Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

arac-icinde-beklemis-isinmis-sular-nelere-sebep-olur

Araç içinde beklemiş ısınmış sular nelere sebep olur?

      Havaların iyice ısınmasıyla birlikte serin yerlere ve sahil kenarlarına ziyaretler çoğalıyor. Susuzluğu en çok hissettiğimiz ve vücudumuzun su kaybından dolayı bitkin düştüğü bu zamanlarda kolay ulaşımıyla bize en cazip gelen şey pet şişeler oluyor. Pet şişe sular maalesef ki göründüğü kadar masum değil ve içtiğimiz suda göründüğü gibi temiz değil. Pet şişe naylondan, plastik maddeden üretilen içecek kabıdır. Üretimi oldukça ucuz ve kolay olduğu için dünyanın her yerinde kullanımı oldukça yoğundur. Pet şişelerin içerisinde, bazı bebek emziklerinde ve hatta market fişlerinde bulunabilen BPA (Bisfenol A) çocuklarda hormon bozukluklarına, yetişkinlerde ise göğüs kanserine yol açabilir. Plastiğin içerisinde bulunan kimyasallar dolayısıyla pet şişeden tüketilen bir suyun kalitesi ( pH değeri ) düşüyor. 2015 yılında yapılan Ambalajlı Su Raporu araştırmasına göre Türkiye’de bulunan 167 su markası temizlik standartlarından bir veya birkaçına uygun değil. Pet şişelerin içerisinde bulunan BPA’nın yanı sıra dioksin adlı bir kimyasalda bulunuyor. Dioksin büyük bir grup kimyasal bileşiğin adıdır. Benzer yapıya sahip bir grup kimyasalın bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Bu bileşikler hidrojen, karbon, oksijen ve klor atomlarından oluşmaktadır. Zararlı bir maddedir. Yapılan araştırmalar sonucu plastiklerin sıcak su veya ısıyla temas etmesi sonucu dioksin üretildiği ifade edilir. Dioksin çok zararlı kanserojen maddedir. Birçok fast food şirketi bu nedenle plastik kullanımından vazgeçmiştir. Bunun yerine kâğıt bardak kullanımına geçilmiştir. Dioksinin zararlı olmasının en büyük nedenlerinden biri de bir kere bedene girdikten sonra bir daha dışarı atılamaz olmasıdır. Yağ dokuda birikir ve hayat boyu orada kalır. Doğum yapmamış kadınlarda meme kanseri görülmesinin nedenlerinden biridir. Hamile kadınlar emzirme ile birlikte farkında olmaksızın göğüslerinde birikmiş olan dioksini bebeklerine aktarmış olurlar. Bu şekilde bebek daha doğar doğmaz dioksin ile tanışmış olur.

      Özellikle araçlarda bırakılan unutulan ısınmış suların içilmemesi konusunda ciddi uyarılar yapan yetkili birçok araştırmacı aynı zamanda bu suların ayna görevi görerek araçların yanmasına sebep olduğunu da belirtmiştir.

      Sağlığımızı bu denli tehdit eden plastik şişeler hayatımızın en yaygın alışkanlığı olmuş durumda. Fakat bunun yerine evde temin ettiğiniz cam bir şişe veya çelik bir matara size aynı işlevi sağlayacaktır. Hayatımızdan tamamen çıkartmamız gereken pet şişeleri özellikle araç içinde unutulduklarında veya sıcak bir yerde ısındığında direk imha edin ve kullanmayın. Pet içerisindeki kimyasalların ısı ile aktive olması ve suya sızarak vücudumuza girmesi oldukça büyük riskler meydana getiriyor. Araçta unutulan açılmış pet şişe içerisindeki suların bir süre sonra kokmasının renginin değişmesinin ve hatta bulanıklaşmasının asıl sebebi budur.

Pet şişe alırken bir kez daha düşünün. 

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazlari-ile-ne-kadar-tasarruf-saglariz

Su Arıtma Cihazları ile Ne Kadar Tasarruf Sağlarız?

   Su arıtma sistemleriyle birlikte kolayca sağlıklı suya ulaşmayı başarmış bulunuyoruz.  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler sayesinde hem suyunuzu sağlıklı bir şekilde arıtıyorsunuz hem de taze ve güvenilir bir suya ulaşmış oluyorsunuz. Peki su arıtma cihazlarının aynı zamanda bizi ekonomik rahatlığı da kavuşturduklarının farkında mıyız? Bir su arıtma cihazı sudan tasarruf sağlayıp doğaya ve çevreye katkı sağlarken bizlerin cebine de katkı sağlıyor. Nasıl mı gelin inceleyelim.

 

  Her an taze suya ulaşabilme imkânı sunan ve bizleri su taşıma zahmetinden kurtaran su arıtma cihazları, aynı zamanda cebimizi de düşünmektedir. Kısa bir hesap yapacak olursak: 4 kişilik bir ailenin yeme, içme, meyve sebze yıkamak için haftalık ortalama 4 damacana su kullandığını varsayalım. Damacana başına 9 TL ödedikleri göz önüne alındığında haftalık 9x4:36 TL, aylık bu ücret 144 TL, yıllık 1728 TL yapacaktır. 10 yılda ise 17280 TL yi bulacaktır. Günümüz şartlarında hiçte göz ardı edilmeyecek bir rakam bu aslında. Yani bir arıtma cihazı edinip bunu 10 yıl kullanmanız sonucunda arıtma cihazı sizi bir araba sahibi yapabilir.

  Su arıtma cihazı bakımları ve filtre fiyatları ile size yılda max: 250 tl masraf çıkartacaktır. Bunu hazır et veya damaca ile kıyasladığımızda aradaki fark tam; 1478 TL olacaktır. Sadece hazır içme suyuna ödediğiniz faturanızın dışındaki tutar bu. Bir de şöyle düşünün hem şebeke suyu faturası hem de içme suyuna ödediğiniz tutar neden yalnızca hazır suya ödediğiniz tutarla aynı olsun ki?

  Yüksek tutarları parçalar halinde ödemek bize her ne kadar az gibi gelse de, bir ailenin içme suyuna ulaşmak için ödediği bu tutar hiçte göz ardı edilesi cinsten değil. Su arıtma cihazları sağlığınız kadar cebinize de dost olacaktır.

 Şeyda Ayaz   2020
ictigimiz-su-sadece-su-mu

İçtiğimiz Su Sadece Su Mu?

İnsanlık tarihinin varoluşundan bu yana hayatımızın temel maddesi olan su, birçok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Suyun doğada var oluşu ve işlenerek bize servis edilmesi de insanların hayatını kolaylaştırmakla kalmayıp taşınabilir hale gelip birçok alanda kolaylıkla kullanılmasını sağlamıştır. Su insanlığın en değerli varlığıdır. Susuz bir hayat ne yazık ki düşünülemez. Hızla yaklaşan su kıtlığı, suların kirletilmesi, suya gereken değerin verilmemesi de maalesef insanlığın kısır döngüyle yok olmasına sebep oluyor. Peki hayatımızda bu kadar değerli bir yeri olan su bizim hayatımızda nerede?  Hayatımız için bu kadar kıymetli olan suyu biz nasıl tüketiyoruz? Su içerken yalnızca su mu içiyoruz yoksa beraberinde farklı şeyleri de vücudumuza alıyor muyuz?

   Suyun içerinde yer alan vitamin ve mineraller işlenerek şişelenir ve her an ulaşabileceğimiz şekilde karşımıza çıkar.  Hazır pet şişelerde bulunan ‘BPA’ veya ‘bisfenol’, östrojeni taklit eden bir kimyasaldır. Öğrenme ve davranış sorunları, değişmiş bağışıklık sistemi işlevi, doğurganlık sorunları gibi sağlık bozukluklarını ortaya çıkarır ve kızlarda erken ergenlik çağını başlatır, sperm sayısını azaltır, prostatik ve meme kanserini ise arttırır. Plastik şişelerde bulunan bir diğer kimyasal ise ‘ftalatlardır’. Bunlar doğada endokrin bozuculardır ve azaltılmış sperm sayısı, testis atrofisi ve karaciğer kanseri gibi çok çeşitli gelişimsel ve üreme yan etkileri ile bağlantılıdır. Herhangi bir sebepten bozulan salgı sistemi(endokrin) ise günümüzde giderek daha sık karşılaştığımız metabolizma hastalıklarının başlıca sebebidir.
Bu şişelerin yapıldığı kimyasalların yanı sıra, şişelenmiş su içtiğimizde, kendimizi temelde suyun zehirli kirletici maddeleri olan florür, klor, arsenik, alüminyum ve benzeri tehlikeli maddelere maruz bırakıyoruz. Şişelenerek satılan suların neden son kullanma tarihi bulunduğunu hiç düşündünüz mü? Sebebini şu şekilde açıklamak yanlış olmayacaktır: yayınlanan son çalışmalara göre, şişe su firmalarının yarısı sularını musluk suyu ile doldurmakta. Çünkü şişelenen sular da musluk sularından filtrelenen ama filtrelerin temizliğine önem gösterilmeyen ürünlerdir. Ömürlerinin korunması ve pet şişe içerisindeki plastik tadının suya geçmesini engellemek için şişelerin yapımında kullanılan ‘fenol’ler sıcağa maruz kalan su dolu şişelerde açığa çıkarak birçoğu hastalığa sebep oluyor. Şişelere verilen Pet isminin nereden geldiğini merak ediyorsanız cevabı basit. Kullanılan plastiğin isminden Polyethylene tetrapythalate den geliyor. Hem insanlara hem de hayvanlara zarar verebilen bu plastikler bizi tehdit altına alıyor. 
Bu şişelerin tek kullanımlık olması ise sizi yanıltmasın. Evet, damacanayla kıyaslandığında daha az tehlikeli olduğu bir gerçek fakat bu şişelerin atılması da ciddi bir çevresel tehlike oluşturur. Bu şişeler üretilirken, etkili olan toksik emisyonlar ortaya çıkar. Bunları imha ederken plajlar, yol kenarların, boş alanları ve toprak dolguları kullanılır. Bu plastik yığınları, gezegenimizi bir çöplüğe çevirerek ayrışmadan yıllarca birikir. Toksinlerin aşırı dozundan kaçınmasını önlemek için, kendinizi üreticilerin şişe suyu için kullandıkları plastik konusunda bilgilendirin.

 

   Kullandığınız suya dikkat edip kaynağını bildiğiniz bir suyu tüketin. Su bayatlamaz ve son kullanma ömrü yoktur. Siz de bilinçli bir kullanıcı olun ve içtiğiniz hayati değer taşıyan suyun kaynağını bilin.

 

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
neden-su-aritma-cihazi-almaliyiz-2

Neden Su Arıtma Cihazı Almalıyız 2

    Günümüzde su arıtma cihazı olmadan çeşme suyu içmek intihar etmekle eş anlamlıdır ve "neden su arıtma cihazı almalıyız?" sorusuna net bir cevap niteliğindedir. Canlıların hayatını devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyulan en temel kaynak elbette sudur. Vücudumuzun %70`inin sudan oluşuyor olması da bunun en büyük ispatlarındandır. Hepimiz sağlıklı bir bireyin günde en az 2 litre su tüketmesi gerektiğini biliriz. Ancak diğer yandan da şebeke sularındaki risk faktörleri, klorlama, damacana suları hammaddesinden kaynaklanan kimyasal kirlilik, üretim sırasında oluşabilecek kirlilikler, damacana pompalarından kaynaklanan bakterilerin insan sağlığını tehdit ettiği de su götürmez bir gerçek. Öyleyse mesele sadece su içmek değil kaliteli ve sağlıklı su içmek. Peki hem kaliteli hem sağlıklı hem de hesaplı suyu kullanıma uygun olarak evimizde nasıl üretebiliriz? İşte bu noktada su arıtma cihazları çekilin yoldan diyerek devreye giriyor.

    Günlük yaşantımızda kullandığımız şebeke sularını içilebilir hale getirmek, çay, kahve, yemek, çorba gibi birçok gıda tüketiminde kullanabilmek için bir su arıtma cihazına sahip olmamız yeterli. Arıtılmış temiz suyun sağlığımız yanında çaydanlık ya da ısıtıcı cihazların dibindeki kireç oluşumunu da engeller. Su arıtma cihazı almak uzun vadede satın su almaktan kat kat daha karlıdır. Basit bir hesaplama yapmak gerekirse; 3 kişilik bir aile haftada 10 TL den 1 damacana alsa ayda 40, yılda 480 TL sadece içme suyuna harcama yapar. Su taşıma, su bitti ,ara gelsin derdiyle uğraşılmaz. Hazır sulara nazaran daha yumuşak olduğu için lezzeti ve içimi oldukça keyiflidir. Arıtılmış su sadece vücudumuz için değil, kombi veya bulaşık makinesi gibi cihazların da ömrünü uzatır.

    Mutfakta ayak altında bulunan bir damacana ve su pompasından kurtulmak bile su arıtma cihazı almak için geçerli bir nedendir Sağlığımız açısından olmazsa olmazımız olan suyu daha kaliteli ve ekonomik olarak elde etmek istiyorsak aldığımız su arıtma cihazının da kalitesi aynı oranda etkili olmaktadır. İşte tam da burda WaterStation su arıtma cihazı imdadımıza yetişiyor. Lezzetin ve kalitenin adresi WaterStation ailesine katılmak için sizleri ofisimize bekliyoruz

 

Blogger: Kübra Karadağ

 Şeyda Ayaz   2019
aritmali-surahiler-hangi-kullanim-icin-uygun

Arıtmalı sürahiler hangi kullanım için uygun?

  Son zamanlarda sık sık televizyonlarda gördüğümüz ve oldukça fazla reklamı olan arıtmalı sürahiler hızlı satış adetlerine ulaşmış tek filtreli ürünlerdir. Arıtmalı sürahiler suyun güvenilir olduğu ülkelerde sudaki kokuyu alıp suyun tadını berraklaştırmak amacıyla kullanılmaya başlamış bir üründür. Yurt dışı ülkelerinde temiz ve içilebilir bir suya ulaşmak oldukça maliyetli bir olaydır. İçme suyunun bu denli pahalı olması insanları yeni ve pratik çözümler arayışına sokmuştur. Suyun güvenilir ve temiz olduğuna inanılan bölgelerde arıtmalı sürahiler kullanılmaya başlanmış ve maliyet hesabı yapıldığında bu suların şişe sulardan çok daha uygun olması filtre değişim ücretlerinin düşük olması kullanıcıyı cezbetmiştir. Yalnız yaşayan ve içme suyu tüketme kapasitesi düşük olan aile ve kişilerin tezgâh altı bir su arıtmayı maliyet olarak yüksek bulması sebebiyle tercih edilen arıtmalı sürahiler kullanım kolaylığı ve uygunluk sağlıyor.

 

Tek filtreden oluşan bu sürahilerin filtre ömrü 4 haftadır. Arıtmalı sürahiler yalnız yaşayan kişilerin popülaritesini kazanmış ve günlük 3-4 litre suyu yumuşatan bir sistemdir. Fakat bu sistemler suyun güvenilir olduğu yerlerde kullanılması önerilen ürünlerdir. Çünkü bu ürünler fiziksel bir arıtma yaparak sudaki kötü koku verici maddeleri küçük tek filtreyle tutar. Fiziksel bir arıtma işlemi yapan bu ürün sudaki klor ve kireci büyük miktarda aktif karbonlar tarafından tutarken, az miktarda da sülfat ve ağır metalleri tutmaktadır. Tezgâh altı bir su arıtma cihazı kullanmak istemeyen ve ya böyle bir sisteme ihtiyaç duymayan kişilerin de kullandığı bir yöntem olan arıtmalı sürahiler ülkemizde de son yıllarda popülerliğini arttırmıştır.

 Şeyda Ayaz   2019
su-yumusatma-cihazlari-nasil-calisir

Su Yumuşatma Cihazları Nasıl Çalışır?

 Günümüzde hemen hemen her evde bulunan su arıtma cihazları; güvenilir ve sağlıklı su içmek isteyen birçok aileye hizmet sunan bir cihazdır. Suyun kimyasal ve diğer maddelerden arındırılmasıyla elde edilen temiz içme suyunu bize sunan bu ürün sert suyu hemen fark etmemize de sebep olur. Bu noktada  suyunuzda sertliğe neden olan mineralleri tutarak yumuşak su elde etmeniz sağlayan su yumuşatma cihazları suyun sertliğini gidererek makine ve ekipmanlarınızı; ev aletlerinizi ve eşyalarınızı sudaki kirecin olumsuz etkilerinden korumanıza yardımcı olur.

  Peki ya neden suyu yumuşatmaya ihtiyaç duyarız düşündünüz mü? Bu konuyu şu şekilde açıklayabiliriz;

Suyun içerisinde bir takım iyonlar vardır. Bu iyonlardan kalsiyum ve magnezyum, suda sertliğe neden olan iyonlardır. Suda bulunan kalsiyum ve magnezyum miktarı sudaki sertlik miktarını belirler ve genelde sertlik birimi olarak Fransız Sertliği terimi kullanılır.

 

Suların sertlik derecesi aşağıdaki gibi sınıflandırılır;

 

  • Çok Yumuşak Sular 0 - 7 F
  • Yumuşak Sular 7 - 14 F
  • Orta Sert Sular 14 - 21 F
  • Oldukça Sert Sular 21 - 32 F
  • Çok Sert Sular 32 - 54 F

 

  Suyun sertlik derecesi, insan sağlığını doğrudan etkilemese de maddi ve estetik bakımdan çok önemlidir. Sert sular sanayide ve ya üretimde kullanmak, yemek pişirmek ve çamaşır yıkamak için elverişli sular değildir. Fazla sabun kullanımına neden oldukları ve endüstride kazan ve borularda kireç oluşumuna yol açtıkları için tercih edilmezler. Bu noktada da birçoğu yerde su yumuşatma sistemi kullanılır. Maliyeti en aza indirgemek ve sanayi ya da evlerde su ile çalışan cihazların ömrünü uzatmak için yaygın kullanılan bu sistemler nasıl çalışır gelin bir göz atalım;

   Suda bulunan Kalsiyum ve Magnezyum iyonlarının sebep olduğu sertliği gidermek için iyon değiştirici katyonik reçineler kullanılır. Bu reçineler sodyum formundadır. Su Yumuşatma Sistemleri tam otomatik sistemlerdir.

Su içi reçine dolu filtreden geçirilir. Suda bulunan sertlik iyonları sodyum iyonları ile yer değiştirir. Böylelikle su yumuşatılmış olur. Belli miktarda sert su, su yumuşatma filtrasyon sisteminden geçtikten sonra, reçine tanecikleri sertlik mineralleri ile kaplanır. Sertlik iyonlarının reçineye tekrar tutunabilmesi için sistem tuzlu su (NaCl) ile rejenerasyona girer. Tuzlu su içi reçine dolu tanka verilir ve reçine sodyuma doyar.  Yıkama işleminde kalsiyum ve magnezyum iyonları tarafından bloke edilen reçine tuzun kloru ile birleşerek drenaj hattından atık su olarak dışarıya atılır.

Su Yumuşatma işlemi bu şekilde reçine doydukça otomatik olarak rejenerasyona girerek devam eder.

 

Su yumuşatma cihazı nasıl rejenere olur? 

  Su yumuşatma cihazı içindeki reçine tanecikleri doyma noktasına ulaştıktan sonra suya sertlik veren iyonları tutamaz hale gelir. Bu aşamada rejenere edilmeleri gerekir. Rejenerasyona işlemi, su yumuşatma cihazının otomasyon valfi aracılığıyla otomatik olarak yapılır. Reçineler doyduğunda otomasyon valfi devreye girer. İçinde tablet tuz bulunan tuz tankındaki tuzlu suyu, su yumuşatma cihazının tankına doldurur. Su yumuşatma cihazındaki reçine rejenere edildikten sonra temiz su ile durulanır. Durulama işlemi ile fazla tuz ve sertlik mineralleri tanktan atılır. Su yumuşatma cihazı tekrar sertlik iyonlarını tutmaya hazır durumdadır. Standart bir su yumuşatma sistemi dört ana bölümden oluşur: Reçine tankı, reçine, otomasyon valfi ve tuzlu su tankı.

 Şeyda Ayaz   2019
acik-kasa-tezgah-alti-su-aritma-cihazi

Açık Kasa Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

  Uygun fiyatlı ve ekonomik bir tercih yapmak isteyenlerin oldukça sık tercih ettiği açık kasa su arıtma modelleri firma güvencesi ve kullanılan malzemelerin kalitesiyle farklılıklar gösterir. Netsa Su Arıtma Sistemleri olarak WS-12 modeliyle sunduğumuz açık kasa ürünümüz kalitesi ve marka güvencesiyle diğer piyasa ürünlerinden kendini soyutlar. Bir su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik garanti süresi ve firma güvenilirliği olacaktır. Çünkü güvenilir bir firma ile çalışmak demek kaliteli malzeme, güvenilir ve denetimden geçmiş yedek parça demektir. Ürünlerimizde kullandığımız ham maddeler NSF onaylıdır. Kullanılan malzeme kalitesi su arıtma cihazının kalitesini de belirler. Kapalı kutu içerisinde yer almaması ve diğer minimal ürünlere göre boyutlarının büyük olması ürünün daha uygun fiyatlı olmasına sebep olur.

  Bir su arıtma cihazı alırken tercih ettiğiniz ilk özellik fiyat olmamalıdır. Kullanılan ürünlerin ve parçaların kalitesi, ürünün kapasitesi, ürünü aldığınız firmanın güvenilirliği, firma belgeleri, teknik servisin kalitesi ve ürünü aldıktan sonraki hizmet bedelleri de önemli unsurlardır. Firma olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerde kaliteli malzeme ve insan sağlığını tehdit etmeyen ham maddeler kullanılır. Piyasada aynı görsele sahip olan fakat plastik malzemelerin kullanıldığı birçok ürün de yer almaktadır. Önemli olan nokta ise ürünün görselinden çok içeriğidir. WS-12 modelimizde uygun fiyat ve kaliteli hizmeti bir arada sunmaktayız.

WS-12 Açık Kasa Su Arıtma Cihazının özellikleri nelerdir?

WS-12 açık kasa model bir tezgâh altı üründür.

12 litrelik su tankı bulunur.

Günlük 385 litreye kadar su sağlayabilir.

6 filtreden oluşmaktadır.

LG marka membranı bulunur.

3 yıl garantilidir.

Teknik özelliklerini inceleyecek olursak:

10″ GAC Karbon Filtre  (UDF)

10″ Blok Karbon Filtre (CTO)

10″ Post Karbon Filtre (Coconut)

80 GPD LG Chem Membran

12 Litre Kapasite Metal Basınç Denge Tankı 

Lüx Musluk

Cihaz Ebatları 21X36X51 ( Y x G x D )

Tank Ebatları  23X23X35 ( Y x G x D )

Opsiyonel 80 GPD Pompa + 24V 1.2A Adaptör

10″ 5 Mikron Spun  (Sediment)

 

    2019 yılı itibariyle ev ve iş yerlerinde yüksek oranda rağbet gören bu ürünü tanımak isterseniz sizlere tanıtım yapmak üzere Satış danışmanlarımızı yönlendirebilmekteyiz. Dilerseniz ürün gruplarımızı yakından görmek ve bilgi almak için satış mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2019
su-aritma-cihazinin-kullanim-omru-ne-kadar

Su Arıtma Cihazının Kullanım Ömrü Ne Kadar?

   Evimize aldığımız her şey de olduğu gibi mutfağınızın bir vazgeçilmezi olan su arıtma cihazlarının da bir ömrü bulunmaktadır. Mutfağınızda kullandığınız beyaz eşyalar gibi bu ev aletinin ömrünü de yine kullanım şekliniz ve titizliğinizle aslında siz belirliyorsunuz. Su arıtma cihazları an itibariyle 10 evin 8 inde bulunan bir sistem haline gelmiştir. Zaman içerisinde bilinçlenen toplum hazır suların zararlarını ve olumsuz etkilerini görmeye başlayınca, kendi suyunu kendi üreterek sağlıklı suya ulaşmayı hedeflemiştir. Hayatımızda önemli bir yeri olan su tarih boyunca en içilebilir  hale getirilmeye çalışılmıştır. Şu an su arıtma cihazları şehir şebeke sularımızı sağlıklı bir şekilde gönül rahatlığı ile içebilmemize olanak sağlıyor. Şehir şebeke sularındaki birçoğu patojen unsuru ortadan kaldırıp bize içilebilir su veren bu cihazların içerisindeki materyaller de belirli kullanım süresi bulunan ürünlerdir.

   Su arıtma cihazı filtreleri belirli periyotlarda düzenli değişim yapıldığı taktir de diğer parçalarında ömrünü uzatır. Ama normal şartlarda bir su arıtma cihazının 3-12 yıl arasında bir ömrü olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Cihazın ömrünü belirleyen şey kullanıcının kullanım şekli ve titizliğidir. Cihaza yapılan düzenli bakımlar, kullanım harici depolama yapmama, kapasiteyi zorlamadan ürünü kullanmakta cihazın ömrünü belirleyecektir.

   Su arıtma cihazlarının şu kadar yıl ömrü var demek pekte doğru olmamakla beraber kullanıcıya ve kullanım yerine göre süresi yukarıda ki şekildedir. Cihazların ömrü firmanın kalitesiyle de doğru orantılıdır. Kaliteli ve garantili aldığınız ürün size en az sorunu çıkartarak cihazınızı sağlıklı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Firma garantisi, cihaz içerisinde kullanılan parçaların güvenilirliği ve firmanın servis kalitesi cihazın ömrünü etkileyecektir. Bir su arıtma cihazı almadan önce kullanım sürecinde yaşayacağınız ve ya kullanım süresince yapmanız gerekecek olan bakımları bilmeli buna uygun bir tercihte bulunmalısınız.

     Güvenilir bir su için doğru ürünü tercih edin..

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp