Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

blok-karbon-cto-filtre-nedir

Blok Karbon CTO Filtre Nedir?

Blok karbon filtre diye adlandırdığımız sıkıştırılmış aktif karbondan oluşan, yüksek basınçla sıkıştırılıp preslenerek silindirik bir hale getirilen aktif karbon filtreyi anlatmaya başlamadan önce bir önceki bloğumuzda bahsettiğimiz aktif karbon filtrenin ne olduğunu hatırlayalım. Aktif karbon yaygın olarak sudaki organik maddelerin tutulumunu sağlayarak renk, koku, tat ve klor giderimidir. Ancak burada, söz konusu olan sadece fiziksel bir süzme işlemi değildir. Aktif karbon sistemler, fiziko-kimyasal arıtma yapan sistemlerdir. Aktif karbon kömürümsü bir yapıda olup  kullanım amacına göre Granül ve toz olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanlarından bazıları su arıtımı, endüstriyel saflaştırma ve hava arıtımıdır. Granül aktif karbon filtre genellikle organik madde kirliliğinde kullanılan ve etki eden bir yöntemdir. Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği de bulunur. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşur. 5 mikrondan büyük tüm maddeleri tutan aktif karbon filtre henüz temizleme işlemini tamamlamadığından işlemi tamamlamak için son bir mikron büyüklüğü küçültülmüş filtreye ihtiyaç duyar. Blok karbon filtre 1 mikron büyüklüğünde olduğundan dolayı 2 numaralı aktif karbonda tutulamayan sağlığa zararlı mikroorganizma, kum, çamur ve suya bulanıklık, koku veren diğer maddeleri tutmak için küçük ölçekli bir filtreye ihtiyaç duymamıza sebep olur.

Blok karbon filtreyi fiziki özellik olarak tanımlayacak olursak, özellik olarak aktif karbon (toz) filtrenin preslenerek sediment filtre gibi silindirik bir biçime getirilmesiyle elde edilir.

Kaliteli bir su arıtma sisteminde ön takımın kendini tekrar etmemesi gerekir. Kendini tekrar eden filtre suyun geçişi esnasında mikron büyüklüklerindeki farktan dolayı ana membran filtreye giderek gözeneklerinin tıkanmasına ve ömrünün yarılanmasına sebep olacaktır. Diğer filtre fiyatlarına göre daha pahalı olan ana membran filtre, değişim sıklığı olarak 2-3 yıla kadar kullanılabilme şeklinde üretilmiştir. Fakat 1-2 ve 3 numaralı filtrelerden herhangi birinin kendini tekrar etmesi durumu, ana membrana zarar vererek bizi hem maddi anlamda hem de sağlık açısından farklı noktalara götürmeye sebep olabilir. Kalite ve ürün özelliği açısından size iyi bir hizmet sunmayı amaçlayan Waterstation su arıtma sistemleri, diğer firmalardan farklı olarak ürünlerinde bu önemli noktaya dikkat eder ve suyunuzu sağlıkla içmenize yardımcı olur.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
alkali-filtre-nedir

Alkali Filtre Nedir?

Alkali filtre Reverse Osmosis sistemi ile kullanılan, pH dengeleyici vir su arıtma cihazı filtresidir.

Vücuda ihtiyacı olan mineral dengesini sağlar. Alkali filtre, arıtma sistemlerinin 7 pH değerinde saflaştırılarak ürettiği suya: kalsiyum, sodyum, magnezyum gibi mineraller ekleyerek pH oranının 8-8.5 değerine kadar yükselmesini sağlar. Ayrıca alkali filtre yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu daha çok kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. Alkali filtre sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan mineraller suya tekrar kazandırılır. Arıtma sistemleri faydalı bir sistem olup doğal sağıklı ve taze bir suyu bize hizmet olarak sunmaktadır. Insan vücudu içme suyuyla mineral ihtiyacının yalnız %1 lik bir kısmını karşılar. Bu sebeple arıtılmış suya olan ön yargıyı alkali filtreler ortadan kaldırır. Arıtm acihazlarının son filtresi olan ve suyun bardağımıza akmadan önceki son işleminin gerçekleştiği bu filtre son teknoloji bir çoğu su arıtma cihazında bulunan bir filtredir.

 Şeyda Ayaz   2020
post-karbon-filtre-nedir

Post Karbon Filtre Nedir?

 Su arıtma cihazlarında 3 adet karbon filtre bulunur. bunlar aktif karbon filtre, blok karbon filtre ve son olarak post karbon filtredir. Su arıtıcılarda   post karbon (tatlandırıcı) diye adlandırdığımız beşinci aşamadaki filtredir. Bu filtrenin görevi su arıtma cihazlarının yararları arasında da olan suyun içerisinde ki kloru yok ederek tat vermektedir. Çeşme suyunun tadının ve kokusunun kötü olmasından kaynaklı post karbon filtre su arıtma cihazlarında çok önemli bir yer alır. Post karbon filtre yardımıyla suda herhangi bir acılaşma ve bozulma meydana gelmemekte ve suya yapay bir tat vermeden saflığını koruyarak acı tadı yok olmaktadır. Hiçbir şekilde kimyasal madde bulundurmaz. Hindistan cevizinin kabuğu toz haline getirilir. Sonrasında suya tat vermek için toz haline gelen hindistan cevizi kabuğu kullanılılır. Bu tamamen doğal hindistan cevizi kabuğundan oluşmaktadır. Doğal olmasının yanı sıra oldukçada yararlıdır. Suya tat vermek için kullanılan bu filtre , bizim su arıtma cihazlarını daha çok tercih etmemizi sağlamıştır. Post karbon filtreler arıtma cihazlarına eklendikten sonra ailelerin damak tadına daha fazla hitap edebilmek hedeflenmiştir.  Bu filtre sayesinde Ph seviyesi yükseltilmiş su daha yumuşak bir içim sağlayarak damak zevkimize hitap edecektir. Arıtma cihazının beşinci aşamasında olan bu filtrenin değişim sıklığı 12 ay yani yılda bir kezdir. Arıtma servisinize suyun tadında bir değişiklik olduğunu yada suyunuzun acı olduğunu söylüyorsanız eğer: yüksek bir olasılıkla tatlandırıcı olarak da bilinen post karbon filtrenizin değişim periyodu gelmiş demektir.

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
silifoz-filtre-ne-ise-yarar

Silifoz Filtre Ne İşe Yarar?

  Sağlıklı ve iyi bir suya ulaşmak için ne gibi yöntemler olduğunu önceki bloglarımızda detaylı olarak anlatmıştır. Sağlıklı bir suya ulaşmanın en kolay ve pratik yolu ise bir su arıtma cihazı edinmekten geçiyor. Farklı modellerde ve özelliklerde üretilen su arıtma cihazlarında kullanılan birçok malzeme ve cihazın özelliklerini belirleyen en önemli unsur ise filtrelerdir.

  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler; şehir şebekelerinde sağlıklı suya ulaşmak için ihtiyaç duyulan arıtma işlemlerini yapacak malzemelerden oluşturulur. Peki farklı bölgelerde ve hatta kullanım alanına göre farklılıklar gösteren bu su arıtma cihazları ne gibi farklılıklar oluşturur. Tabi ki kuyu suyu veya merkezi sistemli yerlerde kullanılacak su arıtma cihazları yoğun kirece karşı dayanıklı veya basınca dayanıklı filtreler kullanılarak üretir. Kuyu suları veya doğal kaynak suları sert sulardır ve sert sular damak tadımıza çokta hitap etmedikleri için bir yumuşatmaya ihtiyaç duymaya sebep olurlar.

  Kireç nedir sorusunun yanıtını hatırlayacak olursak; Kireç sert su demektir. Sert su, suda yüksek düzeyde kalsiyum ve magnezyum iyonu bulunması sonucu oluşur. Ülkemizdeki en önemli su problemidir. Kireçli su kullanımı sonucu: Gergin bir cilt ve sert saç. Daha çok sabun ve temizleme ürünü kullanımı. Küvetinizde ve lavabolarınızda sabun köpüğü lekesi. Tabaklar, cam eşyalar ve çatal bıçak üzerinde leke. Su tesisatında kireçlenme. Yüksek elektrik ve gaz faturaları. Araç ve gereçlerinizin ömrü kısalır.

  Peki tüm bunlarla Silifoz filtrenin ne bağlantısı var dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki Silikoz filtre; kireç önleyici özelliği sayesinde suda bulunan kireci önleyerek kireçsiz bir su elde etmenizi sağlar. Silifoz filtrelerde; pas, korozyon ve kireç taşı oluşumunu önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Silifoz suyun içinde dolaştığı metalin yüzeyini çok ince ama sağlam bir fosfat filmi şeklinde kaplayarak, metalle suyun temasını kesmektedir. Suda çözünen 2 ppm Fosfat molekülleri suda bulunan ve kalıcı sertliği meydana getiren kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonatın kireç taşı halinde su dolaşım sistemine çökmesini engeller.


  Silifoz dispanserler hemen hemen tüm su sistemlerine takılabilir. Ayrı bir elektrik tesisatına ihtiyaç yoktur ve neredeyse hiçbir bakım gerektirmez.
Yapılması gereken tek şey cihazınızdaki küreler bittikçe yenisini koymaktır. Doldurması çok kolaydır.

 

  Bugün ki yazımızda da Silifoz filtre hakkında sizleri bilgilendirmeyi hedef edindik. Umarız sizlere sağlıklı bir bilgi aktarımı sağlayabilmişizdir.

Silifoz filtre hakkında bilgi almak ve temin etmek için Waterstation Su Arıtma Sistemlerine ulaşabilirsiniz.

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020

Su Arıtma Cihazı Kampanyaları

   Bir su arıtma cihazı ile tasarruf etmek artık çok kolaydır. Su arıtma cihazları hayatlarımızı kolaylaştırırken aynı zamanda da birçoğu yönden hayatımıza tasarruf sağlayarak yardımcı olurlar. Bazı teknolojik ürünler maliyetleri yüzünden birçok aileye külfetli geldiğinden bu tarz fayda sağlayan ürünleri temin edememektedirler.  Bir su arıtma cihazı oldukça uygun fiyatlarla size ve ailenize bir ömür tasarruf sağlar. Hem sağlıklı suya ulaşmanız hem de düşük bütçeyle su arıtma cihazına sahip olmak için Waterstation sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Gelin sizinle ufak bir hesaplama yapalım. 4 kişilik bir aile için:

  • Haftada 2 damacana su tüketmelerine karşı: 2x10:20 TL HAFTALIK
  • 20X4:80 TL AYLIK
  • 80X12:960 TL YILLIK
  • Günde 3 TL ile bir su arıtma cihazı alarak 9/10 aylık damacana fiyatıyla bir su arıtma sahibi olabilirsiniz. Hatta bu 3 TL sizi bir süre sonra su arıtma cihazı sahibi yapacak ve dışarıdan suya para vermemenize yarar sağlayacaktır.

Siz de bir su arıtma cihazı alarak tasarruf sağlamak ve işinizi kolaylaştırmak isterseniz size de Waterstation ailesine bekleriz.  Sağlıklı günler..

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp