Sular 21 - 32 F
 • Çok Sert Sular 32 - 54 F

 

  Suyun sertlik derecesi, insan sağlığını doğrudan etkilemese de maddi ve estetik bakımdan çok önemlidir. Sert sular sanayide ve ya üretimde kullanmak, yemek pişirmek ve çamaşır yıkamak için elverişli sular değildir. Fazla sabun kullanımına neden oldukları ve endüstride kazan ve borularda kireç oluşumuna yol açtıkları için tercih edilmezler. Bu noktada da birçoğu yerde su yumuşatma sistemi kullanılır. Maliyeti en aza indirgemek ve sanayi ya da evlerde su ile çalışan cihazların ömrünü uzatmak için yaygın kullanılan bu sistemler nasıl çalışır gelin bir göz atalım;

   Suda bulunan Kalsiyum ve Magnezyum iyonlarının sebep olduğu sertliği gidermek için iyon değiştirici katyonik reçineler kullanılır. Bu reçineler sodyum formundadır. Su Yumuşatma Sistemleri tam otomatik sistemlerdir.

Su içi reçine dolu filtreden geçirilir. Suda bulunan sertlik iyonları sodyum iyonları ile yer değiştirir. Böylelikle su yumuşatılmış olur. Belli miktarda sert su, su yumuşatma filtrasyon sisteminden geçtikten sonra, reçine tanecikleri sertlik mineralleri ile kaplanır. Sertlik iyonlarının reçineye tekrar tutunabilmesi için sistem tuzlu su (NaCl) ile rejenerasyona girer. Tuzlu su içi reçine dolu tanka verilir ve reçine sodyuma doyar.  Yıkama işleminde kalsiyum ve magnezyum iyonları tarafından bloke edilen reçine tuzun kloru ile birleşerek drenaj hattından atık su olarak dışarıya atılır.

Su Yumuşatma işlemi bu şekilde reçine doydukça otomatik olarak rejenerasyona girerek devam eder.

 

Su yumuşatma cihazı nasıl rejenere olur? 

  Su yumuşatma cihazı içindeki reçine tanecikleri doyma noktasına ulaştıktan sonra suya sertlik veren iyonları tutamaz hale gelir. Bu aşamada rejenere edilmeleri gerekir. Rejenerasyona işlemi, su yumuşatma cihazının otomasyon valfi aracılığıyla otomatik olarak yapılır. Reçineler doyduğunda otomasyon valfi devreye girer. İçinde tablet tuz bulunan tuz tankındaki tuzlu suyu, su yumuşatma cihazının tankına doldurur. Su yumuşatma cihazındaki reçine rejenere edildikten sonra temiz su ile durulanır. Durulama işlemi ile fazla tuz ve sertlik mineralleri tanktan atılır. Su yumuşatma cihazı tekrar sertlik iyonlarını tutmaya hazır durumdadır. Standart bir su yumuşatma sistemi dört ana bölümden oluşur: Reçine tankı, reçine, otomasyon valfi ve tuzlu su tankı.

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-teknik-servis

Su Arıtma Teknik Servis

Teknik Servis Hizmetleri

 

Montaj   -  Demontaj

Filtre Değişimi   -  Cihaz Tamiri

Yedek Parça Değişimi  -  Cihaz Taşıma 

Özel Servis Hizmeti  -  Garantili İşlemler

Su Arıtma Cihaz Satışı  -  Su Ölçüm Analiz Testi

 

Müşteri Hizmetleri  0850 532 0282  -  Whatsapp Hattı  0549 532 0282

 

Hizmet Verdiğiniz İller ;

 

Adana Su Arıtma Servisi,
Adıyaman Su Arıtma Servisi,
Afyonkarahisar Su Arıtma Servisi,
Amasya Su Arıtma Servisi,
Ankara Su Arıtma Servisi,
Antalya Su Arıtma Servisi,
Artvin Su Arıtma Servisi,
Aydın Su Arıtma Servisi,
Balıkesir Su Arıtma Servisi,
Bilecik Su Arıtma Servisi,
Bolu Su Arıtma Servisi,
Burdur Su Arıtma Servisi,
Bursa Su Arıtma Servisi,
Çanakkale Su Arıtma Servisi,
Çankırı Su Arıtma Servisi,
Çorum Su Arıtma Servisi,
Denizli Su Arıtma Servisi,
Diyarbakır Su Arıtma Servisi,
Edirne Su Arıtma Servisi,
Elazığ Su Arıtma Servisi,
Erzincan Su Arıtma Servisi,
Erzurum Su Arıtma Servisi,
Eskişehir Su Arıtma Servisi,
Gaziantep Su Arıtma Servisi,
Giresun Su Arıtma Servisi,
Gümüşhane Su Arıtma Servisi,
Hatay Su Arıtma Servisi,
Isparta Su Arıtma Servisi,
Mersin Su Arıtma Servisi,
İstanbul Avrupa Yakası Su Arıtma Servisi,
İstanbul Anadolu Yakası Su Arıtma Servisi,
İzmir Su Arıtma Servisi,
Kars Su Arıtma Servisi,
Kastamonu Su Arıtma Servisi,
Kayseri Su Arıtma Servisi,
Kırklareli Su Arıtma Servisi,
Kırşehir Su Arıtma Servisi,
Kocaeli Su Arıtma Servisi,
Konya Su Arıtma Servisi,
Kütahya Su Arıtma Servisi,
Malatya Su Arıtma Servisi,
Manisa Su Arıtma Servisi,
Kahramanmaraş Su Arıtma Servisi,
Mardin Su Arıtma Servisi,
Muğla Su Arıtma Servisi,
Muş Su Arıtma Servisi,
Nevşehir Su Arıtma Servisi,
Niğde Su Arıtma Servisi,
Ordu Su Arıtma Servisi,
Rize Su Arıtma Servisi,
Sakarya Su Arıtma Servisi,
Samsun Su Arıtma Servisi,
Siirt Su Arıtma Servisi,
Sinop Su Arıtma Servisi,
Sivas Su Arıtma Servisi,
Tekirdağ Su Arıtma Servisi,
Tokat Su Arıtma Servisi,
Trabzon Su Arıtma Servisi,
Şanlıurfa Su Arıtma Servisi,
Uşak Su Arıtma Servisi,
Van Su Arıtma Servisi,
Yozgat Su Arıtma Servisi,
Zonguldak Su Arıtma Servisi,
Aksaray Su Arıtma Servisi,
Bayburt Su Arıtma Servisi,
Karaman Su Arıtma Servisi,
Kırıkkale Su Arıtma Servisi,
Bartın Su Arıtma Servisi,
Yalova Su Arıtma Servisi,
Karabük Su Arıtma Servisi,
Kilis Su Arıtma Servisi,
Osmaniye Su Arıtma Servisi,
Düzce Su Arıtma Servisi,

 

 

 Şeyda Ayaz   2019

Su arıtımının ekonomiye etkileri neler?

Su arıtma cihazlarının elde edilen su, içimi en kolay ve sağlıklı sudur. Bu cihazlardan elde edilen arıtılmış sularla hazırlanan tüm içecekler doğal yapısını, kokusunu ve tadını korumaktadır. Su arıtma cihazlarının faydaları ekonomik açıdan da oldukça fazladır. Tüketiciler tarafından damacana suları ile ilgili fiyatların çok yüksek olduğu ve sürekli fiyat arttırma politikası uyguladıkları söylenmektedir. Tercih edilen kaliteli bir su arıtma cihazı sayesinde hem içilen suyun güvenilir olduğundan emin oluruz hem de ekonomik anlamda tasarruf edilmiş olur. Su arıtma cihazları sayesinde içme suyu masraflarından kurtularak ev ekonominize  katkı sağlamış olursunuz.

Şimdi daha detaylı bir şekilde ortalama bir ailenin yıllık su tüketim masrafına bakalım. 

Bir ailenin yıllık su tüketim masrafı yaklaşık 1000 TL - 1500TL civarıdır. Doğal olarak sağlıklı su içmek için yapılan bu masraf tüketicilerin cebini yakmaktadır. Tercih edilecek olan kaliteli bir su arıtma cihazı kendi maliyetini bir yıl içerisinde amorti edecektir. Bir sonraki yıllarda yıllık su masrafından kurtararak ekonomiye oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Artık günümüzde birçok firma ve iş yeri bünyelerinde su arıtma cihazı kullanarak büyük tasarruf sağlama yoluna gitmektedir. Bu sebeple ekonomik anlamda su arıtma cihazlarının faydaları kesinlikle tartışılamaz.

Siz değerli müşterilerimize kiralama hizmeti de sunuyoruz. Eğer siz de bu faydalardan yararlanıp uzun vadeli tasarruf etmek istiyorsanız ürünlerimize göz atabilirsiniz. Üstelik 1 ay ücretsiz deneme fırsatı sunuyoruz!

Waterstation Yetkili Teknik Servis

 

 • Satış

 • Yedek Parça

 • Montaj - Demontaj

 • Filtre Bakımı

 • Cihaz Taşıma

 • Teknik Servis Hizmeti

 

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hizmetleri: 0 850 532 02 82   Whatsapp Hattı: 0 549 532 02 82

 Şeyda Ayaz   2019
ucuz-su-aritma-cihazlari-nasil-sorunlar-yasamamiza-sebep-olur

Ucuz su arıtma cihazları nasıl sorunlar yaşamamıza sebep olur?

    Hayatımıza zaman içerisinde değişimler yaşayarak giren su arıtma sistemleri, kullanım alanlarını arttırarak oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya da devam ediyor. Gerek arıtmalı sebil gerekse de tezgâh altı olarak karşımıza çıkan bu sistemler her alanda bize kolaylık sağlar nitelikte. Evinizde kendinizin arıttığı ve hangi şartlar altında üretildiğini bildiğiniz, filtre değişimleriyle içtiğiniz suyun kalitesini kendinizin belirlediği bir sistem olan su arıtma birçok farklı fiyatlarda karşımıza çıkıyor.

