Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

post-karbon-filtre-nedir

Post Karbon Filtre Nedir?

 Su arıtma cihazlarında 3 adet karbon filtre bulunur. bunlar aktif karbon filtre, blok karbon filtre ve son olarak post karbon filtredir. Su arıtıcılarda   post karbon (tatlandırıcı) diye adlandırdığımız beşinci aşamadaki filtredir. Bu filtrenin görevi su arıtma cihazlarının yararları arasında da olan suyun içerisinde ki kloru yok ederek tat vermektedir. Çeşme suyunun tadının ve kokusunun kötü olmasından kaynaklı post karbon filtre su arıtma cihazlarında çok önemli bir yer alır. Post karbon filtre yardımıyla suda herhangi bir acılaşma ve bozulma meydana gelmemekte ve suya yapay bir tat vermeden saflığını koruyarak acı tadı yok olmaktadır. Hiçbir şekilde kimyasal madde bulundurmaz. Hindistan cevizinin kabuğu toz haline getirilir. Sonrasında suya tat vermek için toz haline gelen hindistan cevizi kabuğu kullanılılır. Bu tamamen doğal hindistan cevizi kabuğundan oluşmaktadır. Doğal olmasının yanı sıra oldukçada yararlıdır. Suya tat vermek için kullanılan bu filtre , bizim su arıtma cihazlarını daha çok tercih etmemizi sağlamıştır. Post karbon filtreler arıtma cihazlarına eklendikten sonra ailelerin damak tadına daha fazla hitap edebilmek hedeflenmiştir.  Bu filtre sayesinde Ph seviyesi yükseltilmiş su daha yumuşak bir içim sağlayarak damak zevkimize hitap edecektir. Arıtma cihazının beşinci aşamasında olan bu filtrenin değişim sıklığı 12 ay yani yılda bir kezdir. Arıtma servisinize suyun tadında bir değişiklik olduğunu yada suyunuzun acı olduğunu söylüyorsanız eğer: yüksek bir olasılıkla tatlandırıcı olarak da bilinen post karbon filtrenizin değişim periyodu gelmiş demektir.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
sediment-filtre-nedir

Sediment Filtre Nedir?

Sediment filtre; su arıtma sistemlerinde bulunan; ön takım filtre setinin 1 numaralı filtresidir. Kelime anlamı olarak; Bir sıvının bekletilmesi veya santrifügasyonu sonucu dibe çöken madde yığını; tortu; çökelti, olan sediment kelimesi arıtma sistemlerinde ilk işlemi yapan şehir şebeke suyuyla birlikte cihaza gelen sudaki kaba partikülleri (toz kum çamur küçük taşlar) tutan filtredir. Her ne kadar küçük desek te sıkıştırılmış kâğıttan yapılmış olan sediment filtre, geçirgenlik oranı mikron denen ölçü birimiyle değerlendirilen çok küçük gözeneklerden oluşmaktadır. Bu filtreler piyasada 1 mikron 5 mikron 10 mikron 20 mikron 50 mikron değerlerinde satışa sunulmaktadır.

Klasik bir ev tipi arıtma cihazının ilk filtresi 5 mikron bir sediment filtredir. Bazı firmalar 3. filtre olarak da sediment filtre tercih etmektedirler. 3. aşamada kullanılan sediment filtrenin değeri genellikle 1 mikrondur. İlk aşamayı oluşturan bu filtre arıtma sistemlerinin merkezi olan ve asıl arıtma işlemini gerçekleştiren ana membrana giden suyun ön süzme işlemini yapar. Suyu gerçek anlamda arıtan asıl filtre ‘ana membran’dır. Sediment ve karbon filtreler ise kirlilik yapan değerleri sudan temizleyen, kaba kirleri tutulmuş bir şekilde ana membrana arıtma yapması üzerine iletmekle görevli bir filtredir. Sediment filtreler yaygın olarak tak çevir, housung(kap içerisinde) ve inline olarak 3 şekilde karşımıza çıkmaktadır.

 

Değişim periyodu 6-8 ay olan bu filtre düzenli değişim sağlanmadığında ana membranın ömrünü kısaltarak (2-3 yıl normal) erken bir değişim gerektirmesine yol açar. Filtre bakımı sizi ve sağlığınızı korur. Lütfen arıtma cihazı kullanıcıysanız filtrelerinizi doğru zamanda doğru firmadan değiştirin.

 

 

Bize ulaşmak için;

08505320282 ve ya 05495320282 numaralarını kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size günün her saati teknik destek sağlayacaktır.

 

Blogger : Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
filtre-degisim-seti

FİLTRE DEĞİŞİM SETİ

5 Li FİLTRE İNLİNE DEĞİŞİM SETİ

 

12''' Sediment Filtre

12'' Granül Aktif Karbon Filtre (GAC)

12''' Blok Karbon Filtre (CTO)

 80 Gpd Lg Chem Membran

10'' Post Karbon Filtre 

 

Diğer Modellerimiz hakkında detaylı bilgi için,

https://www.waterstation.com.tr/?x6/su-aritma-filtreleri-

 

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-tank-modelleri

Su Arıtma Tank Modelleri

Waterstation Su Arıtma Sistemleri Basınç Denge Tankları

 

Su Arıtma Tank Modelleri Hakkında Fiyat Alınız !

2,2 Galon Pae Tank - 8 Litre

3,2 Galon Pae Tank - 12 Litre

11 Galon Pae Tank - 40 Litre

20 Galon Pae Tank - 80 Litre

Pae Marka Tank NSF Sertifikasına Sahip Oldukça kaliteli bir Su Arıtma Yedek Parçasıdır.

 

 Şeyda Ayaz   2019
pallas-membran-filtre-yedek-parca

Pallas Membran Filtre & Yedek Parça

  Türkiye'de kullanılan membran teknolojisine yenisi eklendi. Membran ile hizmet vermeye başlayan Pallas 80 GPD membran fiyat avantajı ve bir çok Avrupa ülkesinde tercih edilmesiyle ön plana çıkmakta. LG, Voltron ve Filmtec membranlara eşdeğer kalitede bir membran olan Pallas 80 GPD membran ürünlerimizde kullanılmaya ve test edilmeye başlamıştır. Pallas Membran ile kalitemizi korumaya devam etmekteyiz.

 

 

Waterstation Su Arıtma Sistemleri

 

Müşteri hizmetleri: 0850 532 02 82

 

Whatsapp iletişim hattı: 0549 552 02 82

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp