Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

gumus-iyonlu-filtreler-ne-ise-yarar

Gümüş İyonlu Filtreler Ne İşe Yarar?

   Gümüş iyonu, güçlü ve doğal bir antibiyotiktir ayrıca enfeksiyonlara karşı etkili bir koruyucu görevi de bulunmaktadır.
Bir katalizör olarak çalışır, tek hücreli bakterilerin, virüslerin ve mantarların oksijen metabolizmaları için ihtiyaç duydukları enzimi çalışamaz hale getirir. Vücut kimyasına ve enzimlerine hiç zarar vermeden mikro organizmalar yok edilmiş olur. İçten tedavinin en doğal halidir.

   Çok çeşitli kullanım alanları olan gümüş iyonu, su arıtma sistemlerinin bir bölümünde kullanılmaktadır. Gümüş iyonunun, çeşitli hastalıklara sebep olan 650’den fazla mikroorganizmaya karşı etkili olduğu klinik deneylerle kanıtlanmıştır. Nano gümüş iyonu kuru boya filmine bulaşan bakteri hücrelerinin içine girer, bölünerek çoğalmalarını önler hücrelerinin metabolizmasını bozarak onları etkisiz hale getirerek yok eder. 

  Su arıtma sistemlerinde hem hijyen hem de kalite sağlayan bu iyon su arıtma filtresi olarak kullanılarak tankta bekleyen suyun bakteri üretmesine engel olmak amacıyla üretilmiştir. Her su arıtma cihazında bu filtreye ihtiyaç yoktur. Çünkü su arıtma sistemlerinde gerekli olan 5 ana filtre vardır. Bu filtre sayısı arttıkça suyunuzun çok filtre içerisinden geçip bakteri üremeye uygun bir ortam yaratmaya başlar. Filtre sayısı fazla olan cihazlarda gümüş filtreye ihtiyaç duyulur. Standart bir su arıtma cihazında bulunan filtreler Gümüş iyonlu filtrenin üremesini engellediği bakterileri zaten engeller bu yüzden her cihazda bu filtre bulunmak zorunda değildir.

Gümüş iyonlu filtre hakkında bilgi almak ve Su arıtma sistemi temin etmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz. 

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019