Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

neden-aritmali-dus-basligi-kullanmaliyiz

Neden Arıtmalı Duş Başlığı Kullanmalıyız?

   Şehir şebeke sularının mevsim değişikliklerinde özellikle de yaz aylarında yüksek oranda klor içermesi vücudumuzda da bazı tahribatlara yol açmakta. Sık sık duş alınan bu dönemlerde suyun sertliği saçımızdan tutun da cildimiz de birçok değişikliğe sebep olur. Arıtmalı duş başlığı C vitamini içeren nano topları sayesinde daha parlak saçlara ve yumuşak bir dokuya sahip olmanıza fayda sağlar. Duş başlığı içerisinde yer alan nano topların filtreleme ömrü 6-12 ay arasında değişiklik göstermektedir. 8 farklı tazyik seçeneğine sahip olan duş başlığı masaj fonksiyonu ile de dikkat çeker. Şık tasarımı, filtrasyon ve negatif iyon teknolojisi ile duşlarınıza ayrıcalık katacak bu ürün faydaları ile de dikkat çekiyor. Fazla sıcak suyla duş almanın dolaşım sistemi için sağlıklı olmaması da bilinen bir diğer gerçeklerden. Arıtmalı duş başlığının içerisindeki nano toplar suyun 35 °C ye ulaşmasıyla renk salımı yaparak size uyarıda bulunur.

Ürünün özelliklerini kısaca sıralamamız gerekirse;

 • Kireç, klor ve ağır metalleri arıtır
 • Negatif iyon teknolojisi
 • Masaj fonksiyonu
 • Yumuşak doku ve parlak saçlar
 • En yüksek duş kalitesi
 • Debiyi etkilemez
 • Şık tasarım
 • Kolay montaj

 

Neden Duş Filtresi Kullanmalıyız?

 1. Duş esnasında cilt tarafından vücuda giren klor, çeşme suyunun içilmesi ile alınabilecek miktardan daha fazladır. Çünkü duş esnasında suyun yoğunluğu ve sıcaklığıyla açılan gözenekler direk emilim yaparlar.

 2.Sıcak duş suyu etkisiyle cilt gözeneklerinin genişlemesi, klor ve yanı sıra olası mevcut diğer kimyasallarında bu gözeneklerden kolayca vücuda girmesine olanak sağlar.

3. Duş suyundaki klor cildi ve saçları kurutucu etkiye sahiptir. Saçlar da sertleşme ve eklem bölgelerinde sertleşmeye sebep olur.

4. Klor, ciltte pişik ve tahrişlere, gözlerde ise kızarıklığa neden olabilir.

5. Sıcak duş suyu içindeki kimyasallar, suyun kendisinden çok daha hızlı buharlaşır. Bu nedenle duştaki buharın içeriğindeki kimyasalların yoğunluğu, içeriğindeki su miktarından daha yüksek olabilmektedir.

6. Duş ortamında solunan buharın içindeki kimyasallar içilen sudaki kimyasallara nazaran, kan dolaşımına daha hızlı karışırlar.

 

Duş Suyundaki Klor Neden Filtrelenmelidir?

 

   Şehir şebeke suyunun dezenfeksiyonu için uzun yıllardır klorlamanın kullanılmasıyla oluşan kalıcı halk sağlığı deneyimi tüketicileri arıtılmış su içmenin sağladığı yararlar hakkında oldukça bilinçlendirmiştir. Buna rağmen, bazı insanlar için günlük duşları esnasında %50 oranında klora maruz kaldıklarını öğrenmek şaşırtıcı olmaktadır. Bu nedenle, duş suyunun filtrelenmesi, içme suyunun filtrelenmesi ile eşit öneme sahiptir. Bilimsel çalışmaların sonuçları uzun süreli sıcak duşlar almanın sağlık riski oluşturduğunu belgelerle kanıtlamaktadır. Etrafı çevrili veya kapalı tip bir duş ortamında buharlaşan klor solunur.

Bunun yanı sıra düşük bir seviyede cilt tarafından da emilir. Klor, bakteriler gibi patojenik mikroorganizmaları yok etmek için suya ilave edilir ve oldukça reaktif olup yağ asitleri ve karbon parçacıkları ile birleşerek farklı formlarda toksin bileşikler oluşturur. Sağlık alanındaki araştırmalar klorun duş ortamında solunması ve cilt tarafından emilimi ile hastalıklar ve ciddi rahatsızlıklar arasında bağlantı olduğunu göstermektedir.

 

   Klorlu su ile alınan duş önceden var olan rahatsızlıkların (astım ve egzama gibi) daha da artmasına neden olabilmektedir. Filtrelenmiş suyun sağlık yararlarına ek olarak kozmetik yararları da vardır. Kuru veya pul pul olan dökülen cilt, kuru kırılgan saçlar ve tahriş olmuş kızarık gözler klora maruz kalındığının belirtileridir. Aynı zamanda sert suyla alınan duşların cilt problemlerini de beraberinde getirdiği gerçeğini bize anlatır. Filtrelenmiş su ile duş almak bu belirtileri azaltır. Cilt ve saçların daha yumuşak olduğu hissedilir, gözlerdeki kızarma ve tahriş azalır.

 

Duş Filtresinin Sağlık Yararları

 

 • Klorun cilt üzerindeki kurutucu etkisi ortadan kalkar, cilt daha genç görünür, daha sağlıklı ve daha yumuşak olur.

 

 • Klorsuz su ile yıkanan vücut doğal nemini muhafaza edeceğinden pahalı losyon ve nemlendiricilere ihtiyacı büyük oranda azalır.

 

 • Saç derisi ve saçlar doğal nem ve yağını korur, daha yumuşak ve sağlıklı olurlar.

 

 • Başta banyo olmak üzere ev ortamında solunan hava kalitesi iyileşir, solunum yolları sağlığının korunmasına yardımcı olur.

 

 • Duşta iken klor solumak duş sonrası hissedilen yorgunluğun önde gelen nedenlerinden biridir. Kloru alınmış suyla duş almak vücudun zindeleşmesine ve sağlığına katkı sağlar.

 

 • Özellikle çocuklar klor solumanın zararlı etkilerinden dolayı risk altındadır, duş suyunun klordan arındırılması özellikle çocuklar için faydalıdır.

 

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp