Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

aritma-cihazi-alirken-nasil-cihaz-tercih-etmeliyim

Arıtma Cihazı Alırken Nasıl Cihaz Tercih Etmeliyim ?

Hayatımızdaki yeri bir şeyle kıyaslanamayacak kadar değerli olan içme suyunu, sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kendinizin üretmenizin verdiği rahatlığa erişmenize yarayan su arıtma cihazlarıyla ilgili karar aşamasında sizi doğru yönlendirmek için yazdığımız birkaç maddeyle doğru karar vermenize yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bir su arıtma cihazı alırken ürün özellikleri, fiyatı, kullanım kapasitesi, kullanım şekli, filtre değişim periyotları gibi bizi, tercihte seçiciliğe yönlendiren özelliklerden bir diğeri de ürünü pompalı mı yoksa pompasız mı tercih etmemiz gerektiği.

Yaşadığımız coğrafi bölge, yaşadığımız şehrin merkezi konumu, altyapı gelişimleri gibi birçok etken bu kararı vermemizde etkili bir unsur oluyor. Reverse osmos arıtma cihazları belli bir basınçla çalışmaktadır. Bir cihazın pompasız çalışabilmesi için suyun 3-4 bar civarında olması gerekir. Pompasız cihazlarda basınçla suyun cihazda filtrelenme işlemi uygulanırken pompasız cihazlarda bu durum elektrik sayesinde pompa yardımıyla gerçekleşir. 3-4 barın altında kalan evlerde gerek cihazın kullanıldığı dairenin katı, gerek kullanıldığı bölge, gerekse de cihazın kullanıldığı yerin altyapısal faktörü suyun 3 bar altında kalmasına sebep olmaktadır. 3 bar altında kalan su iyi bir basınçla cihaza su veremediğinden dolayı sağlıklı bir şekilde çalışmayacak, cihaza az su geldiği için su tankta dolmayacak ve su alamama şikâyeti ile karşı karşıya kalmanıza sebep olacaktır. Pompalı ve ya pompasız cihazlarda arıtılan suyun kalitesi, içilebilirlik oranları aynıdır. Fakat çalışma prensibi sebebiyle yetersiz kalacak olan bu cihaz size çıkardığı sorunlar sebebiyle arıtma cihazını faydalı bulmanızı ve randıman almanızı engelleyecektir. Genellikle yüksek katlı binalarda ve ya şebekenin yetersiz kaldığı noktalarda pompalı cihazı size satıcı firma önerecektir. Pompalı bir cihaz size herhangi farklı bir masraf veya sorun çıkartmamakla beraber, günümüzde yeni yeni pompasız sistemler yaygınlaşmaya başlamıştır. Depo sularını arıtmayı da sağlayan pompalı cihazlar, büyük sitelerin merkezi sistem su depolama alanlarındaki suyun kalitesini arttırarak güvenilir su kullanımına yardımcı olur.

Eğer yaşadığınız yer büyük bir şehir değilse ve ya işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız size pompalı cihaz tavsiye etmekten kaçınmayız. Fakat suyun 3 bar üzerinde olduğu bilinen yerlerde aynı işlem basınç tarafından yapacağından dolayı elektrikli bir cihaza gerek kalmayacaktır. Elektrikli mi yoksa elektriksiz bir cihaz mı tercih etmem gerekiyor diyecek olursanız da cevabımız aynı olacaktır. Çünkü elektrikli cihaz pompalı elektriksiz cihaz ise pompasız olarak adlandırılır.

Tercih size ve suyunuzun basıncına bağlıdır. Alacağınız ürünün markası ve hizmeti, cihazın pompalı ya da pompasız olmasının önüne geçerek size sağlıklı bir su elde etmede yardımcı olacaktır.

Bu doğrultuda sizi kurulumdan önce ziyaret ederek, ön bilgi sunan Watertstation su arıtma sistemleri karar vermenizi kolaylaştıracaktır. İletişim için 0850 532 02 82 numarasını arayabilirsiniz. 

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp