Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

aritma-cihazlari-ne-kadar-atik-su-uretir

Arıtma Cihazları Ne Kadar Atık Su Üretir ?

 Arıtma sistemlerinde çalışma şekli olarak tasarlanma aşamasında düzenlenmiş bir prensip olan atık su kimilerinin çok takıldığı bir konudur. Fakat bilinmesi gereken en önemli şey reverse ozmos sisteminin bu şekilde çalıştığıdır. Ozmos iki farklı yoğunluktaki ortamın yarı geçirgen bir zar ile ayrılması ve daha sonra çok yoğun ortamdan az yoğun ortama madde geçişi ve ortam yoğunlukları eşitlenene kadar bu geçişin devam etmesi esasına dayanır, bu biyolojik ve fiziki bir olaydır. Bunun sonucunda istenmeyen yoğunluktaki su atık olarak cihazın giderinden atılır. Arıtma sistemlerinin çalışma prensibi sonucu ortaya çıkan atık su tüm cihazlar için ortak bir noktadır. Atık su olmadan bir tezgâh altı su arıtma sistemi kullanmak ne yazık ki mümkün değildir.

 Bilmemiz gereken bir diğer husus atık olarak şebekeye aktarılan bu suyun işlenmiş olduğu ve tekrar kullanıma uygun olmadığıdır. Suyun kirliliğine ve basıncına göre değişiklik gösteren atık konusu; bazı bölgelerde 1’ e 1 bardak sonuç verirken bazı bölgelerde 1’e 2 bardak şeklinde sonuç verir. Bu su arıtma sistemi kullanmak isteyen bir bireyin bilmesi ve kabul etmesi gereken bir durumdur. Atık su her su arıtma sisteminde olan ancak ışınla filtreleme yapan su arıtma sistemlerinde bulunmayan bir durumdur. Bu su istenmeyen bakteri ve sudaki kirlilikleri barındırdığından dolayı bu suyu herhangi bir şekilde ailelerin kullanması tavsiye edilmez. Kimi aileler bu suyu bir hat çekerek lavabo ( WC ) ya da bahçe sulamada kullanmak isteseler de bu suyun da arıtılmadan kullanılması doğru olmayacaktır.

  İSKİ’ni ton ve m3 bazında evlere su dağıtmasından dolayı da herhangi bir maddi zarar sağlamaz. En fazla faturanızdaki rakamı tek basamaklı olarak değiştirecek olan atık su konusu bir sorun oluşturmamakla beraber size herhangi bir zararda sağlamaz. İSKİ’nin kanalizasyonlardaki kirli suyu da arıtarak atık kısmına ulaştırdığını düşünürsek te bu işlem çevreye veya doğaya da zarar sağlamaz.

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp