Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler


Neden Filtre Değişimi - Su Arıtma Cihazı için Önemli ?

Neden Filtre Değişimi - Su Arıtma Cihazı için Önemli ?

Filtre değişimi neden yapılmalıdır?

Su arıtma cihazındaki filtreler, su da bulunan kimyasal ve bakterileri filtre ettiğinden dolayı, temizlenip aynı filtrelerin kullanılması mümkün değildir. Gözenekler tıkandıkça, filtrenin suyu filtre etme kapasitesi o kadar azalacaktır. 

Su arıtma cihazlarında su önce ilk üç filtreye uğradığından, bu üç filtrenin mutlaka 6 ile 8 ay arası bir sürede değişmesi gerekir. 

Tüketicilerin, "Biz arıtma cihazını 6 ay önce aldık ancak 3 aydır hiç kullanmıyoruz, şehir dışındaydık. Bu durumda ne yapmamız gerekir?" gibi soruları olabilir. Su arıtma cihazlarının mutlaka su görmesi, içinden su geçmesi gerekir. Bir su arıtma cihazının içinden 20 gün boyunca su geçmezse, bu durum filtrenin kurumasına ve devamında bakteri oluşumuna yol açar. Bu anlamda, cihazın uzun süreli kullanılmaması durumunda, tekrar kullanıma açılmadan önce mutlaka filtrelerinin değiştirilmesi gerekir. 

 Filtreler sarf malzemelerdir.  İçinden ilk su geçmeye başladığı an itibari ile kullanım başlar ve belli bir kullanım tarihi var, dolayısıyla değiştirilmediği takdirde cihaz sağlıklı su üretmeyecek ve amacına ulaşamayacaktır. Ayrıca değişim yapılmayan filtrelerde arıtma sağlanamadığı için suyu geri itme durumu ile birlikte cihazda su kaçağı oluşmaktadır.

 

Müşteri Hizmetleri 0850 532 02 82 Whatsapp Hattı 0549 532 02 82

https://www.waterstation.com.tr/?x6/su-aritma-filtreleri