Sepet

© 2020 Waterstation. Tüm hakları saklıdır.

alkali-filtre-nedir-ve-faydalari-nelerdir

Alkali Filtre Nedir Ve Faydaları Nelerdir ?

Alkali filtre Reverse Osmosis sistemi ile kullanılan su arıtma cihazına eklenmiş bir filtredir.

Vücuda ihtiyacı olan mineral dengesini sağlar. Alkali filtre, arıtma sistemlerinin 7 pH değerinde saflaştırılarak ürettiği suya: kalsiyum, sodyum, magnezyum gibi mineraller ekleyerek pH oranının 8-8.5 değerine kadar yükselmesini sağlar. Ayrıca alkali filtre yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu daha çok kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. Alkali filtre sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan mineraller suya tekrar kazandırılır. Arıtma sistemleri faydalı bir sistem olup doğal sağıklı ve taze bir suyu bize hizmet olarak sunmaktadır. Insan vücudu içme suyuyla mineral ihtiyacının yalnız %1 lik bir kısmını karşılar. Bu sebeple arıtılmış suya olan ön yargıyı alkali filtreler ortadan kaldırır.

 

ALKALİ FİLTRE FAYDALARI ŞUNLARDIR;

 •  Metobolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur.
 • Vücuda ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlar.
 • Antioksidan etkisi vardır.
 • Hücreleri güçlendirilmesini sağlayarak besinlerin enerjiye çevrilmesini kolaylaştırır.
 • Asidik etkilere karşı direnç kazandırır.
 • Kandaki asit seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
 • Vücuda enerji sağlar.
 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi vardır.
 • Kolestrolü düşürmeye yardımcı olur.
 • Kan şekerini dengede tutmayı sağlar.

 

 Blogger: Büşra Kaya

 

 

 Şeyda Ayaz   2020
detoks-filtre-ne-ise-yarar-far-infrared

Detoks Filtre Ne İşe Yarar ? (Far İnfrared)

   Asıl adı Far infrared olan halk arasında detoks filtre olarak adlandırılan bu filtre insan vücudundaki su moleküllerini aktive ederek vücuttaki oksijen miktarının artmasına yardımcı olan ve toksin oluşumu ve birikimini engelleyen bir filtredir.

   Kandaki yağları, kimyevi maddeleri ve toksinleri ısıtır ve atar (detoks etki), böylece kan akışını düzenler. Aynı zamanda asit oranını düşürerek vücuttaki asit dengesini düzenler ve suda bulunan zararlı biyolojik varlıkları öldürür. Detoks filtrenin bir diğer özelliği ise vücuttan toksin atılmasını kolaylaştırır ve toksin birikimini engeller. Yani metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Suyun içerisinde dengeli bir oksijen salınımı sağladığı için dengeli enerji kullanımı sağlayarak dinç kalmayı sağlar.Toksinlerin atılmasını sağlayarak yorgunluk, halsizlik gibi problemlerin önüne geçer.

  Kısacası bu filtre vücuttaki su moleküllerini aktive eder. Vücuttaki oksijen oranını yükseltir Kandaki yağları, kimyevi maddeleri ve toksinleri ısıtır ve atar (detoks etki), böylece kan akışını düzenler, asit oranını düşürerek vücuttaki asit dengesini düzenler.

Detoks filtre hakkında bilgi almak ve temin etmek için Waterstation Su Arıtma Sistemlerine ulaşabilirsiniz.

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hİzmetleri :  0 850 532 02 82   

Whatsapp Hattı : 0549 532 02 82

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020
ictigimiz-su-sadece-su-mu

İçtiğimiz Su Sadece Su Mu?

İnsanlık tarihinin varoluşundan bu yana hayatımızın temel maddesi olan su, birçok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Suyun doğada var oluşu ve işlenerek bize servis edilmesi de insanların hayatını kolaylaştırmakla kalmayıp taşınabilir hale gelip birçok alanda kolaylıkla kullanılmasını sağlamıştır. Su insanlığın en değerli varlığıdır. Susuz bir hayat ne yazık ki düşünülemez. Hızla yaklaşan su kıtlığı, suların kirletilmesi, suya gereken değerin verilmemesi de maalesef insanlığın kısır döngüyle yok olmasına sebep oluyor. Peki hayatımızda bu kadar değerli bir yeri olan su bizim hayatımızda nerede?  Hayatımız için bu kadar kıymetli olan suyu biz nasıl tüketiyoruz? Su içerken yalnızca su mu içiyoruz yoksa beraberinde farklı şeyleri de vücudumuza alıyor muyuz?

   Suyun içerinde yer alan vitamin ve mineraller işlenerek şişelenir ve her an ulaşabileceğimiz şekilde karşımıza çıkar.  Hazır pet şişelerde bulunan ‘BPA’ veya ‘bisfenol’, östrojeni taklit eden bir kimyasaldır. Öğrenme ve davranış sorunları, değişmiş bağışıklık sistemi işlevi, doğurganlık sorunları gibi sağlık bozukluklarını ortaya çıkarır ve kızlarda erken ergenlik çağını başlatır, sperm sayısını azaltır, prostatik ve meme kanserini ise arttırır. Plastik şişelerde bulunan bir diğer kimyasal ise ‘ftalatlardır’. Bunlar doğada endokrin bozuculardır ve azaltılmış sperm sayısı, testis atrofisi ve karaciğer kanseri gibi çok çeşitli gelişimsel ve üreme yan etkileri ile bağlantılıdır. Herhangi bir sebepten bozulan salgı sistemi(endokrin) ise günümüzde giderek daha sık karşılaştığımız metabolizma hastalıklarının başlıca sebebidir.
Bu şişelerin yapıldığı kimyasalların yanı sıra, şişelenmiş su içtiğimizde, kendimizi temelde suyun zehirli kirletici maddeleri olan florür, klor, arsenik, alüminyum ve benzeri tehlikeli maddelere maruz bırakıyoruz. Şişelenerek satılan suların neden son kullanma tarihi bulunduğunu hiç düşündünüz mü? Sebebini şu şekilde açıklamak yanlış olmayacaktır: yayınlanan son çalışmalara göre, şişe su firmalarının yarısı sularını musluk suyu ile doldurmakta. Çünkü şişelenen sular da musluk sularından filtrelenen ama filtrelerin temizliğine önem gösterilmeyen ürünlerdir. Ömürlerinin korunması ve pet şişe içerisindeki plastik tadının suya geçmesini engellemek için şişelerin yapımında kullanılan ‘fenol’ler sıcağa maruz kalan su dolu şişelerde açığa çıkarak birçoğu hastalığa sebep oluyor. Şişelere verilen Pet isminin nereden geldiğini merak ediyorsanız cevabı basit. Kullanılan plastiğin isminden Polyethylene tetrapythalate den geliyor. Hem insanlara hem de hayvanlara zarar verebilen bu plastikler bizi tehdit altına alıyor. 
Bu şişelerin tek kullanımlık olması ise sizi yanıltmasın. Evet, damacanayla kıyaslandığında daha az tehlikeli olduğu bir gerçek fakat bu şişelerin atılması da ciddi bir çevresel tehlike oluşturur. Bu şişeler üretilirken, etkili olan toksik emisyonlar ortaya çıkar. Bunları imha ederken plajlar, yol kenarların, boş alanları ve toprak dolguları kullanılır. Bu plastik yığınları, gezegenimizi bir çöplüğe çevirerek ayrışmadan yıllarca birikir. Toksinlerin aşırı dozundan kaçınmasını önlemek için, kendinizi üreticilerin şişe suyu için kullandıkları plastik konusunda bilgilendirin.

 

   Kullandığınız suya dikkat edip kaynağını bildiğiniz bir suyu tüketin. Su bayatlamaz ve son kullanma ömrü yoktur. Siz de bilinçli bir kullanıcı olun ve içtiğiniz hayati değer taşıyan suyun kaynağını bilin.

 

 

Blogger: Şeyda Ayaz

 Şeyda Ayaz   2020

Su arıtımının ekonomiye etkileri neler?

Su arıtma cihazlarının elde edilen su, içimi en kolay ve sağlıklı sudur. Bu cihazlardan elde edilen arıtılmış sularla hazırlanan tüm içecekler doğal yapısını, kokusunu ve tadını korumaktadır. Su arıtma cihazlarının faydaları ekonomik açıdan da oldukça fazladır. Tüketiciler tarafından damacana suları ile ilgili fiyatların çok yüksek olduğu ve sürekli fiyat arttırma politikası uyguladıkları söylenmektedir. Tercih edilen kaliteli bir su arıtma cihazı sayesinde hem içilen suyun güvenilir olduğundan emin oluruz hem de ekonomik anlamda tasarruf edilmiş olur. Su arıtma cihazları sayesinde içme suyu masraflarından kurtularak ev ekonominize  katkı sağlamış olursunuz.

Şimdi daha detaylı bir şekilde ortalama bir ailenin yıllık su tüketim masrafına bakalım. 

Bir ailenin yıllık su tüketim masrafı yaklaşık 1000 TL - 1500TL civarıdır. Doğal olarak sağlıklı su içmek için yapılan bu masraf tüketicilerin cebini yakmaktadır. Tercih edilecek olan kaliteli bir su arıtma cihazı kendi maliyetini bir yıl içerisinde amorti edecektir. Bir sonraki yıllarda yıllık su masrafından kurtararak ekonomiye oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Artık günümüzde birçok firma ve iş yeri bünyelerinde su arıtma cihazı kullanarak büyük tasarruf sağlama yoluna gitmektedir. Bu sebeple ekonomik anlamda su arıtma cihazlarının faydaları kesinlikle tartışılamaz.

Siz değerli müşterilerimize kiralama hizmeti de sunuyoruz. Eğer siz de bu faydalardan yararlanıp uzun vadeli tasarruf etmek istiyorsanız ürünlerimize göz atabilirsiniz. Üstelik 1 ay ücretsiz deneme fırsatı sunuyoruz!

Waterstation Yetkili Teknik Servis

 

 • Satış

 • Yedek Parça

 • Montaj - Demontaj

 • Filtre Bakımı

 • Cihaz Taşıma

 • Teknik Servis Hizmeti

 

 

www.waterstation.com.tr 

 

Müşteri Hizmetleri: 0 850 532 02 82   Whatsapp Hattı: 0 549 532 02 82

 Şeyda Ayaz   2019
ucuz-su-aritma-cihazlari-nasil-sorunlar-yasamamiza-sebep-olur

Ucuz su arıtma cihazları nasıl sorunlar yaşamamıza sebep olur?

    Hayatımıza zaman içerisinde değişimler yaşayarak giren su arıtma sistemleri, kullanım alanlarını arttırarak oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya da devam ediyor. Gerek arıtmalı sebil gerekse de tezgâh altı olarak karşımıza çıkan bu sistemler her alanda bize kolaylık sağlar nitelikte. Evinizde kendinizin arıttığı ve hangi şartlar altında üretildiğini bildiğiniz, filtre değişimleriyle içtiğiniz suyun kalitesini kendinizin belirlediği bir sistem olan su arıtma birçok farklı fiyatlarda karşımıza çıkıyor.

    Finansal mantık olarak değerlendirdiğinizde size kar-zarar açısından fayda sağlayan bu sistemler, kimi satıcılar tarafından fırsatçılığa dönüştürülüyor. Bu tip satıcıların düşünmediği ailelerinde sadece maddi boyutuyla ilgilenerek atladıkları sağlık kısmı ise oldukça ciddi bir kısım aslında. ‘Ucuz mal her zaman pahalıdır’ sözü bu tip ürünlerin neden tercih edilmemesi gerektiğini bize açıklar nitelikte. Satın aldığınızda %10’luk bir fiyat farkıyla uygun olan bu cihazlar size kalite, garanti, muhatap bulma ve sorunları çözmek noktasında sorun çıkartıyor. Piyasa ürünü olarak adlandırılan ve herhangi bir bayisi ve ya teknik servisi olmayan bu ürünler, kişiler tarafından satış yapılan, garantisini yazılı bir şekilde teslim edilmeyen ürünlerdir. Belirli bir markası olan ve direk muhatap bulabileceğiniz firmalarda; filtre değişimi, ürün taşıma, arıza, servis desteği, montaj ve taşıma işlemleri size sorun çıkartılmadan garanti kapsamı sürecinde düzenli takip edilirken, piyasa ürünlerinde herhangi bir destek bulunmaz. Cihazınızda meydana gelecek herhangi bir sorunda ücret ödeyerek servis çağırmanız gerekir. Her işlemi farklı firma yaptığı için filtreler orijinal olmayan yan sanayi ürünler kullanılarak değiştirilebilir. Herhangi bir su baskınında veya cihazınızda meydana gelen herhangi bir sorunda size en hızlı hizmeti vermesi için birçok farklı firmayı ararsınız. Maddi olarak ilk başta uygun olan bu ürün zaman içerisinde servis ücretleri ve garantisiz olmasıyla size muadillerinden daha pahalıya gelmiş olur.

   Tüm bunların yanı sıra her geçen gün çıkardığı farklı sorunlar sebebiyle cihazı kaldırıp atmak istersiniz. Birçok farklı firmadan hizmet aldığınız için filtre bakım zamanı yaklaştıkça sıkça aranırsınız ve daha da kötüsü her firma farklı fiyat verir ama siz yine fiyat farklarını yanlış bulup kendinize uygun olanı seçersiniz. Kullanılan yan sanayi ürünler sebebiyle ciddi sağlık problemleri yaşayabilir hatta bazı enfeksiyonları geç fark edip çok ağır bedellerde ödeyebilirsiniz.

 Bir su arıtma cihazı aldınız ve ikinci bir masraf çıksın istemiyorsunuz. Bilinçsiz olarak aldığımız bu ürünü sağlığımız için tehdit oluşturmayacak bir hale getirmek imkânsız değil. Piyasa üzerinde kendini kanıtlamış, hizmet belgeleri ve gerekli kurum izinleri tam olan, uzun süredir sektörde hizmet vermiş ve orijinal garantili hizmet sağlayan firmaları tercih ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

    Peki ya daha ürün satın almamış ve araştırma yapan kimselere tavsiye verecek olursak; ürünler birbirine bu kadar benzerken fiyatlar neden bu kadar farklı? dediğinizi duyar gibiyiz. Sebebi şu: Birçok su arıtma firması fiyatlarını minimum seviyede tutarak hizmet bedelini ve kurulum fiyatlarını düşerek cihaz satışında bulunuyor. Buda aynı ürünü daha uygun fiyatla bulduğunuzu düşünmenize sebep oluyor. Ama iş esasında yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Ürün aynı firma aynı satan kişi aynı ama ürün daha ucuz. Tabi ki buda neden %10-15 kadar fazla bir ücret ödeyeyim ki demenize sebep oluyor. Servis ücreti montaj bedeli parça ve gerekli malzemeleri eklediğinizde aslında ortalama fiyata tabii olmuş oluyorsunuz. Umuyoruz ki yazımız ucuz olduğunu düşündüğünüz ve kalite bakımından fark yaratan ürünlerin arasındaki farkı sizlere açıklayabilmişizdir.

    Waterstation Su Arıtma Sistemleri size bu noktada kaliteli bir hizmet sunacak. Kaliteyi en uygun şekilde karşınıza çıkararak sorunlarınıza çözüm olacaktır. Gerek geniş servis ağı gerekse de verdiği kaliteli hizmetle sizi memnun edecek olan Waterstation Su Arıtma Sistemleri her ihtiyacınızda yanınızda.

 

Sonraki bloglarımızda faydalı bilgilerle size hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Kalite asla tesadüf değildir. Emekler değerlerle anlaşılır. Kendinize ve sağlığınıza değer verin.

 Şeyda Ayaz   2019

0(850) 532 0282 Müşteri hizmetlerimizi arayıp özel olarak bilgilendirilebilir ya da

Hemen Teklif Al butonuna tıklayıp formu bize iletebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim, evinize ve iş yerinize en uygun su arıtma cihazı ihtiyacınızı belirleyelim.

Telefon
WhatsApp