    Finansal mantık olarak değerlendirdiğinizde size kar-zarar açısından fayda sağlayan bu sistemler, kimi satıcılar tarafından fırsatçılığa dönüştürülüyor. Bu tip satıcıların düşünmediği ailelerinde sadece maddi boyutuyla ilgilenerek atladıkları sağlık kısmı ise oldukça ciddi bir kısım aslında. ‘Ucuz mal her zaman pahalıdır’ sözü bu tip ürünlerin neden tercih edilmemesi gerektiğini bize açıklar nitelikte. Satın aldığınızda %10’luk bir fiyat farkıyla uygun olan bu cihazlar size kalite, garanti, muhatap bulma ve sorunları çözmek noktasında sorun çıkartıyor. Piyasa ürünü olarak adlandırılan ve herhangi bir bayisi ve ya teknik servisi olmayan bu ürünler, kişiler tarafından satış yapılan, garantisini yazılı bir şekilde teslim edilmeyen ürünlerdir. Belirli bir markası olan ve direk muhatap bulabileceğiniz firmalarda; filtre değişimi, ürün taşıma, arıza, servis desteği, montaj ve taşıma işlemleri size sorun çıkartılmadan garanti kapsamı sürecinde düzenli takip edilirken, piyasa ürünlerinde herhangi bir destek bulunmaz. Cihazınızda meydana gelecek herhangi bir sorunda ücret ödeyerek servis çağırmanız gerekir. Her işlemi farklı firma yaptığı için filtreler orijinal olmayan yan sanayi ürünler kullanılarak değiştirilebilir. Herhangi bir su baskınında veya cihazınızda meydana gelen herhangi bir sorunda size en hızlı hizmeti vermesi için birçok farklı firmayı ararsınız. Maddi olarak ilk başta uygun olan bu ürün zaman içerisinde servis ücretleri ve garantisiz olmasıyla size muadillerinden daha pahalıya gelmiş olur.

   Tüm bunların yanı sıra her geçen gün çıkardığı farklı sorunlar sebebiyle cihazı kaldırıp atmak istersiniz. Birçok farklı firmadan hizmet aldığınız için filtre bakım zamanı yaklaştıkça sıkça aranırsınız ve daha da kötüsü her firma farklı fiyat verir ama siz yine fiyat farklarını yanlış bulup kendinize uygun olanı seçersiniz. Kullanılan yan sanayi ürünler sebebiyle ciddi sağlık problemleri yaşayabilir hatta bazı enfeksiyonları geç fark edip çok ağır bedellerde ödeyebilirsiniz.

 Bir su arıtma cihazı aldınız ve ikinci bir masraf çıksın istemiyorsunuz. Bilinçsiz olarak aldığımız bu ürünü sağlığımız için tehdit oluşturmayacak bir hale getirmek imkânsız değil. Piyasa üzerinde kendini kanıtlamış, hizmet belgeleri ve gerekli kurum izinleri tam olan, uzun süredir sektörde hizmet vermiş ve orijinal garantili hizmet sağlayan firmaları tercih ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

    Peki ya daha ürün satın almamış ve araştırma yapan kimselere tavsiye verecek olursak; ürünler birbirine bu kadar benzerken fiyatlar neden bu kadar farklı? dediğinizi duyar gibiyiz. Sebebi şu: Birçok su arıtma firması fiyatlarını minimum seviyede tutarak hizmet bedelini ve kurulum fiyatlarını düşerek cihaz satışında bulunuyor. Buda aynı ürünü daha uygun fiyatla bulduğunuzu düşünmenize sebep oluyor. Ama iş esasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Ürün aynı firma aynı satan kişi aynı ama ürün daha ucuz. Tabi ki buda neden %10-15 kadar fazla bir ücret ödeyeyim ki demenize sebep oluyor. Servis ücreti montaj bedeli parça ve gerekli malzemeleri eklediğinizde aslında ortalama fiyata tabii olmuş oluyorsunuz. Umuyoruz ki yazımız ucuz olduğunu düşündüğünüz ve kalite bakımından fark yaratan ürünlerin arasındaki farkı sizlere açıklayabilmişizdir.

    Waterstation Su Arıtma Sistemleri size bu noktada kaliteli bir hizmet sunacak. Kaliteyi en uygun şekilde karşınıza çıkararak sorunlarınıza çözüm olacaktır. Gerek geniş servis ağı gerekse de verdiği kaliteli hizmetle sizi memnun edecek olan Waterstation Su Arıtma Sistemleri her ihtiyacınızda yanınızda.

 

Sonraki bloglarımızda faydalı bilgilerle size hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Kalite asla tesadüf değildir. Emekler değerlerle anlaşılır. Kendinize ve sağlığınıza değer verin.

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp