Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

neden-yerli-su-aritma-cihazi-kullanmaliyiz

Neden Yerli Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

  Her evin ihtiyacı haline gelen su arıtma sistemleri bilinçli kullanımla birlikte birçoğu ailenin sağlıklı suya erişmesinde bir araç haline gelmiştir. Tercihin artmasıyla birlikte birçok su arıtma cihazı farklı marka ve modellerle piyasada yerini almıştır. Yerli ve yabancı birçok üretici bu sektöre cihaz üretim yaparken bizlerin aklında hangi ürünü tercih etmeliyiz? diye bir soru belirmeye başlamıştır. İnternet üzerinden alınan birçok ürün ithalatçı firmaların üretimindeki ürünleri kapsıyor. Asıl alışveriş ürünü almakla bitmemekte ve bu durum birçok kullanıcı tarafından göz ardı edilmekte veya bilinçsizlikle atlanmakta. Su arıtma cihazı temin etmek artık oldukça kolay. Peki cihazın herhangi bir arızasında ya da bakım zamanı geldiğinde uygun fiyata aldığımız bu yerli olmayan ürünler bize ne gibi sorunları beraberinde getirecek gelin birlikte inceleyelim.

  Üretilen su arıtma cihazlarında bir montaj kurulum yapılması gerekir. Bunun için bir servis çağırmanız ve servise ayrıca bir ücret ödemeniz gerekir. Su arıtma cihazlarında çalışma prensibi gereği belli filtreler kullanılır. Bu filtreler 6-8 ay periyotlarında değişmesi gereken parçalardır. İnternetten aldığımız ürünlerin bakım zamanları geldiğinde satıcı firmanın bir teknik servisinin olmaması başlıca bir sorun olacaktır. Teknik servis arayışına başladığınızda karşılaşacağınız birçok farklı firma olacaktır. Bu firmalardan cihazına uygun olanı seçmeniz ve cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakmayacak orijinal parça temin edebilecek bir servis bulmanız gerekecektir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda cihaza bakmak için gelecek teknik ekibin servis ücreti alması da sizi masrafların artması noktasında endişeye düşürecektir. Peki tüm bu sorunlarla karşılaşmamak için ne yapmalıyız? Hangi niteliklerdeki ürünü almalıyız? Bu sorulara verilecek en uygun cevap ‘yerli’ ürünleri tercih etmeniz gerektiğidir. Satış noktasından sonra cihazın montajını yapacak, bakımlarını düzenli takip edecek, her türlü sorunda size ücretsiz servis olanağı sağlayacak bir firma ile çalışmanız en doğru karar olacaktır.

  Yerli su arıtma cihazlarında firmaların belirttiği garanti süresi de cihazın güvenilirliğini teyit etmeniz noktasında belirleyici bir özellik olacaktır. Bazı firmaların teknik servisi bulunmamasına karşı verdikleri uzun süreli garantiler de sizin bilinçli bir tüketici olup doğru sorular sorarak bu bilgilere erişmenizde önemli bir rol oynayacaktır. Yalnız teknik servis değil üründe kullanılan yedek parçaların fiyatları ve ulaşılabilirliği de önemli unsurlardır.  Nasıl su arıtma cihazı almalıyım? Hangi ürünü tercih etmeliyim? Kullanımıma en uygun ürün hangisi? Gibi sorular sizi yanlış tercih yapmaktan kurtarabilir.

  Yerli bir su arıtma cihazı aldığınız taktirde yedek parça, tat koku bozuklukları, teknik arızalar ve suyunuzu analiz ettirebilme gibi birçok olanağa da erişmiş olursunuz.

  Bu noktada size en kaliteli hizmeti sunmaya çalışan Netsa su arıtma firması size birçok olanağı da sağlamakta. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak şikayetleri en aza düşürmeye çalışan firmamız, müşterilerin talepleri doğrultusunda 24 saat içerisinde ücretsiz servis olanağı sağlar. Ürünlerde ki sorunları testlerle en aza indirgeyerek müşteri mağduriyetini engellemeye çalışır. Yedek parça teminini uygun fiyat politikasıyla gerçekleştirmesi de firmayı çok tercih edilen firma düzeyine çıkartmaya yarar sağlamıştır.

  Siz de kaliteli ve doğru bir tercih yapmak istiyorsanız müşteri hizmetlerimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetleri : 0850 532 02 82

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

www.waterstation.com.tr  

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazi-alacak-ailelere-tavsiye

Su Arıtma Cihazı Alacak Ailelere Tavsiye

  Her evde artık birçok aileye beyaz eşya kadar gerekli hissettiren su arıtma cihazları yenilenen modelleri, değişen tasarımları, malzeme ve üretici farklılıklarıyla her yıl farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Su arıtma cihazı alırken en çok dikkat ettiğimiz konular neler peki? 2019 yılı genelinde oldukça başarılı bir satış oranı yakalayan su arıtma cihazları alan kişilerin bilinçli olmasına bağlı hem fiyat-performans hem de çalışma potansiyeli olarak farklılıklar gösterir. 2019 yılında kendini bu sektörde oldukça geliştiren üretici yerli firmalar. 2020 yılında hatırı sayılır bir oranda ithal parça alımını engelleyebilecektir. Türk üretici firmalarının membran ve pompa üretimi hariç su arıtma cihazını bir araya getirebilecek diğer parçaların üretiminin tamamını ülkemizde yapar hale gelmesi ile fiyatların değişimini zam olarak yeni yılda engellemekle kalmayıp, performans düzeylerini de arttıracaktır.

  Firmaların kendi markalarıyla cihaz üretmesi bazı durumların daha dikkat edilmesine de sebebiyet verecektir. Su arıtma sektöründeki birçok firma ithal parçalar gereği fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı müşteri portföyünü kaybetmemek adına hizmet kalitesini düşürebiliyor. Fakat yerli üretim ile yeni yılda herhangi bir fiyat artışı şu an da ön görülmemektedir.

 

   Peki su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Kullanıcıların talepleri ve firma talepleri ne yönde? birlikte inceleyelim.

 

1) Su arıtma standartlarını belirlendiği belge ve sertifikalara sahip olması

    Firmayı dünya standartlarına ulaştıran ve bu şekilde kaliteli bir hizmet almanıza garantili hale getiren, maliyet olarak oldukça külfetli olan bu belgeler küçük çaplı ya da bu işi garantili hizmet vererek yapamayacak firmaların ayrıştırılmasını da sağlamaktadır. Ancak bir konuda dikkat edilmelidir ki bu belgeleri cihazın içerisinde bulunan tek bir parça için almış ve ürünü NSF, WHO belgesine sahip gibi gösteren birçok firma bulunmaktadır. Bu noktada ise müşteri uyanık ve araştırmacı yönünü açığa çıkartarak ıslak imzalı cihaz belgesini görmeyi talep etmelidir.

    Marka isim ve logolarını izinsiz kullanıp bunu küçük çaplarda yaptıkları içinde kurumsallığı taklit eden firmalar hem sizlere sağlıksız bir hizmet sunacak hem de kullandığı sahte logo sayesinde sizden oldukça yüksek ücretler talep edecektir.

2) Uygun fiyat listesi

    Su arıtma cihazlarında fiyat aralığını belirleyen en önemli faktör kullanılan malzemelerin kalitesidir. Günümüzde su arıtma cihazları fiyatlarının ortalama bedeli 1.000-2.000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Önemli olan ise ürünün fiyatı kadar sunduğu hizmettir.

3) Müşteri hizmetleri (Satış sonrası hizmet)

    Su arıtma cihazını satın aldıktan sonra alışverişimizin bitmediğini aksine yeni başladığını bilmemiz gerekir. Cihazın satış aşamasından sonra sunulan hizmet su arıtma cihazı alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsurdur.

4) Teknik servis

    Arıtma cihazını satın aldıktan sonra sizlere hizmet sağlarken ki kaliteyi servis ağı belirler. Kaliteli bir su arıtma firması talebinize en geç 24 saat içerisinde geri dönüş sağlayabilmelidir. Servis ağının genişliği ve servis hızı da  su arıtma cihazlarının kalitesini belirler.

 

 

Müşteri Hizmetleri 0850 532 02 82 - WhatsApp Business 0549 532 02 82

 

 Şeyda Ayaz   2019
su-icmenin-cilde-faydalari

Su İçmenin Cilde Faydaları

Ortalama olarak, yetişkin bir insan vücudunun %60-70'i sudur. Bu durum bebek ve çocuklarda %70 -%75 arasındadır. Vücudumuzda olan toplam su miktarının %20 si cildimizde yer almaktadır.

Cilt güzelliği dediğimizde, parlak , temiz, canlı bir cilt aklımıza gelir. İnsanlar yıllardır güzellik için birçok yönteme başvurmaya devam ediyor. Çeşitli bitkiler, ilaçlar ve ismini saymakla bitiremediğimiz pek çok kremler.. Aslında temel ve en kolay yol, yeterli suyu vücudumuzun almasını sağlamaktan geçer.

Hücrelerin canlılığını sürdürebilmesindeki en önemli etken sudur. Su cildimizi, canlandırır, nemlendirir ve diri tutar.. cildimizdeki dokular susuz kaldığında kapanır, nefes alamaz ve ciltte erken yaşlanmalara sebep olurken; su içmek, tüm ciltteki gözenekleri açacaktır.

Bir günde yeterli miktarda su içtiğimizde ciltte olan değişiklikleri sıralarsak;

 • Yeterli suyu aldığımızda, böbreklerimiz daha iyi çalışır ve bu da sindirim sistemi ve organların daha temiz çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla toksinlerden arınmış bir cilt ile parlak bir cilde sahip olabiliriz.

 • Kuru ve suzu ciltler, çizgileri ve kırışıklığı belli eder. Su ile bir organ olan derimizdeki hücreler yenilenir, erken yaşlanma belirtilerine engel olur.

 • Vücuttaki şişkinliğin sebebi de yeterli su içmemekten geçer.Az su içildiğinde vücudumuz bunu depolar ve şişkinliğe sebep olur.

 • Ilık , temiz bir su ile yüzümüzü yıkamak gözenekleri açacaktır. Ayrıca sağlıklı saçlar içinde saç derisinin yeterli suya düzenli kavuşması gereklidir.

Hayatımızdan suyu eksik etmememiz için bence en önemli sebeplerden biri sağlık, diğeri güzelliktir. Nasıl susuz kalan bir toprak çöle dönebiliyorsa, vücudumuz susuz kaldığında, tüm organlar çalışmaz hale gelecek ve hayal ettiğimiz görüntüden çok uzak kalacağız.

Temiz ve güzel bir cilt için susuz kalmayın..

 

Blogger : Hatice Girişgen

 

 

 Hatice GİRİŞGEN   1
en-kaliteli-su-aritma-sistemi

En Kaliteli Su Arıtma Sistemi

  Su arıtma cihazı almak için harekete geçen her kişide en kaliteli su arıtma cihazını almalıyım düşüncesi ön planda bulunur. Peki bir su arıtma cihazını en kaliteli hale hangi özellikler getirir? Ya da bir su arıtma cihazını diğerlerinden öne geçiren şey nedir? Bilinçli bir kullanıcı olarak yola çıktığınız bu alışverişte size daha iyi yardımcı olmak için belli başlı özellikleri ve şartları size sunmak istedik. Her gün hızla kullanımı yaygınlaşan su arıtma cihazları, farklı firmalar tarafından birçok reklamla karşımıza çıkmakta. Her gün televizyondaki reklamlarda, internet sitelerinde, gazete ve günlük dergilerde birbirinden farklı birçok su arıtma cihazını görüyoruz. Dünya çapında kullanımı olan bu ürünün benzer nitelikteki görsellerinin olması bizi yanıltmasın. Çünkü dış görünüşleri ne kadar benzer olsa da onları birbirinden ayıran tek özellik renkleri ya da amblemleri değildir.

  Kaliteli bir su arıtma da olması gereken belli başlı özellikler vardır. Bu hem ürünü hem de firmayı diğerlerinden ayıran önemli bir özelliktir. Peki kaliteli bir su arıtmada hangi özellikle bulunmalıdır?

  Su arıtma sistemlerinde kullanılan 3 farklı arıtma yöntemi vardır. Bunlardan en yaygını ve en çok kullanılanlarını sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Reverse Osmosis Sistemi (Ters osmos): Türkçe ters osmos olarak adlandırılan bu filtrasyon tekniği ile sudaki bütün yabancı maddeler ayrıştırılabilmektedir. Bu teknoloji membranlarında sadece su moleküllerinin geçebileceği büyüklükte delikler bulunmaktadır. 1 milimetrenin 10 milyonda biri büyüklüğüne angstrom adı verilmektedir. Membran gözenekleri 5 angstrom büyüklüğüne sahiptir. Yüksek basınç altında su molekülleri osmos istikametinin tersine hareket ederek yabancı maddelerinden arınır.

 

 1. UV Sistem (Ultraviyole sistem): Ultraviyole (U.V.) ışınlarıyla suların dezenfeksiyonu, ekolojik ve teknik avantajları sayesinde kullanılmaktadır ve günümüzde pek çok alanda klor gibi kimyasal dezenfektanların yerini almaktadır. 254 nm dalga boylu UV ışınları, su içindeki her türlü mikroorganizmayı hiçbir zararlı yan ürün, koku veya tat oluşturmadan ve suyun doğal özelliklerini bozmadan etkisiz hale getirmektedir.

 

 1. UF Sistem (Ultrafiltrasyon): Tanecik boyutu 0,02 mikron seviyesine kadar olan partiküller bu filtrasyon tekniği ile tutulabilmektedir. Bu maddeler arasında bakteri ve virüsleri de saymamız mümkündür. Uygun maliyeti sebebiyle büyük ölçekte endüstriyel ve şehir şebekeleri için kullanılır.

 

  Su arıtma sistemlerinde kullanımı en yaygın olan arıtma yöntemi yukarıda da belirttiğimiz gibi Reverse Osmos sistemidir. Sektördeki birçok firmada yaygın olarak bu sistemi kullanmaktadır. Hem sistemin filtre maliyetleri daha düşük olduğu için hem de kullanıma bağlı filtre değişimi yapılabilmesi sebebiyle tercih edilir.

 Kaliteli bir su arıtma sisteminde bulunması gereken özellikleri sıralayacak olursak:

 1. Kaliteli bir su arıtma cihazının TDS oranlarını içilebilir özelliklerde vermesi gerekir.
 2. Suyun depolanmasında kullanılan malzemenin insan sağlığına uygun özelliklerde olması gerekir.
 3. Ürünün NSF, FDA ve WQA sertifikalı olması ve kullanılan malzemelerin bu sertifikalara sahip olması gerekir.
 4. Kurulum firma tarafından sağlanmalıdır.
 5. Ürünün firma garantisi olması ve bu garantinin belirli parçaları kapsaması gerekir
 6. Bakım ve yedek parça temini ürünün satın alındığı firma tarafından uygun sertifikalarda ve orijinal parçalar olması gerekir.
 7. Satış sonrası hizmet noktasında müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalı ve müşteri mağdur edilmemelidir.

 

Bu özellikler bir su arıtma cihazını kaliteli olarak nitelendirmenize yardımcı olur. En önemli nokta ise satış sonrası hizmetin kalitesidir. Siz de su arıtma cihazı almaya karar verdiğiniz de bu özelliklere dikkat ederek doğru bir tercih yapabilirsiniz.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp