Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

detoks-filtre-ne-ise-yarar-far-infrared

Detoks Filtre Ne İşe Yarar ? (Far İnfrared)

   Asıl adı Far infrared olan halk arasında detoks filtre olarak adlandırılan bu filtre insan vücudundaki su moleküllerini aktive ederek vücuttaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olan ve toksin oluşumu ve birikimini engelleyen bir filtredir.

   Kandaki yağları, kimyevi maddeleri ve toksinleri ısıtır ve atar (detoks etki), böylece kan akışını düzenler. Aynı zamanda asit oranını düşürerek vücuttaki asit dengesini düzenler ve suda bulunan zararlı biyolojik varlıkları öldürür. Detoks filtrenin bir diğer özelliği ise vücuttan toksin atılmasını kolaylaştırır ve toksin birikimini engeller. Yani metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Suyun içerisinde dengeli bir oksijen salınımı sağladığı için dengeli enerji kullanımı sağlayarak dinç kalmayı sağlar.Toksinlerin atılmasını sağlayarak yorgunluk, halsizlik gibi problemlerin önüne geçer.

  Kısacası bu filtre vücuttaki su moleküllerini aktive eder. Vücuttaki oksijen oranını yükseltir Kandaki yağları, kimyevi maddeleri ve toksinleri ısıtır ve atar (detoks etki), böylece kan akışını düzenler, asit oranını düşürerek vücuttaki asit dengesini düzenler.

Detoks filtre hakkında bilgi almak ve temin etmek için Waterstation Su Arıtma Sistemlerine ulaşabilirsiniz.

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
alkali-filtre-nedir

Alkali Filtre Nedir?

Alkali filtre Reverse Osmosis sistemi ile kullanılan, pH dengeleyici vir su arıtma cihazı filtresidir.

Vücuda ihtiyacı olan mineral dengesini sağlar. Alkali filtre, arıtma sistemlerinin 7 pH değerinde saflaştırılarak ürettiği suya: kalsiyum, sodyum, magnezyum gibi mineraller ekleyerek pH oranının 8-8.5 değerine kadar yükselmesini sağlar. Ayrıca alkali filtre yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu daha çok kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. Alkali filtre sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan mineraller suya tekrar kazandırılır. Arıtma sistemleri faydalı bir sistem olup doğal sağıklı ve taze bir suyu bize hizmet olarak sunmaktadır. Insan vücudu içme suyuyla mineral ihtiyacının yalnız %1 lik bir kısmını karşılar. Bu sebeple arıtılmış suya olan ön yargıyı alkali filtreler ortadan kaldırır. Arıtm acihazlarının son filtresi olan ve suyun bardağımıza akmadan önceki son işleminin gerçekleştiği bu filtre son teknoloji bir çoğu su arıtma cihazında bulunan bir filtredir.

 Şeyda Ayaz   2020
granul-aktif-karbon-gac-filtre-nedir

Granül Aktif Karbon (GAC) Filtre Nedir?

Reverse ozmos teknolojisi kullanılan su arıtma sistemlerinde 2. basamağı oluşturan filtre granül aktif karbon filtredir. Aktif karbon yaygın olarak sudaki organik maddelerin tutulumunu sağlayarak renk, koku, tat ve klor giderimidir. Ancak burada, söz konusu olan sadece fiziksel bir süzme işlemi değildir. Aktif karbon filtreler, fiziko-kimyasal arıtma yapan sistemlerdir.

Aktif karbon kömürümsü bir yapıda olup  kullanım amacına göre Granül ve toz olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanlarından bazıları su arıtımı, endüstriyel saflaştırma ve hava arıtımıdır. Granül aktif karbon filtre genellikle organik madde kirliliğinde kullanılan ve etki eden bir yöntemdir. Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği de bulunur.  Aktif karbon filtrenin havadaki tozları çekme özelliği de vardır. TV ekranlarımızın siyah kısımlarının bu kadar toz tutmasının sebebi de kullanılan aktif karbondur. Aktif Karbon Filtreler, insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışır. Günde 15-20 dakika süre ile otomatik ters yıkama işlemini yapan Aktif karbon filtre bu şekilde kendisini yeniler. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşur. Bu gözenekler sayesinde birçok koku yayan zehirli gazlar, zirai ilaçlar ve kir tutulur. Aktif karbon filtre ile ilgili önemli bir nokta da aktif karbonun bakteri ve organik maddeleri tutması sebebiyle, burada kalan bakteri ve organiklerin, aktif karbonu bir besin gibi kullanıp üremeye zemin oluşturabilecek yapıda olmalarıdır. Bu sebeple su arıtma sistemlerinde kullanılan bu filtrenin 6-8 ay da bir değişimi ve en fazla 1 yıl kullanılması uygun görülür.

 

Filtre bakımı sizi ve sağlığınızı korur. Lütfen arıtma cihazı kullanıcıysanız filtrelerinizi doğru zamanda doğru firmadan değiştirin.

 Şeyda Ayaz   2020
su-icemeyenler-ne-yapmali

Su İçemeyenler Ne Yapmalı

Hepimizin bildiği gibi vücudumuzun %60 ı sudur. Bu oran yaş, cinsiyet,boy,kilo gibi unsurlarda değişiklik göstermektedir. Su insan hayatında olduğu kadar vücudumuz için de vazgeçilmez bir unsurdur. Insan vücudunda bu denli önemli dediğimiz su ; iç organlarımızın çalışmasında, aldığımız besinlerin parçalanmasında ve sindirilmesinde , hayati organlarımızın görevlerini yapmalarında oldukça öneme sahiptir. Su içerek hem vücudumuzu daha enerjik ve dinamik bir hale getirrebilir hemde beden sağlığımızı zinde tutabilriz. Uzmanların araştırmalarına göre yemeklerden önce içilen 1 bardak su, hem tokluk hissi yaratır hemde yediğimiz besinlerin sindirimini kolaylaştırır. Güne 1 bardak su ile başlamak bizi gün boyu sağlıklı kararlar verme ve daha az yorgunluk hissine kapılmak noktasında olumlu etkileyecektir. Yeterli sıvı alınmadığında kişide yorgunluk , üşüme , halsizlik , bağışıklığımızda zayıflık ve dirençsizlik meydana çıkar.

Gündelik hayatımızda yoğun iş temposu yada sorunluluklarımızı yerine getirirken SU içme ihtiyacımızı gözden kaçırıyoruz. Sağlıklı bir bireyin günde en az 2,0 ile 3,0 litre arasında su tüketmesi gerekir. Temiz ve sağlıklı bir suya bu denli kolay ulaşırken edindiğimiz bu kötü alışkanlık geri dönüşü pek te mümkün olmayan bazı sağlıksal problemleri de yanında getirmekte. Gün içinde susadığımızı hissetmemiz vücudumuzun susuz kaldığının ve suya ihtiyaç duyduğunun bir sinyalidir. Biz 1,5 litre suyu içerkenki sürede vücudumuz 2 lt kadar su kaybetmektedir. Günlük tempomuz bize suyu unutturuyorsa eğer , bizler suyu kendimize hatırlatıcak bazı uyarıcılar kullanmalı yada sürekli olduğumuz yerlerde su dolu bir şişe bulundurarak bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflemeliyiz. Su içmemizi bize hatırlatması için yapışkanlı notlara uyarılar yazmalı veya daha ileri gidecek olursak telefonumuza alarm kurarak bir şekilde bize suyun hatırlatılmasını sağlamalıyız.

 

Su içme alışkanlığı olmayan yada su içemeyenlere şu şekilde alternatif sunabiliriz;

 

  • Tükettiğiniz çay , kola, kahve ve alkollü içecekleri hayatınızdan çıkartın yada bunların kullanımını en aza indirgeyin. Çünkü bu ve bu gibi içecekler diüretik içeceklerdir. Bizleri su içme isteğinden uzaklaştırırken aynı zamanda vücudumuzun su kaybetme kapasitesini de arttırırlar.

  • Eğer masa başı veya oturarak çalışıyorsanız masanızda bir şişe su bulundurun. Bu şişenin özellikle cam olmasına da dikkat etmenizi öneririz.

  • Eğer su içmek size zor geliyorsa suyunuza detox özelliği kazandırarak tüketmeyi deneyin. Beslenme ve diyet uzmanları suyu az kullanan kimselerin suyu renklendirici yada asit olmaksızın sağlıklı meyve ve sebzelerle çeşitlendirilerek kullanılmasında herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtmişlerdir.

  • Her sabah kalktığınızda ilk işiniz güne 1 bardak su içerek başlamak olsun. Gece yatmadan önce de mutlaka bir bardak su için ve baş ucunuzda bir bardak su bulundurun.

  • Tükettiğiniz suyun temiz bir su olduğundan ve taze bir su içtiğinizden emin olun.

  • Tükettiğiniz meyve suları veya şeker içeren içeceklerin size su kadar fayda sağlamadığını unutmayın. Suyun 0 kalori olması ve toksin atma, metabolizmeyı hızlandırma gibi özellikleri olduğunu da unutmayın.

  • Öğünlerinize su ile başlamayı alışkanlık haline getirin. Bu hem size su içme alışkanlığı kazandıracak hem de midenizde tokluk hissi oluşmasını sağlayacaktır.


Blogger : Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019
aritma-cihazlarina-dair

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazı ihtiyacınızı gelin birlikte tercih edelim. Doğru ürünü, uygun maliyeti yapısı ile kullanın.

 Şeyda Ayaz   1

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp