Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

okul-ve-universiteler-icin-onerilen-su-aritma-teknolojileri

Okul ve Üniversiteler İçin Önerilen Su Arıtma Teknolojileri

Su; canlıların hayatta kalabilmesi ve yaşamlarını devam ettirebilmesi için gereken en önemli besin maddesidir. Su; tortu ve kimyasalları barındırmakla beraber, suyun tadını ve kokusunu etkileyen yabancı bir çok maddeyi içermektedir. Bu nedenle mutlaka su arıtma sistemlerinden yararlanmak gerekmektedir. Bu sistemler sayesinde sağlıklı ve temiz bir suya sahip olunabilir. Özellikle okullarda, üniversitelerde; öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlıklı bir şekilde ve en kolay yolla içme suyuna ulaşabilmeleri için su aıtma cihazı veya arıtmalı sebillerden faydalanmaları önerilir. Okullarda bulunan depo kaynaklı sular ,içilebilir değildir. Fakat ilkokul seviyesindeki birçok öğrenci okullardaki sulardan tüketmekte ve bu suyu kullanmaktadır. Özellikle bu çağdaki çocuklar için bu su oldukça tehlike arz etmekte ve bu sulara da bir arıtma sistemi desteği gerekmektedir. Bu noktada ,ise gerek okul idareleri gerekse eğitim bakanlıklarına bilgilendirmeler sunularak arıtma sistemlerine teşvik etmek oldukça faydalı bir yöntem olacaktır.

İçme suyu ve musluk suyu birbirinden farklı yapılardadır. Su musluğa gelene kadar suyun çözücü özelliği nedeniyle pek çok maddeyi beraber,inde getirir. Bu maddeler arasında yararlı olanların yanı sıra zararlı olanlar da vardır ve bu maddeler ayrıştırılmadığı sürece musluktan gelen su içilmemelidir. Ancak günümüzde damacana sularının da iyi koşullarda üretilmediği ve buna dair çıkan haberlerinde aileleri huzursuz ettiği bilinen bir gerçektir. Bu sebebple ailelerin çocuklarına içirecekleri suya özenle dikkat etmeleri gerekir. Fakat okul çağındaki çocukların günün büyük bir süresini okullarda geçirdiklerini göz önünde bulundurursak ; ailelerinde okullarda kullanılması üzere temiz suyu talep etmeleri büyük ölçüde dikkat çekecektir. Bu sebeplerden ötürü ailelerin okul da içme suyu arıtma sistemlerinin önemini kavramış olmaları gerekir. Okul kantinlerinde ve ya cafeteryalarında bulunan içme suyunun parayla satın alınması ve bu suların uzun süre beklemesi de ayrı bir problem olarak karşımıza çıkar.

Oldukça gelişmiş düzeylerde hizmet veren üniversitelerimizin de mümkün mertebe her sınıfta , her sınıf olmasa bile belirli noktalarda arıtma sistemi ve ya arıtmalı sebil bulundurmaları büyük bir avantaj olacaktır. Her genç bireyin bu noktalarda ihtiyaçlarını gidermesi öğretim görevlileriyle beraber ortak kullanım alanlarının bulunması da ikili ilişkilerin gelişmesinde büyük bir gelişme sağlayacaktır.

Waterstation olarak hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin temiz ve sağlıklı su içmeleri adına farklı modellerden oluşan su arıtma cihazları üretmekteyiz. Cihazlarımız 5 ve 6 aşamalı filtreden oluşmaktadır. Bu filtrelerin ilk aşaması üç ön takım filtre olarak adlandırdığımız bir bütün olarak 1-2-3 nolu filtrelerdir. Bunlar; partiküllerin temizlenmesinde, tortu, klor ve organik maddelerin temizlenmesinde, 4. filtre; ileri arıtım da tercih edilen ana membran filtre ve son olarak koku gidermeye ve suyun tadını iyileştirmeye yarayan tatlandırcı ve mineraller için alkali takviyeli filtrelerdir.

Arıtmalı okul su istasyonu, arıtmalı sıcak-soğuk özellikli su sebilleri, endüstriyel su arıtma cihazları başlığı altında yer alan ürünler bir çok avantajı beraberinde getirir. Bunlardan en önemlisi, kişi sayısı yüksek olan okullarda ciddi oranda sağlanacak olan su tasarrufudur. Yüksek kapasiteli tankı sayesinde yoğun kullanım için oldukça uygundur.
Okul içme suyu arıtma modelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve diğer farklı modelin fiyat bilgilerine erişme noktasında internet sitemiz ve müşteri hizmetlerimiz oldukça yoğun ve programlı bir destek sunmaktadır. Bir gün herkesin kendi suyunu kendi üretmesi fikri günümüz için uzak bir fikir değildir. Bu doğrultuda desteklerle ilerlemek ve genç nesilleri sağlıklı bir şekilde hayata kazandırmak noktasında en büyük destek okul ve üniversitelerimizdir. Kolay ulaşılabilen sular hem günlük su ihtiyacımızı yeteri kadar almak noktasında hem de sağlığımızı korumak noktasında bize destek sağlayacaktır.

 

Okullarda ve üniversitelerde bir çok kolaylık sağlayacak olan bu sistemlere ulaşmak maliyet noktasında da uygun koşullar sağlayacak ve sağlıklı bir suya ulaşmak oldukça mümkün olacaktır. Müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak sistemlerimizle ilgili tanıtım talebinde bulunabilirsiniz

Müşteri Hizmetleri:0850 532 0282 Whatsapp Hattı : 0549 532 0282

Blogger : Birgül Kalkan

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp