Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

recine-filtre-ne-ise-yarar

Reçine Filtre Ne İşe Yarar

Reçine filtre su arıtma prensibiyle sert suları yumuşatmak için kullanılan bir yumuşatma yöntemidir. Sert suları, yani klor oranı yüksek ve damak tadımıza hitap etmeyip içimi zor olan bu suları yumuşatarak içilebilir bir kıvama getirmek için kullanılan filtrelere reçine filtreler denir.

   Katyonik reçine suya sodyum iyonu vererek sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını tutar. Buna iyon değişimi denir. Katyonik reçineler su yumuşatma yöntemleri arasında en başta gelir. Sert su olarak bilinen sular reçineden geçirilerek su yumuşatma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Reçine, kalsiyum ve magnezyum iyonlarını kendi bünyesinde tuttuğu için bir süre sonra doyuma ulaşır. Doyuma ulaştıktan sonra su yumuşatma işlemini yapamaz duruma gelir. Bunun için Reçinenin rejenere edilmesi gerekir. Bu rejenerasyon işleminde tuz kullanılır.

  Tuz emiliminden meydana gelen bu rejenerasyon işleminde tuz tamamen emilir. Ve tamamen emilen tuz reçineyi rejenere eder. Kaliteli bir reçine 3-5 yıl arası kullanılabilir. Rejenerasyon işlemi yapılan bu reçinelerin temini su arıtma firmalarından veya yedek parça filtre tedarikçi firmalardan yapılabilir.

 

  Özetleyecek olursak; reçine sert suları yumuşatmak için kullanılan bir fitredir. Rejenerasyon yöntemi ile kendini belirli sürelerde yıkar. Kullanım ve değişim süresi 3-5 yıl arasında değişiklik gösterir.

 

  Reçine filtresi nedir? Reçine filtre ne işe yarar? Sorularına cevap verdiğimiz bu yazımız da umarız aradığınız bilgiye erişebilmişsinizdir. Sağlıklı günler diler bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere iyi günler dileriz.

 

 Reçine filtre hakkında bilgi almak ve temin etmek için Waterstation Su Arıtma Sistemlerine ulaşabilirsiniz.

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp